Zaburzenia mowy, nawet te niewielkie, mogą stanowić przeszkodę do posiadania wysokiego poczucia własnej wartości, a w skrajnych przypadkach uniemożliwić znalezienie pracy w wymarzonych obszarach zawodowych. Dlatego wdrażanie odpowiednich działań w zakresie logopedii jest tak istotne. Chciałbyś zająć się tym w przyszłości? Wybierz kształcenie na logopedii.
Jest to propozycja kształcenia, w której spektrum zainteresowania znajdują się zagadnienia pedagogiczne, społeczne oraz medyczne, dotyczące przede wszystkim narządów mowy, aparatu głosowego, a także neurologicznych dysfunkcji wpływających na wymowę jednostki. Jako przyszły absolwent nauczysz się diagnozowania zaburzeń mowy, uprzednio poznając ich specyfikę, będziesz wiedział, jak stosować ćwiczenia logopedyczne w zależności od przyszłych podopiecznych, a ponadto rozwiniesz kompetencje psychologiczne, aby zapewnić klientom odpowiednie warunki pracy.
Zatrudnienia poszukasz w gabinetach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wybranych placówkach oświatowych i jednostkach administracyjnych, postarasz się o założenie własnej działalności gospodarczej lub zwiążesz przyszłość z placówkami diagnozującymi zaburzenia mowy.