Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka

04.07.2022

Dietetyka – Bydgoska Szkoła Wyższa 2022

Studia na kierunku dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dietetyka w BSW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 4650 zł

studia niestacjonarne: od 4650 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomia człowieka
 • fizjologia
 • biochemia ogólna i żywności
 • psychologia
 • parazytologia
 • genetyka

 

Bydgoska Szkoła Wyższa to niepubliczna uczelnia, w której ofercie dydaktycznej można znaleźć popularne kierunki. Wśród nich jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy na temat mechanizmów i roli żywienia, składu i wartości odżywczych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Studenci uczą się zasad planowania racjonalnego żywienia i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet. Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej to także nauka oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia, rozpoznania niedożywienia i zapobiegania chorobom żywieniowo- zależnym. Partnerem kierunku są, między innymi: Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno- Zakaźny w Bydgoszczy i Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

Studia na kierunku Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej dzielą się na następujące specjalności: Dietetyka i terapia dietą, Dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej, Dietetyka w chorobach geriatrycznych, Leczenie żywieniowe w chorobach onkologicznych, Żywienie dietetyczne w chorobach metabolicznych. Każda realizowana specjalność zakłada pozyskanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego, oraz nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Dietetyka BSW - przedmioty i opinie

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi takie zagadnienia jak: anatomia człowieka, fizjologia, biochemia ogólna i żywności, psychologia, parazytologia, genetyka. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki w BSW mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, poradniach żywieniowych, zakładach żywienia zbiorowego, firmach cateringowych, przedsiębiorstwach turystyczno-hotelarskich, centrach sportowych, klubach fitness, hotelach.

 

Opinie

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami nierzadko bywa skomplikowane. Nawet jeśli wybraliśmy ostatecznie kierunek kształcenia, to należy zastanowić się jeszcze nad uczelnią, w której będziemy zdobywać wiedzę. Jakie ma Bydgoska Szkoła Wyższa opinie? Justyna, studentka II- stopnia Dietetyki mówi:

„Wykonując w przyszłości zawód dietetyka chcę mieć pewność, że wykonuję go dobrze. Będę przecież dbać o ludzkie zdrowie i muszę być do tego perfekcyjnie przygotowana. Właśnie dlatego studiuję w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Znalazłam tutaj wiele ciekawych specjalności, interesujących zajęć, dzięki którym wiem, że w poważne życie zawodowe będę wchodzić pewnie.”

 

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

 

 

DIETETYKA - ważne informacje

Dietetyka studia Bydgoszcz

Dietetyka studia

Dietetyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dietetykę w Bydgoskiej Szkole Wyższej:

Absolwent Dietetyki w Bydgoskiej Szkole Wyższej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • roli żywienia w leczeniu różnorodnych schorzeń,
 • klasyfikacji i charakterystyki diet,
 • wpływu stanu odżywienia na działanie leków,
 • oceny stanu odżywienia,
 • roli odżywiania w otrzymaniu właściwego stanu zdrowia i kondycji fizycznej,
 • zmian fizjologicznych i patologicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dietetyka:

Absolwent kierunku Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej może znaleźć zatrudnienie w:

 • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
 • poradniach żywieniowych,
 • zakładach żywienia zbiorowego,
 • firmach cateringowych,
 • centrach sportowych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • instytucjach badawczych,
 • - hotelach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Bydgoska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)