Informatyka

Informatyka

15.08.2024

Informatyka – Akademia WSEI Filia w Warszawie

Od wielu lat Informatyka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kandydatów na studia. Chętnych do nauki przybywa, bowiem zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wzrasta i trudno przewidzieć, aby taki trend kiedykolwiek się odwrócił. Planując studia w Warszawie warto zwrócić uwagę na ofertę dydaktyczną stołecznej filii Akademii WSEI. Kształcenie pozwala zdobyć wysokiej jakości wykształcenie, oparte na wiedzy i umiejętnościach, umożliwiające podejmowanie zadań w interdyscyplinarnych zespołach realizujących przedsięwzięcia informatyczne.

Studia na kierunku informatyka w FILIA W WARSZAWIE AKADEMII WSEI
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka w Akademii WSEI Filia w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru informatyki technicznej i telekomunikacji. Studenci zaznajamiają się między innymi z: działaniem systemów komputerowych i telekomunikacji, metodami zapisu oraz przetwarzania i bezpiecznej transmisji danych, architekturą komputerów oraz urządzeń peryferyjnych i urządzeń sieciowych, oprogramowaniem systemów komputerowych, obsługą urządzeń wchodzących w skład sieci teleinformatycznych, projektowaniem i obsługą systemów baz danych, bezpieczeństwem systemów komputerowych i sieci.

Ponadto poruszają się po zagadnieniach: struktur danych i algorytmów przetwarzania informacji, architektury i sieci komputerowych, standardów i norm technicznych dotyczących informatyki i elektrotechniki czy procesów przetwarzania informacji cyfrowej.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Informatyki w Akademii WSEI Filia w Warszawie zdobywają wiedzę, którą można porównać do układanki złożonej z wielu elementów. Realizowany program skupia się przede wszystkim na treściach z zakresu informatyki, telekomunikacji oraz elektrotechniki, które stanowią podstawę do kształtowania specjalistycznych kompetencji w zakresie różnorodnych systemów informatycznych, zarówno od strony teorii funkcjonowania tych systemów, ich projektowania, jak również od strony ich praktycznego wykorzystania w gospodarce, biznesie i administracji. Jakie przedmioty tworzą program? Są to między innymi:

  • architektura systemów komputerowych,
  • matematyka dyskretna,
  • systemy teleinformatyczne i multimedialne,
  • systemy baz danych,
  • analiza matematyczna z algebrą liniową,
  • elektrotechnika i elektronika,
  • podstawy programowania,
  • inżynieria oprogramowania,
  • zarządzanie projektami IT,
  • podstawy sztucznej inteligencji

Studenci mogą wybrać jedną z trzech specjalności, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków. Tymi specjalnościami są: Inżynieria oprogramowania i technologie mobilne, Cyberbezpieczeństwo i technologie sieciowe oraz Wdrażanie systemów informatycznych. Specjalności pozwalają poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: programowania urządzeń mobilnych, bezpieczeństwa komunikacji i kryptografii, aspektów prawnych wdrażania systemów IT czy monitorowania sieci i wykrywania incydentów.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki zdobywają szeroką, złożoną z licznych zagadnień wiedzę, ale bardzo istotnym elementem kształcenia jest pozyskanie umiejętności, dzięki którym wiedzę można wykorzystać w konkretnym, praktycznym działaniu. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: projektowania oraz testowania i zabezpieczania systemów informatycznych, programowania aplikacji, planowania i przeprowadzania symulacji, projektowania sieci komputerowych, instalacji i konfiguracji sprzętu sieciowego, zarządzania danymi poprzez użycie specjalistycznego oprogramowania, kierowania projektami informatycznymi, projektowania stron i serwisów internetowych, analizowania potrzeb klienta oraz przekształcania ich w konkretne wymagania techniczne.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci studiów na kierunku Informatyka w Akademii WSEI Filia w Warszawie wyróżniają się szczegółową wiedzą oraz licznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: programowania równoległego, testowania aplikacji, wdrażania systemów informatycznych, technik wirtualizacji czy zarządzania projektami IT. Przygotowani są do realizowania różnego rodzaju działań, w tym: projektowania, testowania i zabezpieczania systemów informatycznych, instalacji i konfiguracji specjalistycznego oprogramowania biznesowego czy kierowania projektami informatycznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi jako: programiści systemów informatycznych oraz aplikacji webowych, projektanci systemów komputerowych, testerzy systemów informatycznych, specjaliści do spraw sprzedaży i diagnostyki sprzętu komputerowego, administratorzy sieci komputerowych i systemów informatycznych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych, administratorzy baz danych.

 

Opinie

Informatyka należy do czołówki najchętniej wybieranych kierunków kształcenia. Co zrozumiałe, można ją odnaleźć w wielu katalogach dydaktycznych. Którą uczelnię wybrać podejmując studia w Warszawie? Z propozycją przychodzi Akademia WSEI. Jakie ma Akademia WSEI Filia w Warszawie opinie? Tomek, student Informatyki mówi:

„Studia w Akademii WSEI powinny zainteresować tych, którzy chcą zdobyć praktyczne wykształcenie, a przy tym spędzać czas z podobnymi do siebie pasjonatami, a także doświadczonymi specjalistami. Panuje tu świetna atmosfera, warunki do nauki są super, więc wystarczy tylko wziąć się do pracy.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Akademii WSEI Filia w Warszawie:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii WSEI Filia w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • analizy algorytmów i struktury danych,
  • elektrotechniki, elektroniki i miernictwa,
  • architektury komputerów, urządzeń peryferyjnych i urządzeń sieciowych,
  • oprogramowania systemów komputerowych,
  • inżynierii oprogramowania,
  • kierowania projektami informatycznymi,
  • integrowania różnych systemów i aplikacji,
  • zarządzania danymi.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii WSEI Filia w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • firmach informatycznych,
  • administracji państwowej,
  • instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych,
  • firmach zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania aplikacyjnego,
  • u operatorów sieci telekomunikacyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Filia w Warszawie Akademii WSEI

Komentarze (0)