Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju

Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju

22.07.2024

Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju – Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie

Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju to propozycja kształcenia, adresowana do osób zainteresowanych zdobyciem szczegółowej wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, czyli jednego z najważniejszych trendów kształtujących współczesny biznes, w którym strategię działań wyznaczają określone rozwiązania w aspektach środowiskowych, społecznych oraz standardów zarządzania przedsiębiorstwem.

Studia na kierunku analityka i audyt zrównoważonego rozwoju w AEH WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie interdyscyplinarnej wiedzy, złożonej z zagadnień reprezentujących: finanse i rachunkowość, ekonomię, zarządzanie, a także pokrewne dyscypliny z obszaru nauk społecznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: standardami zarządzania przedsiębiorstwem według zasad ESG, zasadami planowania i wdrażania elementów wpływających na zrównoważony rozwój biznesu, zasadami sprawozdawczości i raportowania finansowego oraz niefinansowego, zasadami zarządzania procesami biznesowymi, jak również zasadami zarządzania zrównoważonymi łańcuchami dostaw oraz gospodarką odpadami.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju poruszają się po licznych zagadnieniach. Realizowany program wyróżnia się praktycznym charakterem, a znajdujące się w nim treści odnoszą się przede wszystkim do ekonomii, finansów i rachunkowości, zarządzania, ekologii oraz ochrony środowiska i klimatu. W harmonogramie odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

  • podstawy rachunkowości,
  • zarządzanie projektami,
  • statystyka opisowa,
  • analiza finansowa,
  • metody i koncepcje zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw,
  • finanse przedsiębiorstwa,
  • finanse zrównoważonego rozwoju,
  • audyt środowiskowy i społeczny

Kierunek Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju prowadzony jest w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Drugi stopień oferuje studentom ścieżki specjalizacyjne, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków zawodowych. Specjalnościami są: Audyt ESG oraz Gospodarowanie zrównoważonym rozwojem, a pozwalają poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: sprawozdawczości środowiskowej i audytu środowiskowego, audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej, metod analizy ekonomiczno- finansowej, zielonych finansów i ubezpieczeń.

 

Praca po studiach

Co po studiach? W jaki sposób można wykorzystać zdobyte wykształcenie? Absolwenci studiów na kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Ich wiedza to przede wszystkim gruntowna znajomość strategii zrównoważonego rozwoju w biznesie, jak również międzynarodowych standardów raportowania zrównoważonego rozwoju, a także narzędzi ich analizy i weryfikacji. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi jako: koordynatorzy projektów ESG, specjaliści CSR/ESG, specjaliści do spraw wsparcia ESG, specjaliści do spraw zrównoważonego rozwoju, eksperci audytu ESG, specjaliści do spraw zrównoważonych inwestycji.

 

Opinie

Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju to kierunek przygotowujący do pracy na różnych stanowiskach, związanych z planowaniem, wdrażaniem i audytem działań biznesowych zgodnych z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz wymogami prawnymi dotyczącymi ESG. Kierunek ten cieszy się rosnącą popularnością, a wraz ze wzrostem zainteresowania przybywa miejsc, w których można rozpocząć naukę. Czy warto wybrać omawianą przez nas uczelnię? Jakie ma Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie opinie? Klaudia, studentka Analityki i audytu zrównoważonego rozwoju mówi:

„AEH ma bardzo bogatą ofertę, dzięki czemu każdy odnajdzie tu swoje miejsce, swój kierunek, który pozwoli zdobyć wykształcenie potrzebne do osiąganiu sukcesów i realizacji planów. To nowoczesna uczelnia, która przyciąga nie tylko kierunkami, ale także atmosferą. Polecam nie tylko tym, że zastanawiają się nad wyborem Analityki i audytu zrównoważonego rozwoju.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Analitykę i audyt zrównoważonego rozwoju:

Absolwent kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • zarządzania projektami,
  • ekologii oraz ochrony środowiska i klimatu,
  • metod i koncepcji zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw,
  • mikroekonomii i makroekonomii,
  • tworzenia zrównoważonych modeli biznesowych,
  • audytu środowiskowego i społecznego,
  • analizy i zarządzania ryzykiem ESG,
  • audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju:

Absolwent kierunku Analityka i audyt zrównoważonego rozwoju w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

  • koordynator projektów ESG,
  • specjalista CSR/ESG,
  • specjalista do spraw wsparcia ESG,
  • specjalista do spraw zrównoważonego rozwoju,
  • ekspert audytu ESG,
  • analityk i audytor ESG,
  • menedżer zarządzający ryzykiem ESG,
  • specjalista do spraw zrównoważonych inwestycji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Komentarze (0)