Studia humanistyczne Opole

Studia humanistyczne Opole

Studia humanistyczne Opole

Największy wybór studiów

humanistycznych w Opolu

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Opole | woj. opolskie

Studia humanistyczne w Opolu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HUMANISTYCZNE W OPOLU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Coaching filozoficzny stacjonarne I stopnia
Design i komunikacja społeczna stacjonarne I stopnia
Dwujęzyczność i komunikacja kulturowa stacjonarne I stopnia
Filozofia stacjonarne I stopnia
Lingwistyka stosowana stacjonarne I stopnia
Politologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Stosunki międzynarodowe stacjonarne I stopnia, II stopnia
Uniwersyteckie studia humanistyczne: historia- filozofia- muzyka stacjonarne I stopnia
Wiedza o teatrze i filmie stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Opolu są studia humanistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W OPOLU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymaganiana studia humanistyczne w Opolu

Chcąc dostać się na studia humanistyczne w Opolu, musicie wykazać się bardzo dobrym przygotowaniem do nauki z zakresu przedmiotów humanistycznych. Polecamy zająć się historią i wiedzą o społeczeństwie. Dodajcie do tego wyjątkowe wyniki z matury z języka polskiego i porządnie zdaną maturę z języka obcego, by cieszyć się upragnionym wstępem na studia humanistyczne w Opolu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia humanistyczne niestacjonarne w Opolu

Studia humanistyczne przeżywają odrodzenie, a zauważyć to można choćby w ofertach edukacyjnych, które powiększają się o nowe kierunki i specjalności. Pomimo tego, że nauki humanistyczne znów stają się popularne i otwierają przed studentami i absolwentami nowe możliwości, to i tak w przypadku studiów niestacjonarnych nie wyglądają one zbyt bogato.

Kandydaci planujący podjąć niestacjonarne studia humanistyczne muszą liczyć się z tym, iż otrzymają niewielki wybór. Ktoś mógłby zapytać czy jest to spowodowane małym zainteresowaniem? Czy tak niewiele osób chciałoby studiować nauki humanistyczne w trybie niestacjonarnym? Nie ma jednej odpowiedzi i przyczyn takiego stanu może być co najmniej kilka.

Niezależnie od fundamentu takiej tendencji efekt i tak jest jeden. Kandydaci na niestacjonarne studia humanistyczne w Opolu muszą zastanowić się czy obecna oferta dydaktyczna im odpowiada i czy wybierając dostępne dyscypliny nie będą rezygnować z czegoś bardziej interesującego.

czytaj dalej studia humanistyczne niestacjonarne (zaoczne) w Opolu

KIERUNKI HUMANISTYCZNE W OPOLU

STUDIA HUMANISTYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia humanistyczne w Opolu?

Studia humanistyczne to jedne z najtrudniejszych studiów pod względem samokontroli i samorozwoju. Wymagają od adeptów sztuki humanistycznej zaangażowania w rozwój swojej osobowości. To studia przygotowane dla osób miłujących naukę, ludzi i zagadnienia teoretyczne, za pomocą których można opisać zależności funkcjonujące w świecie. 

Studia humanistyczne to przede wszystkim umiejętności prowadzenia dyskusji, rozwiązywania sporów, a także spoglądania z wielu perspektyw na określony problem. W Opolu możecie wybrać się na studia filozoficzne. Pragmatycy powiedzą: po co Ci takie studia, nic Ci one nie dadzą i nie wiadomo co po nich robić. To jest szkodliwy stereotyp. 

Studia filozoficzne to możliwość prowadzenia pogłębionej refleksji, badania świata, analizowania i wyciągania wniosków na przyszłość. To porządkowanie, kategoryzowanie, nadawanie sensu istnieniu. Wszelkie kryzysy moralności, możliwość rozwoju szkodliwych ideologii, powiązane są ze słabą pozycją humanistów w świecie. 

Możecie to zmienić, dokładając swoją cenną cegiełkę wiedzy i życie zgodne z podejściem humanistycznym - otwartym, szerokim polem myślenia. Sprawdźcie, gdzie dokładnie możecie podjąć studia humanistyczne w Opolu. Jeśli tylko czujecie, że humanistyka Was potrzebuje, nie wahajcie się ani chwili i trenujcie charakter, by walczyć ze złem całego świata!

 

Praca po studiach humanistycznych

Kim są zawodowi humaniści? Myślicielami. Gdzie znajdą pracę? We wszystkich ośrodkach naukowych w kraju i za granicą, w instytutach badawczych, ale też w działalności kulturalnej i społecznej. Dzięki szerokim horyzontom, humaniści to wydawcy książek, publikacji, dziennikarze, a także pracownicy fundacji rozwiązujących określone problemy.

Humaniści to przede wszystkim zawodowi opiekunowie myśli - odnajdą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest komentarz do danej sprawy czy wydarzenia - czyli na przykład na stanowisku rzecznika prasowego czy publicysty. Filozofowie to pisarze, jak i badacze naukowi, prowadzący rozliczne dysputy o dawnych i teraźniejszych wydarzeniach.

Humaniści są o tyle w kiepskiej sytuacji zawodowej, że często sami nie potrafią określić, gdzie mogliby się odnaleźć. Dlatego już podczas studiów sprawdzajcie, badajcie, co tak właściwie sprawia Wam przyjemność i gdzie moglibyście wykorzystać swoje umiejętności zdobyte podczas studiów. Jako absolwenci studiów humanistycznych, będziecie wiedzieć, że taka wiedza to podstawa do zdrowej i dobrej egzystencji. 

POPULARNE KIERUNKI W OPOLU POLECANE DLA CIEBIE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA HUMANISTYCZNE

W ramach studiów humanistycznych możecie wybrać się na Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Opolskim, gdzie realizowane są studia filozofii w ramach studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

 

Komentarze (0)