Studia humanistyczne Koszalin

Studia humanistyczne Koszalin

Studia humanistyczne Koszalin

Największy wybór studiów

humanistycznych w Koszalinie

Odkryj kierunki humanistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia humanistyczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia humanistyczne w Koszalinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA HUMANISTYCZNE W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
  Typ studiów
  Tryb studiów
  Czas trwania
   Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
   Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

   Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia humanistyczne

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   grupa kierunku
   typ studiów
   tryb studiów

   Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

   grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI HUMANISTYCZNE W KOSZALINIE

   SORTOWANIE:

   Niestety, nic nie znaleziono

   Rekrutacja i wymagania na studia humanistyczne w Koszalinie

   Konkurs świadectw. Należy do niego przystąpić, jeżeli chcemy ubiegać się o wymarzony indeks. Jakie przedmioty zdawać na maturze, aby zyskać największe szanse dostania się na studia humanistyczne? Język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie. Te przedmioty to podstawa. Podstawa, ale zdawana na poziomie rozszerzonym!

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   STUDIA HUMANISTYCZNE W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

   Jak wyglądają studia humanistyczne w Koszalinie?

   Jak to się stało, że w oczach niektórych nauki humanistyczne zdają się być niepotrzebne, niepraktyczne i bez dalekiej przyszłości? Kandydaci na studia, licznie wybierając nauki ścisłe, niczym w boksie, zepchnęły nauki humanistyczne do narożnika. A należy wiedzieć, że są one równie istotne, rozwijające, a przekonanie, że bardzo ciężko znaleźć po nich pracę odchodzi do lamusa.

   Nauki humanistyczne to nauki o człowieku. Chociaż brzmi to dosyć ogólnie, to jednak nie każdy posiada predyspozycje, aby kształcić się w tym kierunku, a następnie wykonywać związaną z nim pracę. Chęć poznawania, odkrywania, zadawania pytań. To tylko niektóre z wielu cech, które powinien posiadać kandydat na studia humanistyczne w Koszalinie.

   Kształcenie zorientowane jest głównie na język, ale w programie nauczania nie brakuje wiedzy z zakresu bezpieczeństwa publicznego, zarządzania kryzysowego, czy komunikacji interkulturowej w biznesie. Po ukończeniu nauki absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w takich rolach jak dziennikarz, tłumacz, copywriter, czy też związać swoją karierę zawodową z administracją publiczną, bądź służbami mundurowymi.

   Studia humanistyczne rozwijają wyobraźnię. Mają na celu przeprowadzanie procesów dążących do zrozumienia pewnego zagadnienia, opartych na analizie, zadawaniu pytań, a także różnych, czasami odległych od siebie pomysłów. To studia dla tych, którzy lubią drążyć, badać, mają swoje zdanie i nie są łatwowierni. Studia humanistyczne w Koszalinie to skonkretyzowany profil nauczania. Przekonaj się, co dzięki niemu możesz zyskać.

    

   Praca po studiach humanistycznych w Koszalinie

   Absolwenci studiów humanistycznych w Koszalinie przygotowani są do rozpoczęcia kariery zawodowej, w głównej mierze, związanej z językiem. Wśród uzyskujących dyplomy ukończenia nauki znajdziemy dziennikarzy i filologów. Czym mogą zająć się po otrzymaniu solidnej wiedzy na studiach? Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej sprawdzą się tam, gdzie ważne jest precyzyjne przekazywanie informacji, zatem czeka na nich rozrastający się świat mediów.

   Prasa, telewizja, radio – to podstawowe jednostki medialne, w których mogą znaleźć zatrudnienie dziennikarze. W różnych rolach; prezenterów, wydawców, fotoreporterów, researcherów. Istotną sprawą jest odnalezienie swojej przestrzeni, w której dziennikarz czuje się najlepiej, a jest ich przecież bardzo wiele, zaczynając od polityki i spraw gospodarczych, na sporcie i kulturze kończąc.

   Przyszłym dziennikarzom otwierają się nowe drzwi, do których mogą zapukać by wykonywać swój zawód. A są nimi bardzo popularne media społecznościowe. Absolwenci studiów filologicznych także posiadają szeroki wachlarz możliwości. Mogą rozpocząć pracę w szkole i kształcić młode pokolenia, ale także mogą znaleźć zatrudnienie w roli tłumaczy, copywriterów, czy nawet specjalnych pośredników w rozmowach biznesowych, które prowadzone są między dużymi, międzynarodowymi firmami. Obraz humanisty się zmienia, a zdobyte przez niego wykształcenie daje coraz większe pole do popisu.

   WARTO TO WIEDZIEĆ

    


   POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA HUMANISTYCZNE

   Wydział Humanistyczny:

   • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
   • Europeistyka;
   • Filologia angielska;
   • Filologia germańska;

   dowiedz się więcej

       TEMATY POWIĄZANE

    

   Jakie studia humanistyczne wybrać

    

   Komentarze (0)