Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
03.03.2022
Międzynarodowy grant badawczy pt. „Towards a World Integrated and Socio-economically Balanced European Economic Development Scenario (TWIN SEEDS)” otrzymał zespół naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wraz z zagranicznymi partnerami w projekcie Horyzont Europa. Grupa naukowców z Instytutu Gospodarki Międzynarodowej współpracuje z naukowcami z Politechniki w Mediolanie, naukowcami z: Belgii, Francji, Danii, Holandii, Hiszpanii oraz Austrii.
Organizatorzy programu na projekt przeznaczyli 2,7 mln euro. Budżet dla naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wynosi 174 tys. euro. Naukowcy w ramach projektu będą badać między innymi sposób postępu technologicznego i reorganizację globalnych łańcuchów wartości oddziałujących na nierówności społeczne przez zmianę międzynarodowej specjalizacji produkcji oraz zmianę organizacji pracy.
Prof. dr hab. Barbara Jankowska kieruje pracami w zespole uniwersytetu. W grupie uczestniczą pracownicy: Katedry Logistyki Międzynarodowej, Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, Katedry Zarządzania Międzynarodowego, a także Katedry Konkurencyjności Międzynarodowej.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to najlepsza ekonomiczna uczelnia w kraju. Szkoła wyższa przykłada dużą wagę do jak najwyższej jakości kształcenia, a także do zatrudniania cenionych pracowników naukowych, którzy podążają za nowymi trendami naukowymi. Kandydaci na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym mają do wyboru ponad 20 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.
Sprawdź Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki studiów
W rankingu najpopularniejszych kierunków na pierwszym miejscy znajduje się ekonomia, na którą podczas rekrutacji na semestr zimowy w roku akademickim 2021/2022 zgłosiło się 747 kandydatów. Podczas toku studiów słuchacze mają do wyboru specjalności takie jak: ekonomia globalna i menedżerska, zasoby ludzkie w organizacji, gospodarka żywności i biobiznes, public relations i strategie komunikowania, a także strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji (zobacz więcej: ekonomia w Poznaniu).
Absolwenci znajdują zatrudnienie w: organizacjach gospodarczych, przedsiębiorstwach, instytucjach UE, a także organach administracji samorządowej i rządowej. Podczas ćwiczeń i wykładów studentom przekazywana jest niezbędna teoria oraz bogata praktyka. Zajęcia prowadzone są przez znakomitych pracowników naukowych.
Na liście popularnych kierunków znajduje się także zarządzanie, które w każdym roku przyciąga rzeszę kandydatów. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych studenci zdobędą wiedzę z zakresu: kształtowania relacji, budowania strategii personalnych, negocjacji i komunikacji, zarządzania wiedzą, zarządzania działalnością marketingową i handlową, a także uruchamiania przedsięwzięć gospodarczych. Absolwenci są rzetelnie przygotowani do pracy jako menedżer lub ekspert w obszarze zarządzania przedsiębiorstwami, jednostkami administracji publicznej, a także podmiotami non-profit (zobacz więcej: zarządzanie w Poznaniu).
Kierunek logistyka również należy do popularnych kiernków w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Słuchacze podczas toku studiów zdobywają wiedzę z zakresu: projektowania i zarządzania zmianą w odniesieniu do procesów logistycznych, przeprowadzania analiz ekonomicznych, diagnozowania i projektowania systemów zarządzania łańcuchami dostaw, a także posługiwania się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne. Absolwenci bez problemu znajdują pracę w zawodzie ze względu na wysokie kwalifikacje (zobacz więcej: logistyka w Poznaniu).
dowiedz się więcej:
Rekrutacja na studia 2025 w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny (UEP) w Poznaniu - rekrutacja na studia 2025/2026
https://ue.poznan.pl/kandydaci/