Studia informatyczne

Studia informatyczne

studia informatyczne

Studia informatyczne

W XXI wieku komputery i Internet towarzyszą nam na każdym kroku. Można powiedzieć, że jesteśmy wręcz od nich uzależnieni i coraz częściej nawet najprostsze życiowe czynności, takie jak zakupy, nie mogą obyć się bez udziału nowoczesnych technologii. Dlatego też taką popularnością cieszą się studia informatyczne. Absolwenci tych studiów stanowią atrakcyjną grupę na dla pracodawców i znajdują się w korzystnej sytuacji na rynku pracy.

Podczas studiów na kierunku informatyka zdobędziesz wiedzę z szeroko rozumianych technik komputerowych. W programie studiów znajdziesz wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania. W ramach zajęć z podstaw fizyki i elektroniki cyfrowej zdobędziesz wiedzę o podstawach działania komputerów.  Swoje zdolności w konkretnej dziedzinie możesz rozwijać na specjalizacji, którą wybierzesz w trakcie studiów – oferta uczelni jest naprawdę szeroka: programowanie, grafika komputerowa, administrowanie siecią komputerową, technologie gier komputerowych, systemy informatyczne i bazy danych. 

Jako absolwent studiów informatycznych pracy szukać możesz praktycznie w każdej branży, w której korzysta się z komputerów i Internetu. Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w szczególności w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. Zatrudnienie znaleźć możesz również w przedsiębiorstwach wykorzystujących rozwiązania informatyczne w zarządzaniu produkcją. Umiejętności zdobyte na studiach są przydatne również w branży energetycznej i telekomunikacyjnej. Ukończenie specjalizacji graficznej przygotuje cię do pracy w agncjach reklamowych czy marketingowych.

Podczas rekrutacji na studia informatyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z języka obcego nowożytnego, informatyki, fizyki, matematyki. 

 

Informatyczne kierunki studiów

 Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne…

Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Obecnie cyfrowy świat to dla każdego już chleb powszedni. Dla wielu z nas Internet to nieodłączne narzędzie pracy, bez którego wręcz nie można się obejść. Analiza społeczna w dobie wirtualizacji zabiera zatem większego znaczenia. Każdy wie, że wiadomości "w sieci" są często jedynie krzywym odzwierciedleniem rzeczywistości, dlatego też tak istotna wydaję się być pogłębiona analiza społeczna tego zjawiska. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętą nauką o Internecie, a przy okazji dobrze odnajdujesz się w relacjach międzyludzkich to jest to kierunek dla Ciebie! Internet stał się niewątpliwie stymulatorem działań rządzących społeczeństwem, a co za tym idzie gospodarką. Jego potencjał jest nieoceniony, a w przyszłości jego ekspansja będzie jeszcze większa. Właśnie dlatego takie osoby jak Ty będą poszukiwane na rynku nie tylko krajowym, ale również międzynarodowym.

Czytaj więcej: Analityka społeczna i internetowa studia - kierunek studiów

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i…

Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach umiejętność analizy danych o dużym wolumenie jest nieoceniona i nieustannie poszukiwana przez pracodawców. Liczba danych rośnie, a razem z nimi ich dynamika i złożoność. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się deficytu analityków ze względu na tak szybko rozwijający się rynek w tej dziedzinie. Każda duża firma potrzebuje pracownika, który umiejętnie sortuje i segreguje zebrane dane, a to możesz być właśnie Ty! Na jakie umiejętności będzie kładziony nacisk podczas studiów? Przede wszystkim będą to umiejętności techniczne z zakresu informatyki, matematyki i statystyki. Co więcej zgłębisz tajniki wiedzy związanej z programowaniem oraz nauczysz się przekładać wyniki analityczne na decyzje i działania. Dodatkowym atutem tego kierunku jest duża ilość ćwiczeń nastawionych na poprawę Twoich umiejętności miękkich.

Czytaj więcej: Analiza danych – big data studia - kierunek studiów

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie…

Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Myślisz o pracy managera? Interesujesz się analizą danych i badaniami rynku, a wydobycie wartościowych informacji spośród tych pozornie nic nieznaczących jest dla Ciebie jedynie kwestią czasu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo badania i analizy społeczne to kierunek stworzony dla takich osób jak Ty. Te studia przygotują Cię do wykonywania najróżniejszych zadań, z którymi przyjdzie się zmierzyć przyszłym managerom czy analitykom. Twoim atutem będzie niewątpliwie umiejętność projektowania i realizacji badań społecznych oraz wiedza w zakresie ekonomii i demografii. To unikatowe połączenie przedmiotów teoretycznych i praktycznych sprawi, że kariera na rynku polskim i zagranicznym będzie stała przed Tobą otworem.

Czytaj więcej: Badania i analizy społeczne studia - kierunek studiów

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje…

Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka to stosunkowo nowy kierunek stworzony na potrzeby nowoczesnego rynku. Zajmuje się głównie zastosowaniem metod komputerowych w badaniach w zakresie biologii. Ten kierunek to na pewno gratka dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowymi technologiami, jednocześnie będąc ukierunkowanym na kierunki matematyczno-przyrodnicze. Wpisujesz się w opis? Jeśli tak to bioinformatyka to będzie świetnym wyborem dla Ciebie! To kierunek, podczas którego poznasz tajniki fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Będziesz zajmować się przetwarzaniem danych biologicznych w oparciu o narzędzia informatyczne, w tym programowanie.

Czytaj więcej: Bioinformatyka studia - kierunek studiów

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z…

Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

To wyjątkowy makrokierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Łączy w sobie zajęcia z zakresu biologii, chemii, matematyki i informatyki. Jeżeli zatem interesujesz się tym zagadnieniami i chciałbyś energicznym krokiem wejść w nowoczesny rynek technologiczny, nie tylko w Polsce ale i za granicą, to kierunek dla Ciebie! W ramach studiów będziesz rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania danymi biologicznymi, oprogramowania bioinformatycznego, medycyny molekularnej, technologii systemów wirtualnej rzeczywistości i genomiki porównawczej. 

Czytaj więcej: Bioinformatyka i biologia systemów studia - kierunek studiów

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów…

Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

W ostatnich latach na rynku pracy systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i technicznych. W związku z tym utworzono nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów Bioinformatyka z biofizyką stosowaną by kształcić absolwentów w pełni przygotowanych do pracy w obszarze nauk ścisłych. Jeśli posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych, swoją karierę zawodową wiążesz z naukami przyrodniczym oraz cenisz nieustanną możliwość rozwoju swoich umiejętności to właśnie znalazłeś idealny kierunek dla siebie!W ramach programu studiów magisterskich zaplanowano dwie drogi kształcenia bioinformatyczną oraz biofizyczną.

Czytaj więcej: Bioinformatyka z biofizyką stosowaną studia - kierunek studiów

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie…

Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Nie chcesz spędzić całych studiów na sali wykładowej? Lubisz poznawać nowe technologie i interesujesz się wirtualnym światem? A może chciałbyś ukończyć studia, dzięki którym będziesz mógł w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą? Jeśli tak, to z pomocą przychodzi Ci innowacyjny kierunek - Biznes elektroniczny. W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie zdziwi fakt, że świat technologii komputerowych, aplikacji mobilnych i e-świadczeń w dalszym ciągu prężnie się rozwija. Dlatego utworzono ten kierunek by kształcić specjalistów, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez takie dziedziny jak bankowość elektroniczna, media społecznościowe czy usługi internetowe. Zatem jeśli uważasz, że sprawdzisz się w tej branży to weź pod uwagę studia na kierunku Biznes elektroniczny!

Czytaj więcej: Biznes elektroniczny studia - kierunek studiów

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i…

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi. Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych.

Czytaj więcej: Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Computer science studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach? Program studiów kładzie…

Computer science studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach? Program studiów kładzie duży nacisk na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu matematyki. Oprócz tego zapoznasz się z problematyką programowania strukturalnego i obiektowego, jak również dowiesz się na jakich zasadach działają sieci i systemy komputerowe. Dodatkowo będziesz miał możliwość tworzenia aplikacji internetowych, które w obecnych czasach są niezwykle cennym produktem na rynku. Jako absolwent uzyskasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest ceniony wśród pracodawców, zatem jeśli chcesz stać się specjalistą w branży IT to powinieneś zdecydować się na studia na kierunku Computer science!

Czytaj więcej: Computer science studia - kierunek studiów

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich…

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich obszarów jak matematyka, chemia,ekonomia, a nawet psychologia i pedagogika. Na zajęciach zostaną zaprezentowane treści dotyczące właściwości i wytrzymałości różnych rodzajów materiałów, jak również nanotechnologii, sieci komputerowych oraz baz danych. Co jeszcze znajduje się w programie tego kierunku? Poznasz języki programowania, nauczysz się przeprowadzać pomiary i dowiesz się w jaki sposób opracowywać i analizować uzyskane dane. Oprócz tego zdobędziesz praktyczne umiejętności odnośnie tworzenia programów komputerowych. Plan studiów oferuje wiele zajęć praktycznych, dzięki czemu zdobędziesz pierwsze doświadczenie i lepiej zrozumiesz przekazywane treści.

 

Czytaj więcej: Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja…

Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja pomiędzy człowiekiem a komputerem. Z punktu widzenia informatyki wynika to ze źle skonstruowanego interfejsu, który powinien być dostosowany do ludzkich nawyków komunikacyjnych. Ten stosunkowo nowo powstały problem sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką i jej wpływem na społeczeństwo to studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji mogą być świetnym wyborem dla Ciebie! Czy studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji są odpowiednikiem studiów informatycznych? Zdecydowanie nie. Studia mają charakter interdyscyplinarny.

Czytaj więcej: Elektroniczne przetwarzanie danych studia - kierunek studiów

Elektronika i telekomunikacja (electronics and telecommunications) studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia znajdujące się w programie, zdobędziesz wiedzę z zakresu systemów…

Elektronika i telekomunikacja (electronics and telecommunications) studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia znajdujące się w programie, zdobędziesz wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz telekomunikacyjnych. Zapoznasz się również podstawowymi wiadomościami dotyczącymi prawa, ekonomii oraz finansów. W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności projektowania układów scalonych oraz systemów elektronicznych. Co jeszcze obejmuje plan studiów? Na pewno możesz spodziewać się przedmiotów poruszających zagadnienia dotyczące programowania, kodowania sygnałów oraz dokonywania ich analizy.

 

Czytaj więcej: Elektronika i telekomunikacja (electronics and telecommunications) studia - kierunek studiów

Geoinformatyka studia - kierunek studiów

Jeżeli szukałeś kierunku, który połączy oba Twoje zainteresowania – geografię…

Geoinformatyka studia - kierunek studiów

Jeżeli szukałeś kierunku, który połączy oba Twoje zainteresowania – geografię i informatykę – to właśnie trafiłeś w dobre miejsce! Rozwiązaniem Twoich problemów z wyborem jednej z dziedzin są studia na kierunku geoinformatyka. Są to studia interdyscyplinarne łączące w sobie więcej obszarów nauki, niż tylko geografię i informatykę. Jest to również geodezja, matematyka, statystyka czy kartografia. Oprócz bycia przedstawicielem umysłów ścisłych, powinieneś odznaczać się bardzo dobrą organizacją i wyobraźnią przestrzenną. Jako student tego kierunku zapoznasz się z najnowocześniejszymi systemami informacji geograficznych – nauczysz się jak poprawnie obsługiwać SIG (System Informacji Geograficznej) – w celu efektywnego zbierania oraz analizowania danych geograficznych.

Czytaj więcej: Geoinformatyka studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne są elitarnym kierunkiem studiów…

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Indywidualne studia informatyczno-matematyczne są elitarnym kierunkiem studiów stworzonym z myślą o interdyscyplinarnym wykształceniu przyszłych właścicieli wpływowych firm. Studia te skierowane są do wąskiej, jedynie piętnastoosobowej grupy licealistów wyróżniających się nieprzeciętnymi wynikami w nauce. Jeżeli zatem jesteś laureatem olimpiady lub Twoje osiągnięcie naukowe plasują się zdecydowanie ponad przeciętną to być może będzie to świetny kierunek dla Ciebie! Studia mają charakter indywidualny, co oznacza, że każdy student będzie mógł oddzielnie realizować swój program studiów. Takie rozwiązanie sprawia, że profesor może zająć się każdym uczniem oddzielnie, co oczywiście zwiększa efektywność pracy i może być powodem do nowych inspiracji.

Czytaj więcej: Indywidualne studia informatyczno-matematyczne studia - kierunek studiów

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów…

Informatyka studia - kierunek studiów

Studia informatyczne to obecnie jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów wśród licealistów. Nie bez powodu, gdyż informatyk to obecnie „zawód przyszłości”, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi w tej dziedzinie specjaliści w tej profesji są jak najbardziej poszukiwani. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a dodatkowo świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznych to na pewno odnajdziesz się na kierunku InformatykaPodczas studiów informatycznych zmierzysz się z wyzwaniami współczesnej informatyki. Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych.

Czytaj więcej: Informatyka studia - kierunek studiów

Informatyka analityczna studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów, a…

Informatyka analityczna studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów, a specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani na rynku pracy. Biorąc pod uwagę to zapotrzebowanie, narodziła się również potrzeba wykształcenia informatyków w bardziej zawężonym zakresie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś zgłębić tajniki informatyki analitycznej to studia na kierunku informatyka analityczna mogą być dla Ciebie świetnym wyborem przyszłej ścieżki kariery! Czym różni się studiowanie Informatyki analitycznej od „standardowej Informatyki”? Przede wszystkim program studiów zorientowany jest głównie na algorytmikę z naciskiem na kształtowanie samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów.

Czytaj więcej: Informatyka analityczna studia - kierunek studiów

Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i agroinżynieria to interdyscyplinarna…

Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i agroinżynieria to interdyscyplinarna propozycja kształcenia dla osób, które dysponują szerokimi zainteresowaniami, szczególnie związanymi z nowoczesnymi technologiami oraz naukami rolniczymi i leśnymi. Komputery czy systemy informatyczne stały się nieodłączną częścią funkcjonowania wielu branż, również w rolnictwie są ważnym elementem pracy. Jeśli uważasz, że odnajdziesz się w tym obszarze kształcenia i chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przeczytaj poniższą charakterystykę kierunku Informatyka i agroinżynieria!

Czytaj więcej: Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów ekonomicznych zorientowanych na kształcenie przyszłych…

Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów ekonomicznych zorientowanych na kształcenie przyszłych analityków ekonomicznych i informatycznych? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chcesz wykorzystać te zdolności studiując przyszłościowy kierunek? Jeżeli tak to Informatyka i ekonometria to może być świetny początek Twojej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów Informatyka i ekonometria? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności analityczne, które wykorzystasz w rozwiązywaniu praktycznych problemów ekonomicznych. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę o mechanizmach ekonomicznych działających w największych gospodarkach świata.

Czytaj więcej: Informatyka i ekonometria studia - kierunek studiów

Informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Informatyka przemysłowa to ciekawe studia informatyczne, które wyspecjalizują…

Informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Informatyka przemysłowa to ciekawe studia informatyczne, które wyspecjalizują Cię w zakresie przemysłowych rozwiązań w tej dziedzinie. Co więcej, kierunek stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie projektowania, eksploatacji, konserwacji i obsługi przemysłowych systemów informatycznych. Jeżeli zatem szukasz interesujących studiów informatycznych to na pewno powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Czym różni się Informatyka przemysłowa od „standardowej informatyki”? Przede wszystkim są to studia, podczas których nacisk kładziony jest na projektowanie urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej: Informatyka przemysłowa studia - kierunek studiów

Informatyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie studia informatyczne to jedne z najchętniej wybieranych kierunków…

Informatyka stosowana studia - kierunek studiów

Obecnie studia informatyczne to jedne z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez powodu, gdyż informatyka to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki światowej. Z tego powodu nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i świetnie odnajdujesz się w środowisku informatycznym to studia na kierunku informatyka stosowana może być dla Ciebie początkiem ciekawej ścieżki kariery zawodowej! Studia informatyczne postawią Cię przed wyzwaniami współczesnej informatyki Nauczysz się między innymi projektowania i analizy systemów informatycznych, tworzenia baz danych oraz eksploatacji sieci komputerowych.

Czytaj więcej: Informatyka stosowana studia - kierunek studiów

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz poszerzoną wiedzę z chemii, fizyki oraz matematyki.…

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz poszerzoną wiedzę z chemii, fizyki oraz matematyki. Dowiesz się czym zajmuje się mechanika techniczna, automatyka i robotyka oraz elektrotechnika. Dodatkowo możesz nauczysz się tworzyć systemy informatyczne. Po ukończeniu studiów praca z wykorzystaniem baz danych i systemów operacyjnych nie będzie Ci obca. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Oprócz tego będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nauk humanistycznych, wybierając moduł kształcenia, który najlepiej pasuje do Twoich zainteresowań. Należy także wspomnieć o specjalnościach realizowanych w ramach tego kierunku. Studenci mogą zdecydować się na projektowanie materiałowe lub komputerowe wspomaganie procesów materiałowych.

Czytaj więcej: Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu…

Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który oprócz podstaw z zakresu informatyki da Ci możliwość rozwinięcia się w innej dziedzinie? Obecnie idealnym połączeniem wydają się studia w zakresie informatyki w szeroko pojętym zarządzeniu oraz prowadzeniu biznesu. Dzięki takiej wiedzy oraz umiejętnościom będziesz mógł wejść w przyszłości w świat biznesu z już ugruntowaną znajomością tych dwóch dziedzin. Jeżeli zatem myślisz o studiach informatycznych to na pewno warto wziąć pod uwagę ten kierunek! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie? Poza ogólną wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zdobędziesz umiejętności praktyczne w dziedzinie narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych. Co więcej, zapoznasz się z podstawami e-biznesu oraz technologią baz danych.

Czytaj więcej: Informatyka w biznesie studia - kierunek studiów

Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Obecnie nie ma firmy, która nie funkcjonuje w świecie szeroko pojętego Internetu.…

Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Obecnie nie ma firmy, która nie funkcjonuje w świecie szeroko pojętego Internetu. Ze względu na rozwój nowoczesnych technologii wzrasta zapotrzebowanie na lokalne sieci informatyczne. Dlatego też tak potrzebni są specjaliści w dziedzinie nie tylko informatyki, ale również zarządzania oraz prowadzenia biznesu. Jako absolwent kierunku Informatyka w biznesie i administracji to Ty możesz dołączyć do tego grona! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Informatyka w biznesie i administracji i na co kładziony będzie nacisk podczas zajęć? W trakcie studiów zapoznasz się z budową i funkcjonowaniem lokalnych sieci komputerowych oraz komunikacją pomiędzy sieciami lokalnymi i globalnymi.

Czytaj więcej: Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Umiejętność usprawniania działania systemów informatycznych, identyfikowania zagrożeń…

Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Umiejętność usprawniania działania systemów informatycznych, identyfikowania zagrożeń w cyberświecie czy projektowania przejrzystych i łatwych w obsłudze stron internetowych jest w dalszym ciągu ceniona na rynku pracy. Tym bardziej, że technologie stały się nieodłącznym elementem codziennej pracy dla wielu ludzi. Dlatego też, jeśli nie sprecyzowałeś swojej dalszej ścieżki kształcenia, być może zaciekawią Cię studia na kierunku Informatyka w biznesie i administracji, ponieważ jest to połączenie wiedzy z wielu dziedzin z szerokimi możliwościami zawodowymi!

Czytaj więcej: Informatyka w biznesie i administracji studia - kierunek studiów

Informatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jedna z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki światowej,…

Informatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów

Obecnie informatyka to jedna z prężnie rozwijających się gałęzi gospodarki światowej, której wykorzystanie potrzebne jest niemal w każdej dziedzinie – zarządzaniu, prowadzeniu biznesu, medycynie czy administracji. Dlatego też tak potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Co więcej, możliwości w zakresie informatyki są ogromne – dzięki studiom Informatyka w języku angielskim będziesz mógł zgłębić tajniki tego kierunku z dodatkowym atutem nauki języka angielskiego, co umożliwi Ci w przyszłości podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w Polsce, ale również za granicą naszego kraju. Jeżeli zatem świetnie odnajdujesz się w świecie komputerów i programowania to te kierunek może być doskonałym początkiem Twojej kariery zawodowej.

Czytaj więcej: Informatyka w języku angielskim studia - kierunek studiów

Informatyka w medycynie studia - kierunek studiów

Informatyka w medycynie to studia wychodzące naprzeciw zapotrzebowaniom rynku na specjalistów…

Informatyka w medycynie studia - kierunek studiów

Informatyka w medycynie to studia wychodzące naprzeciw zapotrzebowaniom rynku na specjalistów w dziedzinie informatyki zajmującej się wspomaganiem decyzji oraz diagnostyki w medycynie. Zastosowanie tych narzędzi w medycynie przynosi obecnie świetne efekty w organizacji pracy medycznej oraz w diagnozowaniu chorób oraz leczeniu z użyciem nowoczesnej technologii. Jeżeli zatem dobrze odnajdujesz się w świecie komputerów, a ponadto interesujesz się współczesnymi dokonaniami medycyny to jest to kierunek dla Ciebie! Dzięki studiom Informatyka w medycynie staniesz się specjalistą w dziedzinie projektowania i administracji informatycznych systemów zarządzania w medycynie.

Czytaj więcej: Informatyka w medycynie studia - kierunek studiów

Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie…

Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle.

Czytaj więcej: Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

Inżynieria danych studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne wytworzyło silną potrzebę opanowania umiejętności z zakresu…

Inżynieria danych studia - kierunek studiów

Społeczeństwo informacyjne wytworzyło silną potrzebę opanowania umiejętności z zakresu systemów obliczeniowych, analitycznych i informatycznych. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie, którzy wychodziliby naprzeciw zapotrzebowaniom rynku. Jeżeli zatem szukasz praktycznego kierunku łączącego wiedzę z zakresu nauk ścisłych z praktycznymi umiejętnościami to Inżynieria danych może być kierunkiem dla Ciebie? Czgo nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria danych? Przede wszytskim skupisz się na analizowanie, budowie oraz zarządzaniu bazami danych. Nauczysz się integrować rozproszone zasoby informacyjne oraz wdrażać systemy analityczno-informacyjnych.

Czytaj więcej: Inżynieria danych studia - kierunek studiów

Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Jeśli poszukujesz ciekawego kierunku studiów, który jest dopasowany do współczesnych…

Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Jeśli poszukujesz ciekawego kierunku studiów, który jest dopasowany do współczesnych wymagań rynku pracy to idealnie trafiłeś, ponieważ studia na kierunku Językoznawstwo komputerowe może spełnić Twoje oczekiwania. Ta propozycja kształcenia powinna przede wszystkim trafić w gusta osób, które dobrze czują się w naukach humanistycznych i chcą poszerzać swoją wiedze w tym zakresie, ale nie straszne im zagadnienia z zakresu informatyki. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje – przeczytaj poniższy tekst!

Czytaj więcej: Językoznawstwo komputerowe studia - kierunek studiów

Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą…

Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnych firm? Technologie cyfrowe w animacji kultury to jeden z nielicznych humanistycznych kierunków dotrzymujących kroku współczesnej kulturze wykorzystującej dokonania obecnej technologii. Jeżeli zatem chciałbyś podjąć pracę w nowoczesnych mediach to Technologie cyfrowe w animacji kultury mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury? Studia kształcą w zakresie posługiwania się nowoczesnymi mediami, a także współczesnej kultury.

Czytaj więcej: Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Technologie komputerowe studia - kierunek studiów

Obecnie większość procesów w pracy realizowana jest za pomocą systemów pracowniczych…

Technologie komputerowe studia - kierunek studiów

Obecnie większość procesów w pracy realizowana jest za pomocą systemów pracowniczych ułatwiających codzienną pracę. Informatyka to jeden z najbardziej popularnych kierunków, po którym większość studentów dostaje świetną pracę w zawodzie. Podobnie jest z Technologiami komputerowymi, gdyż rynek wykazuje zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną jest projektowanie świata wirtualnego to Technologie komputerowe mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie komputerowe? Studia wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącego rynku sprzętu komputerowego oraz świata Internetu.

Czytaj więcej: Technologie komputerowe studia - kierunek studiów

Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody…

Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody informatyczne są powszechnie stosowane do kierowania ruchem w sieci telekomunikacyjnej. Obecnie wszystkie branże działają w sieci, a informatyka jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez przyczyny – daje ona zwykle pewne miejsce pracy w zawodzie. Dzięki Teleinformatyce będziesz wysoko wyspecjalizowanym ekspertem w dwóch niezwykle prężnie rozwijających się branżach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Teleinformatyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czytaj więcej: Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Komentarze (0)