Drzwi Otwarte w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Drzwi Otwarte w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Studia Łódź - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

13.03.2023

W środę, 15 marca, odbędą się Drzwi Otwarte w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie stacjonarnej.

Drzwi Otwarte to najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną uczelni, zasadami rekrutacji, warunkami studiowania, czy szeroko pojmowanym życiem studenckim. W ciągu jednego dnia, kandydaci na studia będą mogli dowiedzieć się kiedy rozpocznie się nabór na prowadzone kierunki, w jakich miejscach odbywają się zajęcia, jak również w jaki sposób można rozwijać zainteresowania.

Oprócz tego, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, w tym między innymi: warsztaty i zajęcia laboratoryjne, wykłady, spotkania ze studentami, czy odwiedziny rozmaitych pracowni.

Podczas imprezy uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się z działalnością studenckich kół naukowych, spotkać się z członkami organizacji studenckich, czy też porozmawiać z pracownikami uczelni.

Program wydarzenia uzupełnią między innymi: pokazy chemiczne, warsztat chirurgiczny „Jak szyć?”, podczas którego uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie szycia ran, warsztat języka migowego, pokaz skanowania trójwymiarowego, a także bicie rekordu uciśnięć klatki piersiowej na nowatorskim, ekologicznym fantomie do resuscytacji, zaprojektowanym w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi są wydarzeniem bezpłatnym, jednak obowiązuje rejestracja, której dokonać można na stronie internetowej: drzwiotwarte.umed.lodz.pl Wydarzenie odbędzie się w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego, przy ulicy Pomorskiej 251.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie: drzwiotwarte.umed.lodz.pl/program/

Komentarze (0)