Prawo - studia online

Prawo - studia online

29.02.2024

Prawo – Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Prawo to szczególny kierunek studiów. Dlaczego? Ponieważ nie od dzisiaj mawia się, że należy do wymagających, a poruszane podczas zajęć zagadnienia są trudne i skomplikowane, a mimo to studia biją rekordy popularności. Duże zainteresowanie studiami prawniczymi spowodowane jest przede wszystkim tym, iż są niezwykle ciekawe, a także tym, że po ukończeniu kształcenia można wykonywać prestiżowe, ważne oraz dobrze płatne zawody. Studia oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego pozwalają poznać historię stanowienia prawa oraz doktryny polityczne, a także nauczyć się pisać teksty prawne czy sporządzać pisma procesowe. To oczywiście tylko element znacznie większej całości. Aby się o tym przekonać, wystarczy rozpocząć naukę.

Studia na kierunku prawo - studia online w WSKZ
Forma studiów online
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego umożliwia pozyskanie gruntowanej wiedzy z zakresu polskiego systemu prawnego, zasad tworzenia i interpretowania tekstów prawnych, a także relacji pomiędzy systemem prawa a innymi systemami społecznymi. Studia kładą wyraźny nacisk nie tylko na zapoznanie się z przepisami prawa, ale również na rozwinięcie niezwykle istotnych umiejętności, takich jak zdolność logicznego myślenia, efektywnej komunikacji oraz skutecznej argumentacji, które wydają się fundamentalne dla prawidłowej i profesjonalnej pracy w przyszłych zawodach.

W toku kształcenia studenci Prawa zaznajamiają się między innymi z: zasadami i instytucjami rodzimego systemu ochrony prawnej, pojęciami i kategoriami logiki prawniczej, strukturą i zasadami funkcjonowania państwa, procesami stanowienia prawa, a także poszczególnymi dziedzinami prawa. Poruszają się po zagadnieniach: prawa konstytucyjnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych czy prawa Unii Europejskiej.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Prawa w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego zdobywają obszerną wiedzę, a wszystko to dzięki bogatemu programowi nauczania. Pozwala on zagłębić się w zasady i regulacje określające funkcjonowanie organów państwowych, zrozumieć relacje pomiędzy różnymi gałęziami prawa, a także poznać specjalistyczne słownictwo oraz dowiedzieć się jaki wpływ – na przykład na gospodarkę – mają obowiązujące przepisy. Co znajdziemy w programie? Złożony jest on między innymi z takich przedmiotów jak:

  • doktryny polityczne i prawne
  • tworzenie i stosowanie prawa
  • ustrój samorządu terytorialnego
  • prawo międzynarodowe publiczne i prywatne
  • prawo karne procesowe
  • konstrukcja pism sądowych i urzędowych
  • prawo administracyjne materialne
  • postępowanie cywilne

Studia prawnicze w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego oferują liczne moduły specjalnościowe. Należą do nich: Prawo karne, Prawo cywilne, Prawo w biznesie, Prawo w administracji, Prawo gospodarcze i handlowe, Prawo medyczne i bioetyka, Obsługa biznesu, Prawo dowodowe, Obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów oraz Prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni. Moduły te pozwalają wzbogacić wiedzę o specjalistyczne wiadomości, w tym między innymi na temat: zapobiegania i zwalczania przestępczości, stosunków majątkowych w sprawach rodzinnych, zarządzania projektami i procesami biznesowymi, transformacji cyfrowej przedsiębiorstw czy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

 

Nabywane umiejętności

Prawo jest kierunkiem dostarczającym obszernej wiedzy, złożonej z licznych zagadnień. Co ważne, studenci nabywają umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktycznym działaniu. Rozwijają umiejętności między innymi w zakresie: logicznej analizy zdarzeń i procesów, prowadzenia negocjacji i rozwiązywania konfliktów, prowadzenia skutecznej komunikacji, rozpoznawania zależności istniejących pomiędzy prawem europejskim a prawem międzynarodowym publicznym i krajowym, prowadzenia wystąpień publicznych, dokonywania kwalifikacji prawnej stanu faktycznego, posługiwania się językiem prawnym i prawniczym.

 

Praca po studiach

Studia prawnicze w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego przede wszystkim przygotowują do podjęcia aplikacji, dzięki którym można rozpocząć karierę w zawodach prawniczych, takich jak: sędzia, prokurator, radca prawny, adwokat, komornik czy notariusz. Oprócz tego, absolwenci Prawa mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: instytucjach państwowych, instytucjach samorządowych, bankach, działach prawnych różnego rodzaju przedsiębiorstw, jak również w sektorze zajmującym się zwalczaniem cyberprzestępczości.

 

Opinie

Prawo jest kierunkiem, który cieszy się niesłabnącą popularnością i na tej podstawie można go odnaleźć w wielu ofertach dydaktycznych. Którą z nich wybrać? Kandydaci na studia coraz częściej poszukują nie tylko interesujących propozycji kształcenia, bogatych programów nauczania oraz ciekawych specjalności, ale również wygodnych form zdobywania wykształcenia, a takie oferuje WSKZ. Czy warto podjąć studia w tej właśnie uczelni? Jakie ma Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego opinie? Sylwia, studentka Prawa mówi:

„Studia to bardzo ważny etap w życiu. Jak wiemy, Prawo należy do najbardziej wymagających kierunków, dlatego tym bardziej warto realizować naukę na własnych zasadach, aby była nie tylko efektywna, ale również dawała satysfakcję. Studia w WSKZ są przede wszystkim praktyczne, bo przygotowują do wejścia na rynek pracy, ale oprócz tego pozwalają na coś więcej, niż tylko siedzenie nad notatkami.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Prawo w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego:

Absolwent kierunku Prawo w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • łacińskiej terminologii prawniczej,
  • ochrony danych osobowych i informacji niejawnych,
  • etyki prawniczej,
  • prawa cywilnego,
  • postępowania karnego,
  • publicznego prawa gospodarczego,
  • prawa rodzinnego i opiekuńczego,
  • pozasądowego rozwiązywania sporów,
  • mediacji i negocjacji w biznesie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • instytucjach państwowych,
  • instytucjach samorządowych,
  • kancelariach prawniczych,
  • bankach,
  • działach prawnych różnego rodzaju przedsiębiorstw,
  • sektorze zajmującym się zwalczaniem cyberprzestępczości.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Komentarze (0)