studia informatyczne

Studia informatyczne

W XXI wieku komputery i Internet towarzyszą nam na każdym kroku. Można powiedzieć, że jesteśmy wręcz od nich uzależnieni i coraz częściej nawet najprostsze życiowe czynności, takie jak zakupy, nie mogą obyć się bez udziału nowoczesnych technologii. Dlatego też taką popularnością cieszą się studia informatyczne. Absolwenci tych studiów stanowią atrakcyjną grupę na dla pracodawców i znajdują się w korzystnej sytuacji na rynku pracy.

Podczas studiów na kierunku informatyka zdobędziesz wiedzę z szeroko rozumianych technik komputerowych. W programie studiów znajdziesz wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania. W ramach zajęć z podstaw fizyki i elektroniki cyfrowej zdobędziesz wiedzę o podstawach działania komputerów.  Swoje zdolności w konkretnej dziedzinie możesz rozwijać na specjalizacji, którą wybierzesz w trakcie studiów – oferta uczelni jest naprawdę szeroka: programowanie, grafika komputerowa, administrowanie siecią komputerową, technologie gier komputerowych, systemy informatyczne i bazy danych. 

Jako absolwent studiów informatycznych pracy szukać możesz praktycznie w każdej branży, w której korzysta się z komputerów i Internetu. Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w szczególności w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. Zatrudnienie znaleźć możesz również w przedsiębiorstwach wykorzystujących rozwiązania informatyczne w zarządzaniu produkcją. Umiejętności zdobyte na studiach są przydatne również w branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Ukończenie specjalizacji graficznej przygotuje cię do pracy w agncjach reklamowych czy marketingowych.

Podczas rekrutacji na studia informatyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, informatyki, fizyki, matematyki. 

 


Analityka społeczna i internetowa studia informatyczneAnalityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne narzędzie pracy, bez którego wręcz nie można się obejść. Analiza społeczna w dobie wirtualizacji zabiera zatem większego znaczenia. Każdy wie, że wiadomości "w sieci" są często jedynie krzywym odzwierciedleniem rzeczywistości, dlatego też tak istotna wydaję się być pogłębiona analiza społeczna tego zjawiska. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętą nauką o Internecie, a przy okazji dobrze odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich to jest to kierunek dla Ciebie!
Internet stał się niewątpliwie stymulatorem działań rządzących społeczeństwem, a co za tym idzie gospodarką. Jego potencjał jest nieoceniony, a w przyszłości jego ekspansja będzie jeszcze większa. Właśnie dlatego takie osoby jak Ty będą poszukiwane na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.


Czytaj więcej: Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów


Analiza danych – big data studia informatyczneAnaliza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty!
Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania.

 


Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów


Badania i analizy społeczne studia informatyczneBadania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty.
Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.


Czytaj więcej: Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów


Bioinformatyka studia informatyczneBioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje się głównie zastosowaniem metod komputerowych w badaniach w zakresie biologii. Ten kierunek to na pewno gratka dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowymi technologiami, jednocześnie będąc ukierunkowanym na kierunki matematyczno-przyrodnicze. Wpisujesz się w opis? Jeśli tak to bioinformatyka to będzie świetnym wyborem dla Ciebie!
To kierunek, podczas którego poznasz tajniki fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Będziesz zajmować się przetwarzaniem danych biologicznych w oparciu o narzędzia informatyczne, w tym programowanie.

 


Czytaj więcej: Bioinformatyka studia - kierunek studiów


Bioinformatyka i biologia systemów studia informatyczneBioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z zakresu biologii, chemii, matematyki i informatyki. Jeżeli zatem interesujesz się tym zagadnieniami i chciałbyś energicznym krokiem wejść w nowoczesny rynek technologiczny, nie tylko w Polsce ale i za granicą, to kierunek dla Ciebie!
W ramach studiów będziesz rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania danymi biologicznymi, oprogramowania bioinformatycznego, medycyny molekularnej, technologii systemów wirtualnej rzeczywistości i genomiki porównawczej.
 


Czytaj więcej: Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów


computer aided engineering studia informatyczneComputer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi.
Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych.

 

Czytaj więcej: Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów


elektroniczne przetwarzanie informacji studia informatyczne

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja pomiędzy człowiekiem a komputerem. Z punktu widzenia informatyki wynika to  Ten stosunkowo nowo powstały problem sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką i jej wpływem na społeczeństwo to studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji mogą być świetnym wyborem dla Ciebie!
Czy studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji są odpowiednikiem studiów informatycznych? Zdecydowanie nie. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to, że łączą w sobie przedmioty z zakresu studiów humanistycznych i studiów informatycznych.

Czytaj więcej: Elektroniczne przetwarzanie informacji studia - kierunek studiów


Geoinformatyka studia informatyczne

Geoinformatyka studia - kierunek studiów

Jeżeli szukałeś kierunku, który połączy oba Twoje zainteresowania – geografię i informatykę – to właśnie trafiłeś w dobre miejsce! Rozwiązaniem Twoich problemów z wyborem jednej z dziedzin są studia informatyczne na kierunku geoinformatyka. Są to studia interdyscyplinarne łączące w sobie więcej obszarów nauki, niż tylko geografię i informatykę. Jest to również geodezja, matematyka, statystyka czy kartografia. Oprócz bycia przedstawicielem umysłów ścisłych, powinieneś odznaczać się bardzo dobrą organizacją i wyobraźnią przestrzenną.
Jako student tego kierunku zapoznasz się z najnowocześniejszymi systemami informacji geograficznych – nauczysz się jak poprawnie obsługiwać SIG (System Informacji Geograficznej) – w celu efektywnego zbierania oraz analizowania danych geograficznych.
 

Czytaj więcej: Geoinformatyka studia - kierunek studiów


Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studiaIndywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno - matematyczne są elitarnym kierunkiem studiów stworzonym z myślą o interdyscyplinarnym wykształceniu przyszłych właścicieli wpływowych firm. Studia te skierowane są do wąskiej, jedynie piętnastoosobowej grupy licealistów wyróżniających się nieprzeciętnymi wynikami w nauce. Jeżeli zatem jesteś laureatem olimpiady lub Twoje osiągnięcie naukowe plasują się zdecydowanie ponad przeciętną to być może będzie to świetny kierunek dla Ciebie!
Studia mają charakter indywidualny, co oznacza, że każdy student będzie mógł oddzielnie realizować swój program studiów. Takie rozwiązanie sprawia, że profesor może zająć się każdym uczniem oddzielnie, co oczywiście zwiększa efektywność pracy i może być powodem do nowych inspiracji.

Czytaj więcej: Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów


informatyka studiaInformatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów wśród licealistów. Nie bez powodu, gdyż informatyk to obecnie „zawód przyszłości”, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi w tej dziedzinie specjaliści w tej profesji są jak najbardziej poszukiwani. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a dodatkowo świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznych to na pewno odnajdziesz się na kierunku Informatyka!
Podczas studiów informatycznych zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych. 
 


Czytaj więcej: Informatyka studia - kierunek studiów


informatyka analityczna studiaInformatyka analityczna studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów, a specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani na rynku pracy. Biorąc pod uwagę to zapotrzebowanie, narodziła się również potrzeba wykształcenia informatyków w bardziej zawężonym zakresie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś zgłębić tajniki informatyki analitycznej to studia na kierunku informatyka analityczna mogą być dla Ciebie świetnym wyborem przyszłej ścieżki kariery!
Czym różni się studiowanie Informatyki analitycznej od „standardowej Informatyki”? Przede wszystkim program studiów zorientowany jest głównie na algorytmikę z naciskiem na kształtowanie samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów.

 


Czytaj więcej: Informatyka analityczna studia - kierunek studiów


informatyka i ekonometria studia ekonomiczne

Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów informatycznych zorientowanych na kształcenie przyszłych analityków ekonomicznych i informatycznych? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chcesz wykorzystać te zdolności studiując przyszłościowy kierunek? Jeżeli tak to Informatyka i ekonometria to może być świetny początek Twojej ścieżki edukacyjnej!
Czego nauczysz się w ramach studiów Informatyka i ekonometria? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności analityczne, które wykorzystasz w rozwiązywaniu praktycznych problemów ekonomicznych. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę o mechanizmach ekonomicznych działających w największych gospodarkach świata. Warto także podkreślić, że kierunek Informatyka i ekonometria spełnia warunki akredytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej, co zdecydowanie wyróżnia ten kierunek z zakresie jakości kształcenia.


Czytaj więcej: Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów


informatyka stosowana studiaInformatyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie studia informatyczne to jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez powodu, gdyż informatyka to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki światowej. Z tego powodu nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznym to studia na kierunku informatyka stosowana może być dla Ciebie początkiem ciekawej ścieżki kariery zawodowej!
Studia informatyczne postawią Cię przed wyzwaniami współczesnej informatyki Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych.
 


Czytaj więcej: Informatyka stosowana studia - kierunek studiów


informatyka w biznesie studia informatyczneInformatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu. Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie? Poza ogólną wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zdobędziesz umiejętności praktyczne w dziedzinie narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych.

 

Czytaj więcej: Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów


informatyka w biznesie i administracji studia informatyczneInformatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Obecnie nie ma firmy, która nie funkcjonuje w świecie szeroko pojętego Internetu. Ze względu na rozwój nowoczesnych technologii wzrasta zapotrzebowanie na lokalne sieci informatyczne. Dlatego też tak potrzebni są specjaliści w dziedzinie nie tylko informatyki, ale również zarządzania oraz prowadzenia biznesu. Jako absolwent kierunku Informatyka w biznesie i administracji to Ty możesz dołączyć do tego grona!
Czego nauczysz się w ramach studiów informatycznych na kierunku Informatyka w biznesie i administracji i na co kładziony będzie nacisk podczas zajęć? W trakcie studiów zapoznasz się z budową i funkcjonowaniem lokalnych sieci komputerowych oraz komunikacją pomiędzy sieciami lokalnymi i globalnymi.


Czytaj więcej: Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów


informatyka w języku angielskim studia informatyczneInformatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jedna z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki światowej, której wykorzystanie potrzebne jest niemal w każdej dziedzinie – zarządzaniu, prowadzeniu biznesu, medycynie czy administracji. Co więcej, możliwości w zakresie informatyki są ogromne – dzięki studiom Informatyka w języku angielskim będziesz mógł zgłębić tajniki tego kierunku z dodatkowym atutem nauki języka angielskiego, co umożliwi Ci w przyszłości podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju. 
Celem studiów informatycznych na kierunku Informatyka w języku angielskim jest przekazanie studentom wiedzy oraz umiejętności w zakresie podstawowych gałęzi informatyki.

 

Czytaj więcej: Informatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów


informatyka w medycynie studia informatyczneInformatyka w medycynie studia - kierunek studiów

Informatyka w medycynie to studia wychodzące naprzeciw zapotrzebowaniom rynku na specjalistów w dziedzinie informatyki zajmującej się wspomaganiem decyzji oraz diagnostyki w medycynie. Zastosowanie tych narzędzi w medycynie przynosi obecnie świetne efekty w organizacji pracy medycznej oraz w diagnozowaniu chorób oraz leczeniu z użyciem nowoczesnej technologii. Jeżeli zatem dobrze odnajdujesz się w świecie komputerów, a ponadto interesujesz się współczesnymi dokonaniami medycyny to jest to kierunek dla Ciebie!
Dzięki studiom Informatyka w medycynie staniesz się specjalistą w dziedzinie projektowania i administracji informatycznych systemów zarządzania w medycynie.

 


Czytaj więcej: Informatyka w medycynie studia - kierunek studiów


inżynieria cyfryzacji studia informatyczneInżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle.

 

 

Czytaj więcej: Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów


inżynieria danych studia informtyczneInżynieria danych studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne wytworzyło silną potrzebę opanowania umiejętności z zakresu systemów obliczeniowych, analitycznych i informatycznych. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie, którzy wychodziliby naprzeciw zapotrzebowaniom rynku. Jeżeli zatem szukasz praktycznego kierunku łączącego wiedzę z zakresu nauk ścisłych z praktycznymi umiejętnościami to Inżynieria danych może być kierunkiem dla Ciebie?
Czgo nauczysz się w ramach studiów informatycznych na kierunku Inżynieria danych? Przede wszytskim skupisz się na analizowanie, budowie oraz zarządzaniu bazami danych. 


 

Czytaj więcej: Inżynieria danych studia - kierunek studiów


technologie cyfrowe w animacji studia informatyczneTechnologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnych firm? Technologie cyfrowe w animacji kultury to jeden z nielicznych humanistycznych kierunków dotrzymujących kroku współczesnej kulturze wykorzystującej dokonania obecnej technologii. Jeżeli zatem chciałbyś podjąć pracę w nowoczesnych mediach to Technologie cyfrowe w animacji kultury mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury? Studia kształcą w zakresie posługiwania się nowoczesnymi mediami, a także współczesnej kultury. Kierunek łączy zatem wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami w dziedzinie animowania obiektów oraz organizacji wydarzeń w obszarze szeroko pojętej kultury. 

Czytaj więcej: Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów


technologie komputerowe studia informatyczneTechnologie komputerowe studia - kierunek studiów

Obecnie większość procesów w pracy realizowana jest za pomocą systemów pracowniczych ułatwiających codzienną pracę. Informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków, po którym większość studentów dostaje świetną pracę w zawodzie. Podobnie jest z Technologiami komputerowymi, gdyż rynek wykazuje zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest projektowanie świata wirtualnego to Technologie komputerowe mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie komputerowe? Studia wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącego rynku sprzętu komputerowego oraz świata Internetu. Kierunek kształcą w zakresie szeroko pojętej infrastruktury informatycznej oraz stosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

 

Czytaj więcej: Technologie komputerowe studia - kierunek studiów


teleinformatyka studia informatyczneTeleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody informatyczne są powszechnie stosowane do kierowania ruchem w sieci telekomunikacyjnej. Obecnie wszystkie branże działają w sieci, a informatyka jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez przyczyny – daje ona zwykle pewne miejsce pracy w zawodzie. Dzięki Teleinformatyce będziesz wysoko wyspecjalizowanym ekspertem w dwóch niezwykle prężnie rozwijających się branżach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Teleinformatyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Teleinformatyka? Studia kształcą w zakresie dwóch dziedzin nauki: informatyki oraz telekomunikacji. Pierwsza z nich obejmuje przedmioty takie jak: systemy operacyjne, architektura komputerów, inżynieria oprogramowania, systemy mikroprocesorowe i wbudowane czy bazy danych, zaś drugi: sieci bezprzewodowe, projektowanie sieci telekomunikacyjnych czy bezpieczeństwo sieci i systemów.

Czytaj więcej: Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE