Inżynieria technologii medycznych

Inżynieria technologii medycznych

15.07.2024

Inżynieria technologii medycznych – Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Studia w Kaliszu to coraz szersze pojęcie, głównie za sprawą Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Uczelnia poszerza swoją ofertę dydaktyczną, a jednym z kierunków, na które warto zwrócić uwagę jest Inżynieria technologii medycznych. To propozycja kształcenia, adresowana do osób zainteresowanych zdobyciem praktycznego wykształcenia, stanowiącego podstawę do wykonywania wielu ciekawych zawodów, takich jak: analityk danych medycznych, projektant systemów diagnostycznych czy menedżer projektów.

Studia na kierunku inżynieria technologii medycznych w
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Inżynieria technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z zagadnień reprezentujących liczne dyscypliny, w tym przede wszystkim: informatykę, biomedycynę, inżynierię oraz nauki o zdrowiu. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami projektowania i wdrażania urządzeń medycznych, budową i działaniem współczesnych systemów informatycznych, technikami obrazowania medycznego, technikami diagnostycznymi w medycynie, zasadami zarządzania projektami informatycznymi, przetwarzaniem i analizą obrazów czy ochroną danych i bezpieczeństwem systemów medycznych. Ponadto poruszają się po zagadnieniach: sztucznych sieci neuronowych, inżynierii wyrobów medycznych, algorytmiki, programowania czy inżynierii mechanicznej.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Inżynierii technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim zdobywają specjalistyczną wiedzę, na którą składają się zagadnienia z obszaru informatyki technicznej i telekomunikacji, inżynierii biomedycznej, inżynierii mechanicznej oraz nauk o zdrowiu. W realizowanym programie nauczania można odnaleźć między innymi takie przedmioty jak:

  • algebra liniowa,
  • metody probabilistyczne i statystyka,
  • metrologia i systemy pomiarowe,
  • metody sztucznej inteligencji,
  • techniki diagnostyczne w medycynie,
  • sztuczne narządy i implanty,
  • anatomia człowieka z elementami fizjologii,
  • kompatybilność materiałów medycznych,
  • inżynieria materiałowa

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci kierunku Inżynieria technologii medycznych zdobywają szeroką wiedzę. Warto jednak zaznaczyć, że rozwijają także konkretne umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: pozyskiwania informacji w baz danych, opracowywania dokumentacji technicznej, planowania i przeprowadzania komputerowych badań symulacyjnych, wykonywania obliczeń inżynierskich, projektowania oprzyrządowania technologicznego, wizualizacji i raportowania danych, projektowania systemów informatycznych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci Inżynierii technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim wyróżniają się konkretną wiedzą i określonymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: technologii internetowych i aplikacji mobilnych w medycynie, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w diagnostyce medycznej, projektowania i wdrażania urządzeń medycznych czy ochrony danych i bezpieczeństwa systemów medycznych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: klinikach, ambulatoriach, przychodniach, firmach projektujących i produkujących innowacyjną aparaturę medyczną, jednostkach naukowych prowadzących badania i wdrożenia, firmach komercjalizujących aparaturę medyczną, jednostkach administracji publicznej.

 

Opinie

Kierunki studiów w Kaliszu tworzą coraz dłuższą listę ciekawych propozycji kształcenia. Jedną z nich jest Inżynieria technologii medycznych, której ukończenie otwiera przed absolwentami szerokie możliwości zawodowe. Co oczywiste, kierunek ten odnaleźć można w ofercie omawianej uczelni. Jakie ma Uniwersytet Kaliski opinie? Patrycja, studentka Inżynierii technologii medycznych mówi:

„Uniwersytet Kaliski jest miejscem, do którego przyjeżdżają osoby z różnych miast, a przyciąga ich nie tylko oferta dydaktyczna, ale także atmosfera i klimat samego miasta.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Inżynierię technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim:

Absolwent kierunku Inżynieria technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • analizy matematycznej,
  • inżynierii biomedycznej,
  • podstawowych struktur sztucznej inteligencji,
  • technik diagnostycznych w medycynie,
  • projektowania urządzeń medycznych,
  • przetwarzania i analizy obrazów,
  • budowy i działania współczesnych systemów informatycznych,
  • zarządzania projektami informatycznymi.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria technologii medycznych:

Absolwent kierunku Inżynieria technologii medycznych w Uniwersytecie Kaliskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • klinikach,
  • ambulatoriach,
  • przychodniach,
  • firmach projektujących i produkujących innowacyjną aparaturę medyczną,
  • jednostkach naukowych prowadzących badania i wdrożenia,
  • firmach komercjalizujących aparaturę medyczną,
  • jednostkach administracji publicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria technologii medycznych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

matematyka, chemia, fizyka, język polski, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Komentarze (0)