Zarządzanie w sporcie - studia menedżerskie

Zarządzanie w sporcie - studia menedżerskie

05.04.2024

Zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie – Uniwersytet Gdański 2024/2025

Zarządzanie to proces istotny w każdej działalności i każdym sektorze. Stanowi podstawę funkcjonowania rynku usług medycznych, rynku muzycznego, rynku nowych technologii czy rynku sportowego. Ten ostatni wyróżnia się nie tylko dynamicznym rozwojem, ale również sporym zróżnicowaniem, przez co stwarza możliwości działania dla różnego rodzaju podmiotów: gospodarczych, pozarządowych i związanych z administracją rządową i samorządową. Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie to propozycja kształcenia oferująca pozyskanie specjalistycznej i aktualnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania tego typu podmiotów i różnych aspektów zarządzania nimi. Propozycja ta dostępna jest w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Studia na kierunku zarządzanie w sporcie - studia menedżerskie w UG GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie w Uniwersytecie Gdańskim umożliwia pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, które razem stanowią przygotowanie do pracy w różnych podmiotach związanych z szeroko rozumianym rynkiem sportu. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: funkcjonowaniem klubów i przedsiębiorstw sportowych, specyfiką rynku sportu, zasadami zarządzania organizacjami na rynku sportowym, zasadami zarządzania zasobami ludzkimi, zasadami podejmowania decyzji finansowych i inwestycyjnych, prawnymi aspektami działalności związanej ze sportem. Ponadto, poruszają się po zagadnieniach marketingu, zarządzania obiektami sportowymi, organizacji wydarzeń sportowych czy budowania marki produktu sportowego.

Progi punktowe na kierunek zarządzanie w sporcie - studia menedżerskie - Uniwersytet Gdański

Kandydaci na Uniwersytet Gdański ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek zarządzanie w sporcie - studia menedżerskie musieli uzyskać co najmniej 100.4 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Gdański

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku Zarządzanie w sporcie-studia menedżerskie poruszają się – jak sama nazwa podpowiada – po przestrzeni zagadnień menedżerskich, choć oczywiście nie tylko. Wiedza przekazywana jest z wykorzystaniem różnorodnych oraz nowoczesnych form i metod kształcenia, a dodatkowy atut stanowi możliwość poznania specyfiki różnych dyscyplin i dziedzin sportu.

Zarządzanie w sporcie-studia menedżerskie główne kierunki:

  • makroekonomia
  • marketing w sporcie
  • podstawy biznesu sportowego
  • przygotowanie motoryczne i trening siłowy
  • rachunkowość i podatki w działalności sportowej
  • decyzji finansowe i inwestycyjne w sporcie
  • systemy motywowania
  • zarządzanie projektami w sporcie
  • zarządzanie infrastrukturą sportową
  • sponsoring, PR i komunikacja kryzysowa

 

Nabywane umiejętności

To, że studenci Zarządzania w sporcie zdobywają rozległą wiedzę już wiemy, ale warto zaznaczyć, że oprócz tego rozwijają jeszcze jasno określone umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: analizowania warunków funkcjonowania i trendów na rynku sportowym, tworzenia planów strategicznych i operacyjnych oraz planów funkcjonowania przedsiębiorstwa i innych organizacji związanych ze sportem, zarządzania kluczowymi obszarami funkcjonalnymi i procesami w przedsiębiorstwach i organizacjach sportowych, zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystywania narzędzi marketingowych, zarządzania infrastrukturą sportową, organizowania wydarzeń sportowych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie w Uniwersytecie Gdańskim posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: zarządzania jakością w organizacjach sportowych, organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych, zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu, zachowania konsumentów, badań marketingowych czy zarządzania procesami. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: klubach sportowych, klubach fitness, przedsiębiorstwach specjalizujących się w organizowaniu turystyki aktywnej, przedsiębiorstwach zajmujących się organizowaniem wydarzeń sportowych, firmach doradczych i konsultingowych, przedsiębiorstwach zarządzających obiektami sportowymi, organizacjach pozarządowych. Mogą pracować na stanowiskach: menedżerów do spraw zarządzania podmiotami rynku sportowego, specjalistów do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, specjalistów do spraw marketingu, menedżerów do spraw organizacji imprez sportowych czy menedżerów do spraw zarządzania obiektami sportowymi.

 

Opinie

Kierunków kształcenia odnoszących się do zarządzania w sporcie nie ma zbyt wiele, dlatego propozycję Uniwersytetu Gdańskiego śmiało możemy nazwać wyjątkową, cenną i wartą uwagi. Powinni się nią zainteresować przede wszystkim pasjonaci sportu, którzy chcieliby swoją przyszłość zawodową związać z biznesem sportowym, promocją sportu i wspieraniem jego rozwoju. Warto rozpocząć studia? Warto postawić na gdańską uczelnię? Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Robert, student kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie mówi:

„Uniwersytet Gdański oferuje bardzo ciekawy i potrzebny kierunek, ponieważ sport to nie tylko sportowcy i trenerzy, ale również organizacja i zarządzanie czyli procesy złożone z wielu elementów. Co ciekawe, przed rozpoczęciem studiów o niektórych elementach nie miałem pojęcia. Świetny kierunek, przeznaczony nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Polecam.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie w UG:

Absolwent kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie w Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • specyfiki rynku sportu – profesjonalnego i amatorskiego,
  • funkcjonowania różnego rodzaju podmiotów na rynku sportu, w tym przedsiębiorstw oraz klubów sportowych,
  • zarządzania organizacjami na rynku sportowym,
  • zarządzania infrastrukturą sportową,
  • organizacji imprez sportowych,
  • prawnych aspektów działalności związanej ze sportem,
  • marketingu w sporcie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w sporcie- studia menedżerskie w Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • klubach sportowych,
  • klubach fitness,
  • przedsiębiorstwach specjalizujących się w organizowaniu turystyki aktywnej,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się organizowaniem wydarzeń sportowych,
  • firmach doradczych i konsultingowych,
  • przedsiębiorstwach zarządzających obiektami sportowymi,
  • organizacjach pozarządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)