Psychologia - studia online

Psychologia - studia online

24.01.2024

Psychologia – Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Psychologia jest kierunkiem, który od wielu lat zajmuje najwyższe pozycje w rankingach popularności. Oznacza to, że pomimo dynamicznego postępu, rozwoju nowych technologii i cyfryzacji świata to człowiek pozostaje najciekawszym obiektem badań. A może kierunek ten notuje wzrost zainteresowania właśnie dlatego, że w czasach charakteryzujących się natłokiem przekazów i nie zawsze sprawdzonych informacji człowiek potrzebuje większej uwagi i wsparcia? Jedno jest pewne – psychologia to fascynująca dziedzina, a wiedzę z jej obszaru można wykorzystać na liczne sposoby. Psychologia znajduje zastosowanie między innymi w medycynie, sporcie, biznesie czy reklamie. Oznacza to, że absolwenci studiów psychologicznych stają przed wieloma drogami, którymi mogą podążać w swoim życiu zawodowym. A gdzie studiować Psychologię? W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Studia na kierunku psychologia - studia online w WSKZ
Forma studiów online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego umożliwia pozyskanie wiedzy złożonej z licznych zagadnień, dzięki której możliwa jest profesjonalna oraz efektywna praca z drugim człowiekiem. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: biologicznymi podstawami zachowania, procesami powstawania emocji, modelami osobowości, adaptacyjnymi zdolnościami intelektualnymi czy działaniem procesów poznawczych. Oprócz tego, poruszają się po zagadnieniach: psychologii społecznej, psychologii rozwoju człowieka, psychologii różnic indywidualnych, jak również psychologii eksperymentalnej.

 

Program studiów i przedmioty

Psychologia jest kierunkiem, który pozwala zagłębić się w tajniki ludzkiej natury oraz poznać mechanizmy kształtujące ludzkie zachowanie. Co bardzo ważne, studia nastawione są na pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, bowiem w pracy zawodowej psychologa każdy z tych elementów odgrywa istotną rolę. Jak wygląda program kształcenia? Złożony jest z takich przedmiotów jak m.in. :

  • biologiczne mechanizmy zachowania,
  • psychologia emocji i motywacji,
  • psychologia poznawcza,
  • psychopatologia,
  • wywiad i obserwacja psychologiczna,
  • psychologia zdrowia,
  • psychologia kliniczna

Studia psychologiczne w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego oferują liczne specjalności. Należą do nich: Psychologia zdrowia, Psychologia społeczno- wychowawcza, Psychologia kliniczna, Psychologia w biznesie i zarządzaniu, Psychologia sądowa, Psychologia dzieci i młodzieży, Neuropsychologia, Coaching i mediacje, Psychologia marketingu, reklamy i mediów, Psychologia pozytywna. Moduły specjalnościowe pozwalają wzbogacić wiedzę o nowe wiadomości, w tym między innymi na temat: psychologii uczestników procesu sądowego, negocjacji i mediacji w biznesie, profilaktyki i terapii uzależnień, psychologii stresu czy interwencji kryzysowej.

 

Nabywane umiejętności

Psychologia jest kierunkiem dostarczającym obszernej wiedzy. Co ważne, kładzie nacisk również na to, aby wiedzę tę wykorzystywać w praktycznym działaniu. Studenci rozwijają umiejętności w zakresie: analizowania i interpretowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich, posługiwania się narzędziami diagnozowania trudności w funkcjonowaniu indywidualnym i społecznym, odróżniania emocji spontanicznych od udawanych, rozpoznawania zaburzeń oraz stosowania odpowiednich metod wsparcia oraz pomocy psychologicznej czy prowadzenia badań.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Psychologii w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: psychologii rozwoju człowieka, psychologii zarządzania, zaburzeń osobowości, resocjalizacji i psychologii penitencjarnej czy neuropsychologii klinicznej. Przygotowani są do prowadzenia działań badawczych, działań diagnostycznych oraz do świadczenia pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu problemów powstających w różnorodnych obszarach życia jednostki i grup społecznych. Obowiązki zawodowe mogą wykonywać między innymi w: poradniach psychologicznych, placówkach oświatowych, ośrodkach szkolno- wychowawczych, ośrodkach wsparcia kryzysowego, agencjach marketingowych, działach Human Resources różnego rodzaju przedsiębiorstw, fundacjach czy stowarzyszeniach.

 

Opinie

Psychologia jest kierunkiem, który bez trudu odnajdziemy w wielu ofertach dydaktycznych. Może się wydawać, że wybór jest niezwykle szeroki, jednak WSKZ oferuje odmienne podejście do procesu kształcenia, choćby dlatego, że omawiany kierunek realizowany jest w ramach studiów licencjackich. Czy warto zdecydować się na tę uczelnię? Jakie ma Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego opinie? Martyna, studentka Psychologii mówi:

„Warto studiować Psychologię, ponieważ jest kierunkiem szeroko otwierającym możliwości zawodowe. Po studiach można pracować nie tylko w gabinetach psychologicznych, ale również w sporcie, reklamie czy biznesie. A dlaczego warto studiować w WSKZ? Przede wszystkim dlatego, że studia oferują bardzo wiele specjalności, dzięki którym każdy może rozwijać indywidualne zainteresowania i przygotowywać się do wykonywania upragnionego zawodu.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Psychologię w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego:

Absolwent kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • biologicznych mechanizmów zachowania,
  • procesów powstawania emocji,
  • cech osobowości,
  • wnioskowania psychometrycznego,
  • psychologii rozwoju człowieka w cyklu życia,
  • psychologii społecznej,
  • psychologii klinicznej,
  • psychologii różnic indywidualnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Psychologia:

Absolwent kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • poradniach psychologicznych,
  • ośrodkach wsparcia kryzysowego,
  • działach Human Resources różnego rodzaju przedsiębiorstw,
  • placówkach oświatowych,
  • ośrodkach szkolno- wychowawczych,
  • ośrodkach wsparcia rodziny,
  • agencjach marketingowych,
  • agencjach public relations,
  • firmach doradczych,
  • instytucjach rządowych i samorządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Komentarze (0)