Grafika jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Grafika jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Grafika jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

grafika

Odkryj grafikę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku grafika w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek grafika?

Wszyscy kandydaci na kierunek grafika w Katowicach będą zobowiązani do zdania egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych.

Ponadto, aby dostać się na powyższy kierunek będziesz musiał zaliczyć dwa etapy egzaminu wstępnego. Szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Katowicach i woj. śląskim

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Katowicach?

Interesujesz się sztuką, a szczególnie różnymi formami malarstwa? Jesteś osobą o dużych zdolnościach manualnych oraz plastycznych? Chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą artystyczną, a jednocześnie czerpać z niej wymierne korzyści finansowe? Odpowiedzią n twoje potrzeby jest kierunek grafika w Katowicach, który kształci artystów gotowych do podjęcia perspektywicznej pracy zawodowej.

Idealnymi kandydatami na studia artystyczne w Katowicach będą osoby interesujące się historią sztuki oraz malarstwa. Dodatkowym atutem będzie także duże poczucie estetyki oraz rozwinięta wyobraźnia, która jest niezwykle ważna w pracy artystycznej. Jeżeli dodatkowo masz zdolności plastyczne i manualne, to kierunek grafika w Katowicach będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek grafika w Katowicach, najwięcej czasu poświęcą doskonaleniu swoich zdolności plastycznych i manualnych oraz poszerzaniu wiedzy teoretycznej . W czasie studiów będziesz miał możliwość indywidualnego kształtowania programu studiów i całej ścieżki naukowej, poprzez samodzielny wybór zajęć i warsztatów fakultatywnych z zakresu różnych obszarów tematycznych.

Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat historii sztuki i malarstwa, co będzie podstawą do dalszego rozwoju naukowego. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się:

  • sitodruku
  • rysunku
  • malarstwa
  • fotografii
  • projektowania plakatu

Ponadto, poznasz techniki grafiki komputerowej i nauczysz się korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności z obszaru krytyki artystycznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku grafika w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Studia na kierunku grafika w Katowicach trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz dyplom magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia artystyczne w Katowicach kształcą specjalistów doskonale przygotowanych do podjęcia ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Uzyskana wiedza i umiejętności pozwolą Ci wykonywać samodzielną działalność artystyczną. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z wydawnictwami czy redakcjami czasopism, gdzie będziesz odpowiedzialny za szatę graficzną publikacji.

Absolwenci często decydują się na pracę w instytucjach kultury, między innymi w domach kultury, muzeach czy galeriach sztuki. Ponadto, będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania obowiązków grafika komputerowego, między innymi w agencjach reklamowych.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku krytyka artystycznego. Dzięki znajomości języka obcego znajdziesz zatrudnienie na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki artystyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)