02.09.2024
Civil engineering to anglojęzyczna wersja budownictwa, a więc kierunek adresowany do osób chcących kreować i tworzyć nowoczesne rozwiązania inżynierskie. Kierunek czeka na kandydatów wybierających studia w Poznaniu, a mówiąc dokładniej- w Politechnice Poznańskiej. Proces kształcenia pozwala poznać teoretyczne podstawy projektowania konstrukcji betonowych oraz stalowych i drewnianych oraz podnieść kwalifikacje w zakresie zaawansowanych technik analizy konstrukcji kubaturowych oraz ich projektowania.
Studia na kierunku civil engineering w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | |
Poziom studiów | |
Czas trwania | |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na anglojęzycznym kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk inżynieryjno- technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami analizy oraz konstruowania i wymiarowania elementów i połączeń w wybranych obiektach budowlanych, mechaniką ośrodków ciągłych, modelowaniem materiałów i konstrukcji, migracją ciepła i wilgoci w wybranych obiektach budowlanych, zasadami projektowania oraz wykonywania i eksploatacji wybranych obiektów budowlanych, metodami pomiarowymi obowiązującymi w budowlanym procesie inwestycyjnym, zasadami fundamentowania złożonych obiektów budowlanych, zasadami worzenia procedur zarządzania jakością przedsięwzięć budowlanych.
Ponadto poznają zasady prowadzenia działalności gospodarczej w branży budowlanej, procesy zachodzące w pełnym cyklu życia obiektów budowlanych, wpływ realizacji inwestycji budowlanych na środowisko, jak również normy oraz wytyczne projektowania obiektów budowlanych i ich elementów.
Studenci kierunku Civil engineering poruszają się po licznych zagadnieniach, reprezentujących głównie inżynierię lądową i transport. W realizowanym programie kształcenia odnaleźć można wiele przedmiotów, w tym między innymi takie jak:
Kierunek pozwala wybrać jedną z dwóch specjalności, a są to: Construction Engineering and Management oraz Structural Engineering. Pozwalają one poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: usprawnienia procesów budowlanych z wykorzystaniem lean management, modelowania informacji o budynku, badań teoretycznych i doświadczalnych nowoczesnych materiałów budowlanych czy geodezyjnych metod pomiaru i analiz przestrzennych.
Wiemy już, że kierunek Civil engineering dostarcza obszernej wiedzy, ale jaką wartość ma wiedza, jeśli nie potrafimy się nią posługiwać w praktyce? To prowadzi nas do tego, że studenci rozwijają także jasno określone umiejętności. Jakie to umiejętności? Między innymi w zakresie: dokonywania oceny i zestawienia obciążeń działających na proste i złożone obiekty budowlane, wykonywania klasycznej analizy statycznej i dynamicznej, przeprowadzania zaawansowanej analizy w zakresie liniowym złożonych obiektów budowlanych oraz ich elementów i połączeń, sporządzania i analizowania bilansu energetycznego obiektu budowlanego, wymiarowania detali konstrukcyjnych, wykonywania opracowania geodezyjnego projektu budowlanego, planowania i przeprowadzania eksperymentów laboratoryjnych, projektowania fundamentów czy sporządzania dokumentacji technicznej.
Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe rozpościerają się przed osobami kończącymi naukę? Absolwenci studiów na anglojęzycznym kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami, jak również kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: komputerowego wspomagania projektowania, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych, dynamicznej analizy konstrukcji inżynierskich, nowoczesnych rozwiązań i technologii w budownictwie prefabrykowanym. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: firmach budowlanych, biurach projektowych, ośrodkach naukowo- badawczych, urzędach odpowiedzialnych za rozwój i utrzymanie infrastruktury budowlanej i transportowej.
Budownictwo należy do najchętniej wybieranych kierunków. Co warto zaznaczyć, kandydaci wybierający studia w Poznaniu mogą zdecydować się na anglojęzyczną wersję, czyli Civil engineering, oferowaną przez omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Tomek, student kierunku Civil engineering mówi:
„Wybrałem studia w Politechnice Poznańskiej, ponieważ zależało mi nie tylko na wysokiej jakości, praktycznym wykształceniu, ale również na rozwinięciu zdolności językowych, aby przyszły zawód wykonywać w różnych zakątkach świata.”
Absolwent kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent studiów na kierunku Civil engineering w Politechnice Poznańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska