Rekrutacja na studia 2023/2024 na PŁ potrwa do 10 lipca 2023 r.

Rekrutacja na studia 2023/2024 na PŁ potrwa do 10 lipca 2023 r.

Studia Łódź - Politechnika Łódzka

04.07.2023

Rekrutacja na studia 2023/2024 na PŁ potrwa do 10 lipca 2023 r.

Kandydaci tegorocznej rekrutacji na Politechnikę Łódzką mają do wyboru ponad 60 kierunków studiów I i II stopnia realizowanych w formie stacjonarnej bądź niestacjonarnej. Rekrutacja wystartowała 12 czerwca 2023 r. I etap zakończy się 10 lipca 2023 r. Najpopularniejszymi kierunkami rekrutacji 2022/2023 okazały się informatyka, informatyka stosowana oraz automatyka i robotyka.

 

Kierunki studiów oferowane na PŁ

Politechnika Łódzka na rok akademicki 2023/2024 przygotowała ofertę ponad 60 kierunków studiów I i II stopnia, takich jak np.: analityka techniczna, future mobility oraz włókiennictwo. Program kształcenia studenci mogą realizować w formie online bądź stacjonarnej. Oferta edukacyjna PŁ powiększyła się o trzy nowe kierunki. Od października kandydaci rozpoczną kształcenie na: ekotechnologiach i bioprocesach, marketingu w przemyśle oraz zarządzaniu produkcją.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń były: informatyka, informatyka stosowana, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcją, logistyka oraz automatyka i sterowanie robotów. Natomiast jeżeli pod uwagę weźmiemy liczbę kandydatów na jedno miejsce, królowały: computer science, business and technology, business studies, information technology, architektura oraz logistyka.
 

Rekrutacja na PŁ na rok 2023/2024. Jak zgłosić się na studia?

Rekrutacja 2023/2024 wystartowała w czerwcu. I etap rekrutacji na Politechnikę Łódzką zakończy się 10 lipca 2023 r. W tym samym terminie, absolwenci szkół średnich będą musieli uiścić opłatę rekrutacyjną oraz wprowadzić wyniki swoich egzaminów maturalnych na Portalu Kandydata. 
17 lipca 2023 roku Politechnika Łódzka ogłosi listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. W tym samym dniu uczelnia udostępni również listy rezerwowe, co stanowi dobrą wiadomość dla tych, którzy nie znaleźli się na głównej liście. Ta informacja umożliwi im utrzymanie nadziei na przyjęcie, jeśli zwolnią się jakieś miejsca.
W momencie otrzymania decyzji o przyjęciu ci, którzy zostaną zakwalifikowani na studia, będą musieli dostarczyć oryginały swoich dokumentów w określonym terminie – 18-20 lipca 2023 r. Ostateczne wyniki rekrutacji na Politechnice Łódzkiej zostaną ogłoszone 21 lipca, wraz z informacją o zakwalifikowaniu kandydatów z list rezerwowych. 
 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

Historia powstania Politechniki Łódzkiej jest ściśle związana z rozwojem przemysłowym miasta. Łódź w drugiej połowie XIX wieku stała się drugim co do liczby ludności miastem w Polsce, dzięki dynamicznemu rozwojowi przemysłu włókienniczego. Wzrost przemysłu wymagał wysoko wykwalifikowanych pracowników, będących absolwentami szkół technicznych. Politechnika Łódzka została powołana w 1945 roku. Początkowo utworzono cztery wydziały: Mechaniczny, Elektryczny, Chemiczny oraz Oddział Włókienniczy. Pierwszego roku studiów podjęło 525 studentów, a 458 kontynuowało naukę w kolejnych latach. Na uczelni działały 33 katedry, zatrudniając 33 profesorów.
Rozwój Politechniki Łódzkiej odzwierciedla rosnące znaczenie miasta i jego potrzeby związane z inżynierią i technologią. Uczelnia stała się ważnym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym. Bezdyskusyjny jest fakt, że Politechnika Łódzka przyczyniła się do rozwoju przemysłu miasta, dostarczając mu wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Uczelnia kontynuuje swoją misję wychowywania nowych pokoleń inżynierów, badaczy i twórców, przyczyniając się do postępu technologicznego i społecznego kraju.

Komentarze (0)