Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Odkryj kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie?

Postępowanie rekrutacyjne jest nieodłącznym elementem kształcenia na uczelni wyższej. Wszystkie kierunki studiów w Rzeszowie cechują się konkretnymi wymaganiami, jakie należy spełnić, aby mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia.

Przedmiotami, mającymi szczególne znaczenie podczas rekrutacji na dziennikarstwo i komunikację społeczną w Rzeszowie są zazwyczaj: geografia, historia, język polski, wiedza o społeczeństwie.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia,
 • historia,
 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie

 

Zanim aplikujesz, odwiedź stronę internetową wybranej wcześniej uczelni. Wówczas będziesz miał szansę na rozpoczęcie kształcenia z pełną świadomością, bowiem procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej placówki edukacyjnej, a także ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z wizerunkiem wnikliwego, charyzmatycznego, pewnego siebie i odważnego dziennikarza, który bardzo często rozwiązuje złożone sprawy natury kryminalnej i społecznej, z którymi nie radzą sobie nawet służby specjalne – postacie kreowane w ten sposób można obserwować w serialach, filmach, a także w mediach. Chociaż być może rzeczywiste obowiązki zawodowe, wykonywane na co dzień przez większość dziennikarzy nie są aż tak spektakularne, to specyfika ich zawodu wciąż budzi ogromne zainteresowanie wielu młodych ludzi.

Najlepszą drogą do pracy dziennikarza, są studia dziennikarskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jako aspirujący praktyk tego zawodu, możesz rozważyć podjęcie kształcenia na przykład na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Niezależnie od wybranej rzeszowskiej placówki, z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji!

Studia w Rzeszowie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna z pewnością nie są dla każdego. Wynika to ze specyfiki kształcenia oraz różnorodności, jaką cechują się ludzie – chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie istnieje jednej uniwersalny kierunek kształcenia, który odpowie na zainteresowania i predyspozycje każdego przyszłego studenta. Zatem jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na dziennikarstwo i komunikację społeczną w Rzeszowie?

Przede wszystkim powinna cechować go dociekliwość, asertywność, umiejętność skutecznej pracy pod presją stresu i czasu, pewność siebie, charyzma, dzięki której sprosta każdemu dziennikarskiemu wyzwaniu, a ponadto zainteresowanie naukami humanistycznymi i społecznymi, gdyż przedmioty z właśnie tych dziedzin będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Jeżeli uważasz, że sylwetka idealnego kandydata pokrywa się z twoją osobowością, nie powinieneś się dłużej wahać – odpowiednio wcześnie rozpocznij przygotowania rekrutacyjne i aplikuj w najbliższym możliwym terminie na dziennikarstwo i komunikację społeczną w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia, jaki prezentują wybrane uczelnie w Rzeszowie jest przez nie ustalany w sposób optymalny i dopasowany do aktualnych potrzeb współczesnego rynku pracy, dlatego rozpoczynając dziennikarstwo i komunikację społeczną otrzymujesz gwarancję pragmatycznego wykształcenia, które zostanie docenione w pracy zawodowej. Jako student:

 • zgłębisz historię mediów i samego dziennikarstwa
 • dowiesz się w jaki sposób tworzyć ciekawe treści
 • poznasz podstawy psychologii, dzięki którym w jeszcze skuteczniejszy sposób trafisz do odbiorców
 • zyskasz szansę na odbycie ciekawych praktyk w prestiżowych redakcjach i biurach

Ile trwają studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Przyszłość zawodowa każdego absolwenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej może zostać ukształtowana w myśl zasady, że każdy jest kowalem własnego losu. Jeżeli ukończysz ten kierunek, będziesz mógł liczyć na zatrudnienie w:

 • wydawnictwach prasowych
 • mass mediach
 • przedsiębiorstwach międzynarodowych na stanowisku copywritera

 

A także zyskasz szansę na karierę niezależnego dziennikarza, tworzącego ciekawe treści do magazynów i na blogi.

Popularne kierunki dziennikarstwo i informacja w Rzeszowie

Kierunki dziennikarstwo i informacja w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)