Informatyka

Informatyka

 

Informatyka – Uniwersytet Rzeszowski 2021

Studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Rzeszowskim to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • matematyka dyskretna
 • algebra liniowa z geometrią
 • algorytmy i struktury danych
 • technologie sieciowe
 • metody numeryczne
 • hurtownie danych

 

Uniwersytet Rzeszowski to jedna z największych uczelni na Podkarpaciu, oferująca kandydatom najpopularniejsze kierunki kształcenia, także z obszaru nauk technicznych. Jednym z nich jest Informatyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie wszechstronnej wiedzy z zakresu ogólnych zagadnień informatyki, a także współczesnych systemów informatycznych. Studenci poznają zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, zaznajamiają się z systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi i bazami danych. Informatyka na Uniwersytecie Rzeszowskim to także możliwość nabycia umiejętności programowania komputerów oraz zgłębienie zasad inżynierii oprogramowania.

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: analiza matematyczna, matematyka dyskretna, algebra liniowa z geometrią, algorytmy i struktury danych, technologie sieciowe, metody numeryczne, hurtownie danych, projektowanie usług w chmurze komputerowej, halografia cyfrowa, grafika i komunikacja człowiek- komputer. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki na UR mogą wykorzystać jako programista, administrator systemów informatycznych, administrator baz danych.

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Uniwersytet Rzeszowski opinie? Filip, student Informatyki mówi:

„ Ja wybrałem studia na Uniwersytecie Rzeszowskim dlatego, że zdobyte umiejętności chcę wykorzystać u siebie, w swoim rodzinnym Rzeszowie. Region i miasto się rozwijają i rośnie zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów. Dzięki Informatyce na Uniwersytecie Rzeszowskim będę takim specjalistą. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę na Uniwersytecie Rzeszowskim:

Absolwent Informatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • programowania komputerów,
 • zarządzania bazami danych,
 • administrowania sieciami komputerowymi,
 • tworzenia aplikacji internetowych,
 • marketingu internetowego,
 • medycznych systemów informatycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka na Uniwersytecie Rzeszowskim może znaleźć zatrudnienie jako:

 • administrator baz danych,
 • administrator systemów informatycznych,
 • programista.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

informatyka, język angielski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Ocena uzyskana na dyplomie ukończenia studiów - dla osób, które ukończyły kierunek informatyka, informatyka i ekonometria bądź informatyka stosowana. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej kompetencje kandydata do podjęcia studiów II stopnia - dla absolwentów innych kierunków studiów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rzeszowski

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Rzeszowie

Uniwersytet Rzeszowski kierunki

Jakie są kierunki informatyczne w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym UR 

Komentarze (0)