Politechnika Wrocławska - Studencka nanosatelita WroSat

Politechnika Wrocławska - Studencka nanosatelita WroSat

Studia Wrocław - Politechnika Wrocławska

03.02.2022

Studencka nanosatelita WroSat

W Politechnice Wrocławskiej trwa budowa modułów, eksperymentów i układów sterujących, do studenckiej nanosatelity.

Studenci z koła naukowego, dzięki małej sztucznej satelicie chcą przetestować między innymi: płytkę z powłoką pochłaniająca promieniowanie kosmiczne oraz perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne, a także miniaturowe ramię robotyczne napędzane aktuatorami SMA.

Od 2016 roku koło działa na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, a jego członkowie budują rakiety i sondy CanSat na międzynarodowe konkursy. Słuchacze z koła naukowego PWr organizują prelekcje oraz warsztaty dla osób zaintrygowanych inżynierią kosmiczną. W warsztatach mogą brać udział wszyscy, niezależnie od wieku.

Studenci dążą do tego, aby urządzenie pod koniec 2023 roku mogło trafić na orbitę. Nanosatelita WroSat powstaje we współpracy słuchaczy z wielu wydziałów Politechniki Wrocławskiej. Na chwilę obecną młodzi inżynierowie pracują nad prototypem pozwalającym na przetestowanie podstawowych funkcji pracy satelity, czyli nad modułem zasilania FlatSata. Stopniowo powstaje także ramą urządzenia, moduł radiowy oraz planowane eksperymenty i ich układy sterujące.

 

Studia w Politechnice Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska należy do jednej z największych i najważniejszych politechnik w Polsce. Uczelnia funkcjonuje od 1945 roku i oferuje 152 koła naukowe działające na terenie kampusu oraz 33 czynnie działające organizacje studenckie.

Kandydaci na studia w Politechnice Wrocławskiej mają do wyboru ponad 40 kierunków technicznych w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Sprawdź 

Politechnika Wrocławska kierunki

Kierunki studiów we Wrocławiu

 

Wśród najpopularniejszych kierunków studiów na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo, w rekrutacji zimowej na rok akademicki 2021/2022 zgłoszenia wysłało 1 027 kandydatów. Podczas toku studiów słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu projektowania i wykonawstwa obiektów budowlanych, organizacji pracy oraz kierowania zespołami w firmie budowlanej, a także tworzenia dokumentacji dla zadań inżynierskich o charakterze projektowym i wykonawczym.

Na drugim miejscu plasuję się architektura, na którą zgłoszenia wysłało 602 kandydatów. Jest to kierunek wyjątkowo przyszłościowy i rozchwytywany na polskim rynku pracy i europejskim. Studenci architektury stacjonarnej i niestacjonarnej mają do wyboru dwie specjalizacje: architektura i urbanistyka oraz architektura i ochrona zabytków.

Na następnych miejscach w rankingu popularności znajduje się: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, a także zarządzanie. Przedmioty prowadzone są przez znamienitych wykładowców akademickich. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych odbywających się na 13 wydziałach uczelni, studenci zdobywają niezbędną wiedzę do pracy w zawodzie.

Politechnika Wrocławska dba o jak najwyższy poziom kształcenia studentów, a także o wykwalifikowaną kadrę, która podąża za nowymi trendami naukowymi. Uczelnia bierze udział w realizacjach programów naukowych takich jak: Erasmus-Mundus, Erasmus +, VII Program Ramowy, Leonardo da Vinci.

Komentarze (0)