Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia - Rzeszów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia - Rzeszów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Odkryj dziennikarstwo i komunikację społeczną w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Warunkiem koniecznym, jaki muszą spełnić kandydaci na dowolne kierunki studiów w Rzeszowie na drugim stopniu, jest posiadanie dyplomu potwierdzającego ukończenie pierwszego stopnia edukacji. Ponadto warto postarać się o dobrą średnią, ponieważ może mieć ona decydujące znaczenie w procesie rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie

Jak wyglądają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Żyjemy w świecie ciągłego przepływu informacji z niezliczonej liczby źródeł. Każdy, kto ma dostęp do telewizji, internetu oraz mediów społecznościowych, jest bombardowany najnowszymi doniesieniami ze świata polityki, gospodarki, kryminalistyki oraz życia gwiazd. Część źródeł niewątpliwie ma charakter amatorski, jednak na uwagę zasługują artykuły, reportaże i innego rodzaju aktywność twórcza wszechstronnie wykształconych dziennikarzy i specjalistów od mass-mediów.

Śledząc losy dziennikarzy, będących bohaterami emocjonujących serialów sensacyjnych, powieści kryminalnych i niektórych filmów można odnieść wrażenie, że bez nich rozwiązywanie żadnej ze spraw nie byłoby możliwe. Chociaż rzeczywistość wygląda nieco inaczej, nie ulega wątpliwości, że dziennikarze nie powinni narzekać na nudę.

Studia w Rzeszowie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna drugiego stopnia powstały z myślą o absolwenci humanistycznych i społecznych kierunków, którzy chcieliby dokształcić swój warsztat twórczy, wyspecjalizować się w określonej dziedzinie związanej z mediami, czy spełnić zawodowo jako twórca artykułów specjalistycznych.

Pamiętaj, że kandydaci na studia dziennikarskie powinni wyróżniać się pewnymi predyspozycjami, które ułatwią zdobywanie i gruntowanie wiedzy i umiejętności kierunkowych. Jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia na drugim stopniu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, upewnij się, czy:

 • Jesteś zainteresowany współczesnymi mediami i doceniasz ich szerokie zasięgi,
 • potrafisz władać słowem pisanym i mówionym w sposób interesujący dla odbiorców,
 • jesteś pewny siebie, a wrodzona charyzma pozwala ci lepiej odnaleźć się wśród ludzi.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


2. Program studiów

Uczelnie w Rzeszowie, które włączają do kanonu oferowanych kierunków studia o profilu dziennikarskim, starają się zapewnić przyszłym absolwentom możliwość uzyskanie wszechstronnych kompetencji, które zostaną docenione na dzisiejszym rynku pracy. Ogólnoakademicki profil kształcenia sprawia, że edukacja jest skoncentrowana na zagadnieniach analitycznych oraz wykształceniu w studentach samodzielności podczas pracy grupowej oraz realizacji wszelkich zadań dziennikarskich.

Wybierając edukację na drugim stopniu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, decydujesz się na podjęcie nauki prowadzenia badań naukowych, publikowania w popularnych czasopismach oraz sukcesywnego doskonalenia kompetencji interpersonalnych. Program studiów będzie składał się między innymi z następujących przedmiotów:

 • media a komunikacja międzykulturowa,
 • analiza dyskursu medialnego,
 • media i polityka,
 • analityka internetowa i badanie User Experience.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna składają się z czterech semestrów, co w praktyce oznacza, że na opanowanie kompetencji, dzięki którym rozpoczniesz pracę w zawodzie, będziesz musiał zagospodarować dwa lata.

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Absolwenci tak przyszłościowych kierunków, jakim niewątpliwie jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, znajdują pracę w wielu obszarach zawodowych tak w kraju, jak i poza jego granicami. Redakcje prasowe, mass media, wszelkiego rodzaju wydawnictwa, a także biura copywriterskie będą stały przed tobą otworem. Jeśli zechcesz, zajmiesz się zbieraniem danych statystycznych, podejmiesz pracę w radiu lub telewizji albo pomyślisz o rozpoczęciu działalności freelancera.

Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej bardzo często decydują się na związanie przyszłości z branżami, które ściśle nie łączą się z charakterem ukończonego kierunku, jednak wymagają zdobytych w trakcie kształcenia kompetencji. Ostateczny wybór będzie w twoich rękach.

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Rzeszowie

Komentarze (0)