Dzień kandydata UAM — stacjonarna edycja 2023 r.

Dzień kandydata UAM — stacjonarna edycja 2023 r.

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

24.10.2023

Dzień kandydata UAM — stacjonarna edycja 2023 r.

Nie jesteś pewny/y co robić po maturze? Szukasz odpowiedniego kierunku dla siebie? 27 października 2023 r. przyjdź na Dzień Kandydata na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku, po kilkuletniej przerwie, wydarzenie dla uczniów i uczennic szkół średnich powraca w mury szkoły. UAM zaprasza kandydatów na swój największy kampus – Morasko.

Harmonogram wydarzenia

Już za kilka dni - 27 października 2023 r. na Kampusie Morasko w murach Wydziału Chemii, UAM zaprezentuje wszystkie wydziały uczelni wraz z ich bogatą ofertą edukacyjną. Będzie również czas na pytania — organizatorzy rozwieją wasze wszelkie wątpliwości związane ze studiowaniem i procesem rekrutacyjnym. Ponadto, na uczestników wydarzenia czekać będą interesujące wykłady i pokazy!

Dzień Kandydata rozpocznie się o godzinie 9:00 - już wtedy uczniowie będą mogli odwiedzać stoiska wszystkich wydziałów i jednostek UAM, a także kół naukowych. Przy stoiskach zapoznają się również z ciekawą aparaturą naukową oraz doświadczeniami i pokazami, przygotowanymi przez studentów. O godzinie 10:00 prorektor UAM prof. Zbyszko Melosik dokona oficjalnego otwarcia wydarzenia. Uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzania stoisk do godziny 14:00. W międzyczasie, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli posłuchać ciekawych wykładów.


Program wykładów

Wszystkie programy dla uczniów szkół średnich odbywać się będą w sali 2.64 na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Natomiast specjalny wykład dla nauczycieli będzie miał miejsce w sali 2.61.

Wykłady dla uczniów

  • 10:15 – 10:35 – „Czy wolno jeść ludzi? O stanie wyższej konieczności” dr Michał Krotoszyński
  • 10:45 – 11:10 – „Chemia łez” dr Grzegorz Krzyśko
  • 11:20 – 11:55 – „O modzie folkowej” prof. Anna Weronika Brzezińska
  • 12:10 – 12:35 – „Między krajobrazem realnym a wyobrażonym, czyli o geografii filmu” prof. Krzysztof Stachowiak
  • 12:50 – 13:15 – „Uczenie się języków obcych – rozwój – sukces życiowy” prof. Marzena Blachowska-Szmigiel.

Wykład dla nauczycieli 

  • 12:00 – „Dbam o siebie, bez tego trudno dbać o innych. Dobrostan zawodowy w szkole” prof. Sylwia Jaskulska.

Komentarze (0)