Dietetyka
Szczecin
Pokaż
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | |
Poziom studiów | |
Czas trwania |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
W procesie rekrutacji na studia na kierunku ratownictwo medyczne najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Aby zostać studentem kierunku ratownictwo medyczne będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii lub fizyki.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Ratownik medyczny to niezwykle wymagający i odpowiedzialny zawód. Specjaliści z tego obszaru muszą mieć wszechstronną wiedzę i przygotowanie medyczne, ponieważ najczęściej od ich szybkiej i prawidłowej reakcji zależy zdrowie, a nawet życie człowieka. Dlatego też, aby związać swoją przyszłość z ratownictwem medycznym, konieczne jest skończenie odpowiednich studiów. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek ratownictwo medyczne w Szczecinie.
Aby dostać się na wymarzone studia medyczne powinieneś interesować się naukami biologicznym,i chemicznymi i naukami o zdrowiu oraz osiągać dobre wyniki z przedmiotów ścisłych. Dużym atutem będzie także odporność na stres, odpowiedzialność i poczucie powołania do pracy z pacjentem. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to aplikuj na kierunek ratownictwo medyczne.
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Studenci, którzy aplikują na kierunek ratownictwo medyczne w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele przedmiotów właśnie z tego obszaru tematycznego, między innymi:
Jako student zapoznasz się także z poszczególnymi dziedzinami medycyny, takimi jak: laryngologia, okulistyka czy chirurgia i nauczysz się wykonywania podstawowych zabiegów medycznych. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich zdolności praktycznych. W czasie studiów poznasz techniki i metody udzielania pierwszej pomocy oraz dowiesz się jak wykonywać zabiegi ratujące życie. Program kształcenia zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
Uczelnie na których można studiować kierunek ratownictwo medyczne (studia I stopnia) w Szczecinie
Uczelnie w Szczecinie - kierunek ratownictwo medyczne:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów |
---|
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie trwają 3 lata (studia I stopnia).
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł licencjata.
Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, bez problem,u odnajdują się na współczesnym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku ratownictwo medyczne będziesz mógł liczyć na wiele perspektywicznych ofert zawodowych.
Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów ratunkowych w szpitalach. Co więcej, możesz związać swoją zawodową przyszłość z centrami powiadamiania ratunkowego. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w specjalistycznych służbach ratowniczych, między innymi w GOPR, WOPR i TOPR. Ponadto, możesz zająć się prowadzeniem szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Absolwenci często decydują się na pracę w jednostkach Straży Pożarnej lub objęcie stanowiska koordynatora medycznego przy zabezpieczaniu imprez masowych.
Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskanie nowych, ciekawych perspektyw zawodowych. Jako absolwent możesz zdecydować się także na karierę w środowisku międzynarodowym, w czym pomoże Ci bardzo dobra znajomość języka obcego.
Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie