Prawo UTH

Prawo - Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny w Radomiu to 30 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Prawo, prowadzone na jednolitych studiach magisterskich.

Kierunek Prawo na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym realizowany jest na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych. Celem nauki jest wykształcenie wykwalifikowanego specjalisty, wyposażonego w odpowiedni zasób wiedzy w zakresie prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego. Prawo na UTH w Radomiu to także rozwinięcie umiejętności pozwalających na zrozumienie procesów gospodarczych i swobodne poruszanie się na arenie biznesowej.

Studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym nie dzielą się na specjalności, na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: ekonomia dla prawników, logika prawnicza, metodologia nauk prawnych, postępowanie cywilne, prawo handlowe, łacińska terminologia prawnicza, historia doktryn polityczno-prawnych. Zdobywana wiedza to droga do aplikacji: sądowej, adwokackiej, prokuratorskiej, radcowskiej, czy notarialnej.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny w Radomiu opinie? Zuza, studentka Prawa mówi:

„Prawo to trudny, wymagający i ciekawy kierunek. Prowadzi do wykonywania niezwykle odpowiedzialnych zawodów,, więc nie da się nie przykładać do nauki. Poza tym, do wysiłki zachęca świetna kadra, która budzi duże uznanie wśród studentów. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Prawo na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych,
  • różnych technik komunikacyjnych,
  • etyki zawodów prawniczych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu znajdzie zatrudnienie w:

  • organach sprawiedliwości,
  • organach ścigania,
  • organizacjach publicznych oraz niepublicznych, wymagających posiadania wiedzy prawniczej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym najważniejszymi przedmiotami są historia oraz wiedza o społeczeństwie. Do tego zestawu należy jeszcze dodać dobre wyniki z języka polskiego i języka obcego.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Radomiu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Komentarze (0)