Automatyka i robotyka w Łodzi - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Łodzi - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Łodzi - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Łódzka Politechnika Łódzka stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 18.06.2024 do 10.07.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 03.09.2024 do 16.09.2024 Termin dodatkowej rekrutacji:od 03.09.2024 do 11.09.2024 Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 18.06.2024 do 10.07.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 03.09.2024 do 16.09.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Z harmonogramem rekrutacji powinien szczegółowo zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. Obejmuje on bowiem różnego rodzaju terminy związane nie tylko z ogłoszeniem wyników naboru, lecz także ze składaniem niezbędnych dokumentów. Każda z uczelni ustala swój indywidualny harmonogram – znajdziesz go na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Na ogół przyszli studenci mogą rejestrować się na wybrane kierunki już w maju.

Kolejność zgłoszeń jednak nie ma znaczenia. W rekrutacji na studia liczy się wyłącznie suma punktów z egzaminów maturalnych, która została odpowiednio przeliczona. Na ogół pierwszy etap naboru kończy się drugiej połowie lipca. To także czas składania niezbędnych dokumentów i oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego.

Uczelnie w Łodzi otwierają na ogół dodatkowy etap rekrutacji na kierunki, na które nie został wypełniony limit miejsc. To szansa dla osób, które z różnych przyczyn nie dostały się na studia lub nie wzięły udziału w pierwszym etapie rekrutacji. Drugi etap rozpoczyna się na ogół na początku sierpnia i kończy we wrześniu wraz z ogłoszeniem wyników ostatecznego naboru.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj o tym, by nie zbagatelizować czasu składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Powinieneś zrobić to terminowo, ponieważ tylko dzięki temu twoja kandydatura będzie dalej rozpatrywana. Na część uczelni dokumenty będziesz składać tuż po zakwalifikowaniu się na studia. Jeżeli tego nie zrobisz, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych. Pamiętaj, by szczegółowe wytyczne na temat dokumentów znaleźć na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne obowiązują na wszystkich uczelniach w Polsce. W zależności od wybranego kierunku studiów wahają się od 85 do 150 zł. Mogą obejmować jeden lub pulę kierunków. Największe znaczenie liczy się terminowe uiszczenie takiej opłaty oraz czas jej księgowania. Zaniedbanie na tym etapie rekrutacji sprawi, że w ogóle nie będziesz mieć szansy, by wziąć w niej udział. Pamiętaj, że opłatę rekrutacyjną możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Potwierdzenie wykonania takiej opłaty będziesz musiał dostarczyć także do dziekanatu danej uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia w Łodzi na kierunku automatyka i robotyka mają profil inżynieryjny. To elitarne studia, na które dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. By stać się jednym z nich, musisz odpowiednio wcześnie zacząć swoje przygotowania do egzaminów maturalnych. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić nauce przedmiotów ścisłych, takich jak: matematyka, fizyka oraz chemia. Nie zaniedbuj także nauki dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ jego znajomość przyniesie ci także dużo korzyści w przyszłości.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

To, jak zostaną przeliczone twoje punkty z egzaminów maturalnych, zależy już indywidualnie od uczelni. Każda z nich ustala bowiem swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Informacje na jego temat znajdziesz zawsze na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że przeliczniki kwalifikacyjne uwzględniają na ogół, czy dany przedmiot znajduje się wśród wymogów rekrutacyjnych oraz na jakim poziomie był zdawany (podstawa lub rozszerzenie).

Olimpiady oraz konkursy +

Olimpiady przedmiotowe to prestiżowe konkursy, które organizowane są dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ laureaci oraz finaliści stopnia centralnego znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością, więc jest o co walczyć. Trzeba tylko odpowiednio wcześnie rozpocząć swoje przygotowania, ponieważ wiedza uczniów, którzy biorą w nich udział, musi być prawdziwie rozległa. W przypadku studiów na kierunku automatyka i warto rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Matematyczna, Fizyczna lub Chemiczna;
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
  • Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”;
  • czy Olimpiada Informatyczna.

Komentarze (0)