Technologie wodorowe i elektromobilność

Technologie wodorowe i elektromobilność

05.04.2024

Technologie wodorowe i elektromobilność – Politechnika Gdańska 2024/2025

Technologie wodorowe to pojęcie, na które składa się kilka elementów, w tym między innymi: produkcja wodoru, przesyłanie oraz magazynowanie. Pojęcie to staje się coraz popularniejsze, ponieważ w tym właśnie surowcu upatruje się przyszłości energetyki, bowiem jego proces produkcyjny może się odbywać bez emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń dla środowiska.

Studia na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność w PG GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Technologie wodorowe i elektromobilność w Politechnice Gdańskiej umożliwia pozyskanie praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i implementacji instalacji oraz układów do produkcji i magazynowania wodoru. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami projektowania instalacji elektrycznych, zasadami sterowania urządzeniami elektrycznymi w instalacjach wodorowych, konstrukcją i zastosowaniem maszyn elektrycznych i transformatorów, strukturami i elementami układów napędowych, zasadami działania sieci komputerowych, zasadami trakcji elektrycznej w różnych systemach transportowych. Ponadto, poznają zasady energoelektronicznego przekształcania energii, metody badań materiałów czy technikę mikroprocesorową.

Progi punktowe na kierunek technologie wodorowe i elektromobilność - Politechnika Gdańska

Kandydaci na Politechnika Gdańska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek technologie wodorowe i elektromobilność musieli uzyskać co najmniej 30.64 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Politechnika Gdańska

Program studiów i przedmioty

Technologie wodorowe i elektromobilność główne przedmioty:

  • geometria i grafika inżynierska
  • podstawy inżynierii materiałowej
  • metody numeryczne
  • korozja materiałów konstrukcyjnych
  • metrologia
  • elektrochemiczne źródła energii
  • bezpieczeństwo funkcjonalne w technologiach wodorowych

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że omawiany kierunek studiów dostarcza konkretnej wiedzy, ale warto zaznaczyć, że studenci nabywają także jasno określonych umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: analizowania i projektowania elementów oraz układów i systemów elektrycznych, wykonywania pomiarów szybkości korozji zachodzącej w materiałach i procesach technologicznych, projektowania i analizowania układów cyfrowych, przeprowadzania bazowej analizy układów energoelektronicznych, konfigurowania napędów elektrycznych, budowania i programowania rozproszonych sieciowych systemów sterowania.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Technologii wodorowych i elektromobilności w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się konkretną wiedzą i jasno określonymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: zarządzania i sterowania w energetyce, techniki wysokich napięć, projektowania elektrochemicznych systemów energetycznych, materiałów elektrodowych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: zakładach eksploatujących urządzenia technologiczne, łączeniowe, zabezpieczające, sterujące i pomiarowe zasilane energią elektryczną oraz w firmach działających w obszarze wdrażania i implementacji technologii wodorowych.

 

Opinie

Technologie wodorowe i elektromobilność to kierunek, który odnaleźć można w katalogu dydaktycznym Politechniki Gdańskiej. Czy warto studiować właśnie w tym miejscu? Jakie ma Politechnika Gdańska opinie? Robert, student Technologii wodorowych i elektromobilności mówi:

„Politechnika Gdańska to nowoczesna uczelnia, o czym najlepiej świadczy studiowany przeze mnie kierunek. Studia są ciekawe, a przede wszystkim perspektywiczne, co oznacza że nie martwię się o to, co będę robił po zakończeniu nauki.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Technologie wodorowe i elektromobilność w Politechnice Gdańskiej

Absolwent Technologii wodorowych i elektromobilności w Politechnice Gdańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • grafiki inżynierskiej,
  • metod analizy obwodów prądu stałego i przemiennego,
  • projektowania elementów, układów i systemów elektrycznych,
  • budowy i działania transformatorów,
  • budowy, działania i modelowania maszyn synchronicznych,
  • struktury układów napędowych oraz zasilania pojazdów elektrycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po Technologiach wodorowych i elektromobilności:

Absolwent Technologii wodorowych i elektromobilności w Politechnice Gdańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • zakładach eksploatujących urządzenia technologiczne, łączeniowe, zabezpieczające, sterujące i pomiarowe zasilane energią elektryczną,
  • firmach działających w obszarze wdrażania i implementacji technologii wodorowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

matematyka, chemia, fizyka, język polski, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska

Komentarze (0)