Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

budownictwo

Odkryj budownictwo w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku budownictwo na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek budownictwo w Katowicach i woj. śląskim?

W procesie rekrutacji na powyższy kierunek będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów na kierunku budownictwo. W przypadku absolwentów innych kierunków konieczne będzie zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo w Katowicach i woj. śląskim?

Budownictwo znajduje się obecnie w czołówce zestawienia najpopularniejszych kierunków studiów. Współcześnie, w dobie rozwoju urbanistycznego i przemysłowego, zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę i umiejętności z obszaru budownictwa i zarządzania budową nieustannie rośnie, a ukończenie tych prestiżowych studiów technicznych daje gwarancje zdobycia stabilnej i przyszłościowej pracy zawodowej.

Pamiętaj jednak, że aby dostać się na wymarzony kierunek będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Idealni kandydaci powinni insertować się naukami ścisłymi, technicznymi i architektonicznymi i przejawiać chęć dalszego rozwoju w tym kierunku. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia, wyobraźnia przestrzenna i kreatywność. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje to koniecznie aplikuj na kierunek budownictwo w Katowicach i woj. śląskim.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku budownictwo na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 4 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Podczas studiów na kierunku budownictwo będziesz miał możliwość ugruntowania wiedzy zdobytej podczas poprzednich etapów nauczania oraz wzbogacenia jej o nowe, istotne elementy. W planie znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających zajęć z obszaru nauk ścisłych i technicznych, między innymi:

  • matematyka zaawansowana
  • technologia betonów nowej generacji
  • wybrane zagadnienia teorii sprężystości i plastyczności
  • komputerowe wspomaganie projektów

Jako student będziesz miał okazję poznać regulacje prawa budowlanego i nauczysz się stosować je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu umiejętności praktycznych. W czasie studiów nauczysz się projektowania, utrzymania i modernizacji obiektów budowlanych.

Co więcej, dowiesz się jak przeprowadzać nadzór budowlany i inwestycyjny oraz zarządzać pracami budowlanymi. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku budownictwo na uczelniach śląśkich, w zależności od typu studiów trwają 4 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

W zależności od uczelni studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo trwają dwa lata, czyli cztery semestry lub półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz dyplom magistra inżyniera.

Jaka praca po studiach?

Ukończenie studiów inżynierskich daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i przygotowania zawodowego, co zdecydowanie zwiększa twoje szanse na zdobycie ciekawej i perspektywicznej pracy. Dlatego też, jako absolwent kierunku budownictwo będziesz miał wiele możliwości rozwoju.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm budowlanych, deweloperskich czy wykończeniowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z biurami projektowymi czy firmami zajmującymi się nadzorem budowlanym i inwestycyjnym.

Absolwenci często decydują się na pracę w wytwórniach elementów i maszyn budowlanych oraz jednostkach administracji państwowej i samorządowej związanych z branżą budowlaną i architektoniczną. Po ukończeniu studiów na kierunku budownictwo będziesz miał kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki architektura i budownictwo w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)