Zarządzanie w administracji publicznej to propozycja kształcenia, dzięki której można poznać zasady zarządzania organizacją rządową i pozarządową. Oznacza to, że w toku nauki studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami organizacji urzędów administracji publicznej, metodami i technikami selekcji pracowników, rachunkowością zarządczą, zasadami organizacji pracy zespołu, kontrolą zarządczą w zamówieniach publicznych, kulturą organizacyjną w administracji publicznej czy zasadami zarządzania zasobami informacyjnymi. Ponadto, poruszają się po zagadnieniach z obszaru prawa administracyjnego, prawa handlowego oraz audytu i kontroli wewnętrznej.
Istotnym elementem kształcenia jest to, aby zdobywaną wiedzę wykorzystywać w praktycznym działaniu. Studenci Zarządzania w administracji publicznej uczą się jak działać zgodnie z zasadami i normami prawa, przygotowywać dokumentację niezbędną w administracji publicznej, przeprowadzać audyty i kontrole wewnętrzne, kierować zespołem, skutecznie motywować pracowników oraz wykonywać systemy ocen, jak również analizować prace organów administracyjnych.
Absolwenci Zarządzania w administracji publicznej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie w roli pracowników urzędów centralnych i terenowych, pracowników organów administracji rządowej i urzędów administracji samorządowej, konsultantów i doradców administracji publicznej lub specjalistów do spraw budżetowania.