Studia informatyczne

Studia informatyczne

Studia informatyczne

Największy wybór studiów

informatycznych w Polsce

Odkryj ponad 30 kierunków informatycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne

W XXI wieku komputery i Internet towarzyszą nam na każdym kroku. Można powiedzieć, że jesteśmy wręcz od nich uzależnieni i coraz częściej nawet najprostsze życiowe czynności, takie jak zakupy, nie mogą obyć się bez udziału nowoczesnych technologii. Dlatego też taką popularnością cieszą się studia informatyczne. Absolwenci tych studiów stanowią atrakcyjną grupę na dla pracodawców i znajdują się w korzystnej sytuacji na rynku pracy.

Podczas studiów na kierunku informatyka zdobędziesz wiedzę z szeroko rozumianych technik komputerowych. W programie studiów znajdziesz wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania. W ramach zajęć z podstaw fizyki i elektroniki cyfrowej zdobędziesz wiedzę o podstawach działania komputerów.  Swoje zdolności w konkretnej dziedzinie możesz rozwijać na specjalizacji, którą wybierzesz w trakcie studiów – oferta uczelni jest naprawdę szeroka: programowanie, grafika komputerowa, administrowanie siecią komputerową, technologie gier komputerowych, systemy informatyczne i bazy danych. 

Jako absolwent kierunków informatycznych pracy szukać możesz praktycznie w każdej branży, w której korzysta się z komputerów i Internetu. Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w szczególności w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. Zatrudnienie znaleźć możesz również w przedsiębiorstwach wykorzystujących rozwiązania informatyczne w zarządzaniu produkcją. Umiejętności zdobyte na studiach są przydatne również w branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Ukończenie specjalizacji graficznej przygotuje cię do pracy w agncjach reklamowych czy marketingowych.

Podczas rekrutacji na studia informatyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, informatyki, fizyki, matematyki. 

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI INFORMATYCZNE?

 

 

KIERUNKI INFORMATYCZNE

Miasto
A
analiza danych - big data
analiza i przetwarzanie danych
aplikacje internetu rzeczy
applied informatics
B
bioinformatyka
C
computer aided engineering
computer science
cyberbezpieczeństwo
E
electronics and telecommunications
F
G
geoinformacja
geoinformatyka
geoinformatyka i techniki satelitarne
grafika
I
information technology
informatyka
informatyka - studia online
informatyka analityczna
informatyka i ekonometria
informatyka przemysłowa
informatyka społeczna
informatyka stosowana
informatyka w biznesie
informatyka w medycynie
inżynieria bezpieczeństwa
inżynieria cyfryzacji
inżynieria danych
inżynieria systemów
M
matematyka komputerowa
P
programowanie
S
społeczeństwo informacyjne
systemy diagnostyczne w medycynie
T
technologie komputerowe
teleinformatyka
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×STUDIA INFORMATYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
A
akademia cisco ccna - studia podyplomowe
akademia cisco ccnp - studia podyplomowe
akademia it pro - studia podyplomowe
analiza danych - studia podyplomowe
B
bazy danych - studia podyplomoe
C
D
data science - studia podyplomowe
E
F
G
grafika komputerowa - studia podyplomowe
grafika reklamowa - studia podyplomowe
grafika wydawnicza - studia podyplomowe
I
internet rzeczy - studia podyplomowe
J
K
L
M
menedżer it - studia podyplomowe
N
O
P
projektowanie 3d - studia podyplomowe
S
systemy baz danych - studia podyplomowe
T
W
Z
Rozwiń

ODKRYJ STUDIA INFORMATYCZNE

Miasto

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne…

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne narzędzie pracy, bez którego wręcz nie można się obejść. Analiza społeczna w dobie wirtualizacji zabiera zatem większego znaczenia. Każdy wie, że wiadomości "w sieci" są często jedynie krzywym odzwierciedleniem rzeczywistości, dlatego też tak istotna wydaję się być pogłębiona analiza społeczna tego zjawiska. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętą nauką o Internecie, a przy okazji dobrze odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich to jest to kierunek dla Ciebie! Internet stał się niewątpliwie stymulatorem działań rządzących społeczeństwem, a co za tym idzie gospodarką. Jego potencjał jest nieoceniony, a w przyszłości jego ekspansja będzie jeszcze większa. Właśnie dlatego takie osoby jak Ty będą poszukiwane na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.

Czytaj więcej: Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś nad studiami informatycznymi, ale stereotyp komputerowca zamkniętego…

Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się kiedyś nad studiami informatycznymi, ale stereotyp komputerowca zamkniętego w pokoju przed światem nigdy do Ciebie nie pasował? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał świat nowoczesnych technologii za kilkadziesiąt lat i masz innowacyjne pomysły na nowe zastosowania dla znanych dziś narzędzi?

Czytaj więcej: Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Istnieją dziedziny nauki, które wyjątkowo dobrze się uzupełniają: dzięki pokrewnym…

Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Istnieją dziedziny nauki, które wyjątkowo dobrze się uzupełniają: dzięki pokrewnym zagadnieniom tematycznym lub wymaganiom szybko zmieniającej się rzeczywistości. Ta coraz częściej stawia nas przed koniecznością zdobywania interdyscyplinarnych umiejętności.

Czytaj więcej: Automatyka i informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie…

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty. Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.

Czytaj więcej: Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje…

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje się głównie zastosowaniem metod komputerowych w badaniach w zakresie biologii. Ten kierunek to na pewno gratka dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowymi technologiami, jednocześnie będąc ukierunkowanym na kierunki matematyczno-przyrodnicze. Wpisujesz się w opis? Jeśli tak to bioinformatyka to będzie świetnym wyborem dla Ciebie! To kierunek, podczas którego poznasz tajniki fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Będziesz zajmować się przetwarzaniem danych biologicznych w oparciu o narzędzia informatyczne, w tym programowanie.

Czytaj więcej: Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z…

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z zakresu biologii, chemii, matematyki i informatyki. Jeżeli zatem interesujesz się tym zagadnieniami i chciałbyś energicznym krokiem wejść w nowoczesny rynek technologiczny, nie tylko w Polsce ale i za granicą, to kierunek dla Ciebie! W ramach studiów będziesz rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania danymi biologicznymi, oprogramowania bioinformatycznego, medycyny molekularnej, technologii systemów wirtualnej rzeczywistości i genomiki porównawczej. 

Czytaj więcej: Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów…

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych. W związku z tym utworzono nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów Bioinformatyka z biofizyką stosowaną by kształcić absolwentów w pełni przygotowanych do pracy w obszarze nauk ścisłych. Jeśli posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych, swoją karierę zawodową wiążesz z naukami przyrodniczym oraz cenisz nieustanną możliwość rozwoju swoich umiejętności to właśnie znalazłeś idealny kierunek dla siebie!W ramach programu studiów magisterskich zaplanowano dwie drogi kształcenia bioinformatyczną oraz biofizyczną.

Czytaj więcej: Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie…

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie i interesujesz się wirtualnym światem? A może chciałbyś ukończyć studia, dzięki którym będziesz mógł w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą? Jeśli tak, to z pomocą przychodzi Ci innowacyjny kierunek - Biznes elektroniczny. W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie zdziwi fakt, że świat technologii komputerowych, aplikacji mobilnych i e-świadczeń w dalszym ciągu prężnie się rozwija. Dlatego utworzono ten kierunek by kształcić specjalistów, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez takie dziedziny jak bankowość elektroniczna, media społecznościowe czy usługi internetowe. Zatem jeśli uważasz, że sprawdzisz się w tej branży to weź pod uwagę studia na kierunku Biznes elektroniczny!

Czytaj więcej: Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i…

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi. Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych.

Czytaj więcej: Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Komentarze (1)

wert odpowiedz

kojarzycie na jakiej uczelni mają informatykę ze specjalnością Cloud developer?