Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Handel w XXI wieku rozwija się bardzo prężnie, dzięki nieustająco kształtującej się gospodarce, rozwiązaniom technologicznym, a przede wszystkim prężnie działającej logistyce. Kształcenie w tym zakresie jest niezwykle istotne, dlatego warto rozszerzyć wykształcenie ekonomiczne o treści handlowe.
Interdyscyplinarnie skonstruowany program kształcenia wypełniony jest takimi przedmiotami jak: przedsiębiorczość, handel elektroniczny, negocjacje w handlu, zarządzanie sprzedażą detaliczną, handel międzynarodowy, marketing usług, logistyka dystrybucji, polityka celna. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności odnoszące się do funkcjonowania podmiotów gospodarczych, które zajmują się obrotem towarowym i świadczeniem usług handlowych.
Abiturienci bez problemu zajmują się prowadzeniem obrotu handlowego i wszechstronnej analizy informacji, a także podejmowaniem kluczowych i racjonalnych decyzji gospodarczych. Zatrudniani są w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych, a także w jednostkach samorządowych w kraju lub za granicą.