30 maja rusza rekrutacja na Politechnikę Śląską

30 maja rusza rekrutacja na Politechnikę Śląską

Studia Katowice i woj. śląskie - Politechnika Śląska w Gliwicach

17.05.2023

30 maja rusza rekrutacja na Politechnikę Śląską

Maj jest intensywnym miesiącem dla każdego maturzysty, cały terminarz przepełniony jest egzaminami. Abiturienci są nieustannie zestresowani, obawiają się o swoje wyniki, bowiem to one mogą przesądzić o tym, czy dostaną się na wymarzoną uczelnię. Oficjalne wyniki poznamy dopiero 7 lipca, ale rekrutacja na studia w Politechnice Śląskiej rusza już pod koniec miesiąca!
30 maja rusza pierwsza tura rekrutacji. Już od godziny 12:00 kandydaci będą mieli możliwość rejestracji online. Ostateczny termin dokonania zgłoszenia na studia upłynie 10 lipca o godzinie 23:59. Przed dokonaniem rejestracji warto zapoznać się ofertą kierunków studiów Politechniki Śląskiej, bowiem jest w czym wybierać! Uczelnia oferuje wybór ponad pięćdziesięciu kierunków stacjonarnych oraz niestacjonarnych. 
Jeśli nadal wahasz się nad wyborem Politechniki Śląskiej podczas procesu rekrutacyjnego na studia w Katowicach i Gliwicach, zachęcamy Cię do zapoznania się z uczelnianym podcastem. Ostatni odcinek krążył wokół tematyki nauki, zatytułowany był: "Pogadajmy o nauce". Gościem rozmowy był prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju PŚ. Dyskutowano o dokonaniach polskich naukowców. Podkreślono, jak istotna jest kolaboracja międzynarodowa uczelni. Przybliżono słuchaczowi również, jakich efektów owej współpracy można się spodziewać w najbliższym czasie na Politechnice Śląskiej. 
Zwieńczeniem nauki na uczelni akademickiej o profilu technicznym jest otrzymanie tytułu inżyniera lub magistra inżyniera. Obecnymi priorytetowymi obszarami badawczymi PŚ są:
  • onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna, 
  • sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych, 
  • materiały przyszłości, 
  • inteligentne miasta i mobilność przyszłości, 
  • automatyzacja procesów i Przemysł 4.0,
  • ochrona klimatu i środowiska, nowoczesna energetyka.

Komentarze (0)