Studia informatyczne

Studia informatyczne

Studia informatyczne

Największy wybór studiów

informatycznych w Polsce

Odkryj ponad 30 kierunków informatycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne

Studia informatyczne, w dużym skrócie myślowym, można porównać do dobrze prosperującej piekarni. Dlaczego? Ponieważ kierunki kształcenia w nich zawarte, niemal na każdej uczelni, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Przeglądając wszelakie rankingi popularności i najchętniej wybieranych kierunków, nie warto szukać Informatyki od dołu zestawienia, bo każdego roku plasuje się na podium. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI INFORMATYCZNE?

 

 

KIERUNKI INFORMATYCZNE

Miasto
A
analiza danych - big data
analiza i przetwarzanie danych
aplikacje internetu rzeczy
applied informatics
B
bioinformatyka
C
computer aided engineering
computer science
cyberbezpieczeństwo
E
electronics and telecommunications
F
G
geoinformacja
geoinformatyka
geoinformatyka i techniki satelitarne
grafika
I
information technology
informatyka
informatyka - studia online
informatyka analityczna
informatyka i ekonometria
informatyka przemysłowa
informatyka społeczna
informatyka stosowana
informatyka w biznesie
informatyka w medycynie
inżynieria bezpieczeństwa
inżynieria cyfryzacji
inżynieria danych
inżynieria systemów
M
matematyka komputerowa
P
programowanie
S
społeczeństwo informacyjne
systemy diagnostyczne w medycynie
T
technologie komputerowe
teleinformatyka
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA INFORMATYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
akademia cisco ccna - studia podyplomowe
akademia cisco ccnp - studia podyplomowe
akademia it pro - studia podyplomowe
analiza danych - studia podyplomowe
B
bazy danych - studia podyplomoe
C
D
data science - studia podyplomowe
E
F
G
grafika komputerowa - studia podyplomowe
grafika reklamowa - studia podyplomowe
grafika wydawnicza - studia podyplomowe
I
internet rzeczy - studia podyplomowe
J
K
L
M
menedżer it - studia podyplomowe
N
O
P
projektowanie 3d - studia podyplomowe
S
systemy baz danych - studia podyplomowe
T
W
Z
Rozwiń

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Jak wyglądają studia informatyczne

Jak wyglądają studia informatyczne

Studia informatyczne przebiegają według zasad tzw. procesu bolońskiego, czyli nauka podzielona jest na pierwszy i drugi stopień. Nierzadko, rodzime uczelnie oferują kierunek Informatyka w ramach kilku, różnych wydziałów, a podyktowane jest to tym, że omawiany przez nas kierunek stanowi dyscyplinę, która posiada zastosowanie w różnych gałęziach i dziedzinach, począwszy od medycyny, na logistyce kończąc. Ciekawostką jest także fakt, że studia informatyczne nie są już tylko przedmiotem ofert dydaktycznych uczelni technicznych. Można je znaleźć również na uniwersytetach. Studia informatyczne to pewien proces, w którym uczestniczący student nabywa wiedzy teoretycznej, by potem na jej podstawie nabyć wielu umiejętności. Zazwyczaj, na początku nauki studenci zapoznają się z podstawami przetwarzania informacji, algorytmami, modelowaniem systemów, czy programowaniem obiektowym. Następnie umacniają swoją wiedzę z obszaru budowy i oprogramowania podstawowych systemów komputerowych, organizacji systemów operacyjnych i rozproszonych, sieci komputerowych i systemów gromadzenia informacji, a także oprogramowania pracującego w czasie rzeczywistym. Naturalnie, programy nauczania mogą się różnić w zależności od konkretnej uczelni, choć jedna cecha wydaje się wspólna: studia informatyczne posiadają liczne specjalności. Możecie spotkać: Grafikę komputerową i multimedia, Inżynierię oprogramowania i analizę danych, Metody sztucznej inteligencji, Sieci komputerowe i systemy mobilne, Technologie gier i wiele innych ścieżek kształcenia.   

 

 

Ile trwają studia informatyczne

Ile trwają studia informatyczne

Nauka na studiach informatycznych trwa łącznie, zazwyczaj, pięć lat, na podstawie podziału 3+2, czyli na pierwszy i drugi stopień. Warte zaznaczenia jest jednak to, że wiedza pozyskiwana w toku nauki może czasami nie wystarczyć do osiągnięcia zamierzonych celów zawodowych. Jak to możliwe? Świat informatyki i wszystkiego, co się z nią wiąże to najszybciej rozwijający się obszar nauki. Jeśli chcemy być na bieżąco i wykazywać się aktualną wiedzą, musimy także samodzielnie zadbać o swój rozwój. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że metody stworzone rok temu mogą już być uznane za przestarzałe. Studia informatyczne to znacznie więcej niż lata spędzone na zajęciach na uczelni. To podział na dwa światy: świat uczelni, w ramach którego uczestniczymy w zajęciach , wykładach i projektach i świat poza nią, w ramach którego czytamy o nowościach, uczymy się poprzez rozmowy i dyskusje, sami poszukujemy różnych wiadomości. Im większy bagaż aktualnej wiedzy posiadamy, tym skuteczniej rośnie nasza wartość. Dosłownie.

Zobacz jakie są: studia informatyczne I stopnia  |  studia informatyczne II stopnia

 

Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Jakie wymagania / przedmioty na maturze

Wymagania na studia informatyczne i reguły procesów rekrutacyjnych wydają się zrozumiałe. W zależności od wybranej szkoły wyższej, najważniejszym przedmiotem, stanowiącym podstawę przyjęcia na studia jest „królowa nauk”, czyli matematyka. Oprócz niej, dodatkowymi przepustkami do uczelni bywają: informatyka i język obcy nowożytny. Czy to oznacza, że jeśli nie jestem matematycznym mistrzem, to nie mam czego szukać na studiach informatycznych? Nieprawda. Trzeba przyznać, że może być trochę trudniej, ale nieposiadanie wybitnego, matematycznego umysłu wcale nie eliminuje z procesu kształcenia, a tym bardziej nie przekreśla szansy na sukces zawodowy. Do tematu rekrutacji należy podejść poważnie, gdyż powiedzieć, że na studia informatyczne zgłasza się wielu chętnych, to jak nic nie powiedzieć. Konkurencyjność jest bardzo duża, a dobre przygotowanie do matury podbuduje naszą pewność siebie. Rzetelność w nauce stanie się także świetnym przygotowaniem do studiów, na których będzie trzeba przyswoić ogromne dawki nowych informacji.

Kierunki informatyczne zobacz co zdawać na maturze

 

Jaka praca po studiach informatycznych

Jaka praca po studiach informatycznych

Istnieje pewien standardowy, powszechny obraz absolwenta studiów informatycznych. Znaczna część społeczeństwa postrzega taką osobę, jako młodego człowieka, który tuż po opuszczeniu uczelni idzie do pracy i wykonuje obowiązki dla dużej firmy, otrzymując za to niemałe wynagrodzenie. I nie jest to wcale przesadnie przekłamany obraz. Pomimo tego, że każdego roku absolwentów Informatyki jest coraz więcej, to rynek pracy nie jest nimi przesycony, a nawet w niektórych sektorach powiększa się zapotrzebowanie na ich umiejętności. Co ciekawe, niemała część informatyków otrzymuje zatrudnienie jeszcze w trakcie nauki, między innymi dzięki uczelniom, w których studiują, współpracującym z wieloma firmami z branży. Warto podkreślić także, że mało jest zawodów, w których pracodawcy sami poszukują pracowników i sami zapraszają kandydatów na rozmowy rekrutacyjne. Oczywiście, takie propozycje kierowane są do najlepszych, zatem dla młodych ludzi to najtrafniejszy sposób motywacji do nauki i wytężonej pracy. Co jeszcze należy zauważyć? W szeroko pojętej branży informatycznej nie istnieje ryzyko, że pracy zabraknie. Świat informatyki tak mocno powiązany jest niemal z każdą dziedziną, że to od absolwenta będzie zależało, którą ścieżkę zawodową wybierze. Nie trzeba koniecznie pracować w sektorze IT. Osoba, która ukończyła studia informatyczne może znaleźć zatrudnienie zarówno w przedsiębiorstwach związanych z nowymi technologiami, jak i w instytucjach państwowych.

Interesuje cię ile zarabia się w poszczególnych branżach sprawdź wynagrodzenia w Polsce | pracodawcy w Polsce

 

Czy warto iść na studia informatyczne

Czy warto iść na studia informatyczne

Bez przeprowadzania ankiet i wnikliwych analiz, śmiało można przyznać, że niezliczona ilość osób, nawet tych nie związanych z kształceniem informatycznym, na pytanie: „czy warto iść na studia informatyczne?”, jednym głosem udzieli potwierdzającej odpowiedzi. Studia informatyczne to taki obszar kształcenia, który rozpościera przed studentami szerokie perspektywy i nie ma w tym ani grama przesady. Bez większego ryzyka można również przypuszczać, iż kandydaci na te studia nie zaprzątają sobie głów wątpliwościami na temat przyszłości zawodowej. „Czy znajdę pracę po studiach?”, „Może warto przerwać naukę i przenieść się na inny kierunek?”, „A może mogłem wybrać lepiej?” – w stan dużego niedowierzania mogłyby nas wprowadzić osoby, które tak postrzegałyby wybrane przez siebie studia informatyczne. Co istotne, omawiany przez nas obszar kształcenia to nie tylko nowoczesna wiedza, prowadząca ku interesującej przyszłości zawodowej. To także zdobycie wielu, ciekawych umiejętności. Wielu osobom studia informatyczne kojarzą się tylko z programowaniem – a to przecież znacznie, znacznie więcej. W toku nauki można poznać podstawy elektroniki, teorię sygnałów, podstawy fizyki kwantowej, sztuczną inteligencję. Niemal wszystkie realizowane przedmioty i oferowane w programach zagadnienia trenują nasze umysły i rozwijają kwalifikacje, które być może kiedyś wykorzystamy. Wszelakie wątpliwości związane z podjęciem studiów informatycznych można rozwiać w bardzo prosty, przyziemny sposób. Wystarczy wyciągnąć z kieszeni telefon komórkowy, czy usiąść do komputera. Informatyka jest wszędzie. A osoba zgłębiająca jej zasoby wszędzie się odnajdzie. 

Myśląc o studiach należy postawić sobie kilka pytań: Po co chcę iść na studia? Czego chcę się na nich nauczyć?

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Co dadzą ci studia informatyczne

Co dadzą ci studia informatyczne

Studia informatyczne dają bardzo wiele i aby wymienić wszystkie korzyści z nich płynące, być może nie starczyłoby miejsca i czasu. Zacznijmy od tego, że są to studia praktyczne, czyli zdobyta wiedza może zostać faktycznie wykorzystana. Zebrane w toku nauki wiadomości nie pozostaną wyłącznie w notatkach, bądź użyte jako ciekawostki w luźnych rozmowach przy kawie. Studia informatyczne uczą kombinować, i nie jest to określenie pejoratywne. Studia te zmuszają do wysiłku umysłowego, proponowania nowych koncepcji, realizowania pomysłów, tworzenia. Dzięki temu pracujemy nad swoją kreatywnością i niepoprzestawaniu na pierwszym, najprostszym rozwiązaniu. Studia informatyczne uczą myśleć. Czy to już wszystko? Oczywiście, że nie. Studia informatyczne pozwalają nawiązać kontakty, zarówno między studentami, jak i z wykładowcami. Daje to wiele różnych możliwości w kontekście rozwoju już po ukończeniu nauki, dlatego że nierzadko wykładowcy współpracują z firmami z branży i proponują pracę najzdolniejszym studentom. Na studia informatyczne można spojrzeć od bardziej prozaicznej strony. Dzięki wyniesionym wiadomościom, będzie nam po prostu łatwiej dostosować się do rzeczywistości i postępujących przemian, które wśród innych potęgują zagubienie. Technika idzie do przodu, a my razem z nią i trzymając rękę na pulsie, niczym nie powinna nas zaskoczyć. Idąc dalej, umiejętności zdobyte na studiach informatycznych możemy wykorzystać w pracy zawodowej w dowolnym miejscu na świecie. Niemal w każdym państwie widniejącym na mapie istnieje zapotrzebowanie na zdolnych informatyków, dlatego jeśli wymarzysz sobie pracę w Norwegii, Kanadzie, czy Japonii nic nie stanie na przeszkodzie, aby marzenia te stały się rzeczywistością. 

 
 
Czego nie dadzą ci studia informatyczne

Czego nie dadzą ci studia informatyczne

Nie myślmy, że studia informatyczne są pozbawione wad. W każdej, nawet najpiękniejszej baśni musi być coś, co zasieje w nas ziarnko niepokoju. Nie ma studiów idealnych. W przypadku studiów informatycznych dość często pojawia się opinia, iż trwają one zbyt długo, a wiele przedmiotów rozbitych na mniejsze części, można by ze sobą połączyć, a inne zamienić na projekty do wykonania w czasie o wiele krótszym niż cały semestr. Inna opinia, która również nierzadko się powtarza mówi, że studia informatyczne nie dają przygotowania do podjęcia pierwszej pracy w zawodzie. Mimo cennego przygotowania teoretycznego, mało jest przedmiotów i projektów, które dadzą pewność podczas podejmowania pierwszego zatrudnienia. Niezależnie od tego, jakie mankamenty dostrzeżemy w trakcie nauki, warto samemu je nadrobić, gdyż samokształcenie w każdej dziedzinie jest niezwykle istotne. Studia informatyczne to taki obszar kształcenia, w który wchodzi się całym sobą. Na studia ciągnie nas pasja i chęć przemienienia jej w zawód, bo przecież nie ma przyjemniejszej rzeczy od tego, gdy żyjemy i zarabiamy pieniądze na tym, co lubimy najbardziej. 

 

 

Co warto sprawdzić idąc na studia informatyczne

Co warto sprawdzić idąc na studia informatyczne

Zawsze, niezależnie od tego jaki kierunek kształcenia będziemy wybierać, warto sprawdzić zasady rekrutacji i dowiedzieć się, jaki poziom wiedzy należy osiągnąć, aby nie martwić się przyjęciem na pierwszy rok. Wskazane jest sprawdzenie tych danych dość wcześnie, aby spokojnie się uczyć, czy też nadrabiać materiał, który sprawia lekkie problemy. W przypadku rekrutacji na studia informatyczne rzecz dotyczy matematyki. Obojętne, którą uczelnie będziemy chcieli wybrać warto podnosić swój poziom zaawansowania, gdyż nierzadko zdawanie tego przedmiotu na poziomie podstawowym może nie wystarczyć, aby stanąć w szranki z dużą konkurencją. Tam, gdzie kandydatów jest wielu, tam należy się, po prostu, wykazać i spróbować wzbić ponad przeciętność. Istnieją kierunki kształcenia, które wybierane są z przypadku, jak również są osoby, które wybierają jakikolwiek kierunek, byleby tylko iść na studia i zdobyć wyższe wykształcenie. Jeśli spotkaliście kiedyś ludzi, którzy mieli kłopoty z zainstalowaniem programu na dysku, a planują wybrać Informatykę argumentując, że „po tym kierunku zarabia się dużo pieniędzy”- nie idźcie tą drogą, gdyż dotrzecie donikąd. Studiów informatycznych nie da się obrać z przypadku, albo z nudów. Bez przygotowania, albo choćby najmniejszego zainteresowania tematem – najzwyczajniej w świecie – nie dacie sobie rady.   

Sprawdź jakie są zasady rekrutacji na studia

 

Studia informatyczne – zaoczne

Studia informatyczne – zaoczne

Studia dzienne, czy zaoczne? To pytanie przechodzi przez głowę niejednemu kandydatowi na studia. Inne pytanie, które może się pojawić, brzmi: „Czy Informatykę można studiować zaocznie?” Oczywiście, że się da i nie jest to wcale jakaś edukacyjna ekwilibrystyka. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Informatyka to taka dyscyplina, która wymaga również samokształcenia i własnych poszukiwań. A przecież niemała część studiów w formie zaocznej właśnie na tym polega. Studia dzienne, określane przez niektórych „studiami w tygodniu” polegają na spędzaniu czasu na uczelni od poniedziałku do piątku. Studia zaoczne zorganizowane są w formie zajęć, które odbywają się zwykle co dwa tygodnie. Osoby, które uczą się w taki właśnie sposób biorą na siebie większy ciężar samodzielnego kształcenia i bez większej pomocy wykładowcy opanowują materiał. Jakie są wady i zalety studiów informatycznych w formie zaocznej? Tutaj, paradoksalnie, zaleta może być wadą, a wada zaletą. Fakt, iż samodzielnie musimy poszukać informacji i sami zadbać o pozyskanie wiadomości na dany temat sprawia, że wyćwiczymy w sobie pewien nawyk – nauczymy się sortować informacje, odrzucając niepotrzebne, a zapamiętując istotne. Ucząc się w systemie zaocznym możemy podjąć pracę, nawet najprostszą, ale zawsze taką, która da nam choć niewielkie poczucie niezależności, trenując przy tym naszą odpowiedzialność. Co za tym idzie, czasem może zabraknąć sił, aby zajrzeć do podręcznika. Decydując się na studia zaoczne, należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację, aby mieć pewność, że taka forma nauki nie będzie nam sprawiała problemów.

Sprawdź jakie są studia informatyczne zaoczne

 

Studia informatyczne – opinie

Studia informatyczne – opinie

Studia informatyczne to temat ciekawy, a zdarza się nawet, że bywa zabawny. Dlaczego? Niemała grupa ludzi, słysząc iż studiuje się Informatykę myśli, że edukacja na tym kierunku polega na nauce obsługi komputera. Naturalnie, można przyznać im cień racji, choć trudniej zgodzić się z tymi, którym wydaje się, że skoro studiuje się Informatykę, to bez problemu, na dodatek z zamkniętymi oczami  i bez przygotowania naprawi się komputer pokładowy łodzi podwodnej. Rozmawiając w gronie osób nie związanych z branżą IT, wszyscy jednogłośnie przyznają, iż jest to dobry kierunek kształcenia, po ukończeniu którego nie powinno się mieć problemu ze znalezieniem pracy, na dodatek dość dobrze płatnej. Trudno się z nimi nie zgodzić. W przypadku studiów informatycznych wszelakie pogłoski, zdawkowe informacje, schematyczne opinie mogą być prawdą, na dodatek prawdą w pozytywnym wydaniu. Ale czy wszystko wygląda tak różowo? Czy świat studiów informatycznych pozbawiony jest jakiejkolwiek szarości?

Paweł, student III roku Informatyki z Gdańska, mówi:

„Niektórym się wydaje, że na studia informatyczne się idzie, a potem jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki,  mijają lata nauki  i absolwenci przenoszą się do Doliny Krzemowej. Nie, to tak nie działa. Studiowanie Informatyki wymaga dużego skupienia i nauki poza zajęciami, a fajna i ciekawa praca jest nagrodą za ten wysiłek.”

Konrad, student I roku drugiego stopnia z Wrocławia, dodaje:

„Nie wyobrażam sobie studiowania na innym kierunku. Studenci Informatyki to pasjonaci, ludzie w stu procentach zafiksowani na to, co czują. Informatyka to taka dziedzina, w której możesz być najlepszy, mając jakieś braki i mankamenty. Jak to możliwe? Jeśli jakiś obszar ci nie pasuje i go nie czujesz- zostaw go. Zostań mistrzem w czymś innym. To fantastyczne. W tym świecie jest miejsce dla każdego.”  

Sprawdź opinie o uczelniach

 

ODKRYJ STUDIA INFORMATYCZNE

Miasto

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne…

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne narzędzie pracy, bez którego wręcz nie można się obejść. Analiza społeczna w dobie wirtualizacji zabiera zatem większego znaczenia. Każdy wie, że wiadomości "w sieci" są często jedynie krzywym odzwierciedleniem rzeczywistości, dlatego też tak istotna wydaję się być pogłębiona analiza społeczna tego zjawiska. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętą nauką o Internecie, a przy okazji dobrze odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich to jest to kierunek dla Ciebie! Internet stał się niewątpliwie stymulatorem działań rządzących społeczeństwem, a co za tym idzie gospodarką. Jego potencjał jest nieoceniony, a w przyszłości jego ekspansja będzie jeszcze większa. Właśnie dlatego takie osoby jak Ty będą poszukiwane na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.

Czytaj więcej: Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś nad studiami informatycznymi, ale stereotyp komputerowca zamkniętego…

Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś nad studiami informatycznymi, ale stereotyp komputerowca zamkniętego w pokoju przed światem nigdy do Ciebie nie pasował? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał świat nowoczesnych technologii za kilkadziesiąt lat i masz innowacyjne pomysły na nowe zastosowania dla znanych dziś narzędzi?

Czytaj więcej: Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Applied informatics studia - kierunek studiów

Pogłębisz umiejętności matematyczne początkowo poprzez tworzenie prostych algorytmów…

Applied informatics studia - kierunek studiów

Pogłębisz umiejętności matematyczne początkowo poprzez tworzenie prostych algorytmów w zeszycie, a w późniejszym etapie nauki przeniesiesz zapiski z notatek do programów komputerowych. Zagłębiając się bardziej w obszar IT zaczniesz poznawać rozmaite języki programowania, będziesz w stanie napisać własną aplikację zarówno na komputer, jak i urządzenia przenośne. Twoje umiejętności nie ograniczą się wyłącznie do wiedzy czysto "komputerowej". Poznasz również podstawy prawa, ekonomii i zarządzania, co pozwoli poszerzyć obszar możliwości zatrudnienia.

Czytaj więcej: Applied informatics studia - kierunek studiów

Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Istnieją dziedziny nauki, które wyjątkowo dobrze się uzupełniają: dzięki pokrewnym…

Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Istnieją dziedziny nauki, które wyjątkowo dobrze się uzupełniają: dzięki pokrewnym zagadnieniom tematycznym lub wymaganiom szybko zmieniającej się rzeczywistości. Ta coraz częściej stawia nas przed koniecznością zdobywania interdyscyplinarnych umiejętności.

Czytaj więcej: Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Zostaniesz gruntownie przygotowany do wykonywania rozmaitych projektów graficznych,…

Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Zostaniesz gruntownie przygotowany do wykonywania rozmaitych projektów graficznych, uprzednio zdobywając umiejętność obsługi programów do ich wizualnej obróbki. Spośród zaprezentowanych narzędzi ułatwiających pracę przyszłym grafikom, wybierzesz ten najbardziej ci odpowiadający. Ponieważ studia są prowadzone w języku angielskim, pogłębisz znajomość tego języka uzupełniając ją o znajomość fachowej terminologii niezbędnej w późniejszym zawodzie.

Czytaj więcej: Bachelor degree in graphics studia - kierunek studiów

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie…

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty. Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.

Czytaj więcej: Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje…

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje się głównie zastosowaniem metod komputerowych w badaniach w zakresie biologii. Ten kierunek to na pewno gratka dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowymi technologiami, jednocześnie będąc ukierunkowanym na kierunki matematyczno-przyrodnicze. Wpisujesz się w opis? Jeśli tak to bioinformatyka to będzie świetnym wyborem dla Ciebie! To kierunek, podczas którego poznasz tajniki fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Będziesz zajmować się przetwarzaniem danych biologicznych w oparciu o narzędzia informatyczne, w tym programowanie.

Czytaj więcej: Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z…

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z zakresu biologii, chemii, matematyki i informatyki. Jeżeli zatem interesujesz się tym zagadnieniami i chciałbyś energicznym krokiem wejść w nowoczesny rynek technologiczny, nie tylko w Polsce ale i za granicą, to kierunek dla Ciebie! W ramach studiów będziesz rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania danymi biologicznymi, oprogramowania bioinformatycznego, medycyny molekularnej, technologii systemów wirtualnej rzeczywistości i genomiki porównawczej. 

Czytaj więcej: Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów…

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych. W związku z tym utworzono nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów Bioinformatyka z biofizyką stosowaną by kształcić absolwentów w pełni przygotowanych do pracy w obszarze nauk ścisłych. Jeśli posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych, swoją karierę zawodową wiążesz z naukami przyrodniczym oraz cenisz nieustanną możliwość rozwoju swoich umiejętności to właśnie znalazłeś idealny kierunek dla siebie!W ramach programu studiów magisterskich zaplanowano dwie drogi kształcenia bioinformatyczną oraz biofizyczną.

Czytaj więcej: Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

wert odpowiedz

kojarzycie na jakiej uczelni mają informatykę ze specjalnością Cloud developer?