Civil engineering

Civil engineering

02.09.2024

Civil engineering – Politechnika Poznańska

Civil engineering to anglojęzyczna wersja budownictwa, a więc kierunek adresowany do osób chcących kreować i tworzyć nowoczesne rozwiązania inżynierskie. Kierunek czeka na kandydatów wybierających studia w Poznaniu, a mówiąc dokładniej- w Politechnice Poznańskiej. Proces kształcenia pozwala poznać teoretyczne podstawy projektowania konstrukcji betonowych oraz stalowych i drewnianych oraz podnieść kwalifikacje w zakresie zaawansowanych technik analizy konstrukcji kubaturowych oraz ich projektowania.

Studia na kierunku civil engineering w PUT, PP
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na anglojęzycznym kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk inżynieryjno- technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami analizy oraz konstruowania i wymiarowania elementów i połączeń w wybranych obiektach budowlanych, mechaniką ośrodków ciągłych, modelowaniem materiałów i konstrukcji, migracją ciepła i wilgoci w wybranych obiektach budowlanych, zasadami projektowania oraz wykonywania i eksploatacji wybranych obiektów budowlanych, metodami pomiarowymi obowiązującymi w budowlanym procesie inwestycyjnym, zasadami fundamentowania złożonych obiektów budowlanych, zasadami worzenia procedur zarządzania jakością przedsięwzięć budowlanych.

Ponadto poznają zasady prowadzenia działalności gospodarczej w branży budowlanej, procesy zachodzące w pełnym cyklu życia obiektów budowlanych, wpływ realizacji inwestycji budowlanych na środowisko, jak również normy oraz wytyczne projektowania obiektów budowlanych i ich elementów.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku Civil engineering poruszają się po licznych zagadnieniach, reprezentujących głównie inżynierię lądową i transport. W realizowanym programie kształcenia odnaleźć można wiele przedmiotów, w tym między innymi takie jak:

  • metody obliczeniowe,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • teoria sprężystości i plastyczności,
  • zaawansowana mechanika konstrukcji,
  • inżynieria pożarowa konstrukcji budowlanych,
  • budownictwo prefabrykowane,
  • dynamika konstrukcji

Kierunek pozwala wybrać jedną z dwóch specjalności, a są to: Construction Engineering and Management oraz Structural Engineering. Pozwalają one poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: usprawnienia procesów budowlanych z wykorzystaniem lean management, modelowania informacji o budynku, badań teoretycznych i doświadczalnych nowoczesnych materiałów budowlanych czy geodezyjnych metod pomiaru i analiz przestrzennych.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że kierunek Civil engineering dostarcza obszernej wiedzy, ale jaką wartość ma wiedza, jeśli nie potrafimy się nią posługiwać w praktyce? To prowadzi nas do tego, że studenci rozwijają także jasno określone umiejętności. Jakie to umiejętności? Między innymi w zakresie: dokonywania oceny i zestawienia obciążeń działających na proste i złożone obiekty budowlane, wykonywania klasycznej analizy statycznej i dynamicznej, przeprowadzania zaawansowanej analizy w zakresie liniowym złożonych obiektów budowlanych oraz ich elementów i połączeń, sporządzania i analizowania bilansu energetycznego obiektu budowlanego, wymiarowania detali konstrukcyjnych, wykonywania opracowania geodezyjnego projektu budowlanego, planowania i przeprowadzania eksperymentów laboratoryjnych, projektowania fundamentów czy sporządzania dokumentacji technicznej.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci studiów na anglojęzycznym kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami, jak również kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: komputerowego wspomagania projektowania, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych, dynamicznej analizy konstrukcji inżynierskich, nowoczesnych rozwiązań i technologii w budownictwie prefabrykowanym. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: firmach budowlanych, biurach projektowych, ośrodkach naukowo- badawczych, urzędach odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie infrastruktury budowlanej i transportowej.

 

Opinie

Budownictwo należy do najchętniej wybieranych kierunków. Co warto zaznaczyć, kandydaci wybierający studia w Poznaniu mogą zdecydować się na anglojęzyczną wersję, czyli Civil engineering, oferowaną przez omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Tomek, student kierunku Civil engineering mówi:

„Wybrałem studia w Politechnice Poznańskiej, ponieważ zależało mi nie tylko na wysokiej jakości, praktycznym wykształceniu, ale również na rozwinięciu zdolności językowych, aby przyszły zawód wykonywać w różnych zakątkach świata.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Civil engineering w Politechnice Poznańskiej:

Absolwent kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • chemii, fizyki i matematyki,
  • zasad analizy oraz konstruowania i wymiarowania elementów i połączeń w wybranych obiektach budowlanych,
  • statyki i dynamiki złożonych konstrukcji inżynierskich,
  • innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych,
  • technologii BIM,
  • budownictwa prefabrykowanego,
  • metod wspomagania podejmowania decyzji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Civil engineering:

Absolwent studiów na kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • firmach budowlanych,
  • biurach projektowych,
  • ośrodkach naukowo- badawczych,
  • urzędach odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie infrastruktury budowlanej i transportowej.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska

Komentarze (0)