Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
28.03.2024
Studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku kierunek lekarski (medycyna) w UMK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 6 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek kierunek lekarski (medycyna) - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kandydaci na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2019/2020 na kierunek kierunek lekarski (medycyna) musieli uzyskać co najmniej 73.65 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Kierunek lekarski główne przedmioty:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu to uczelnia, oferująca kandydatom na studia szeroki wachlarz kierunków z różnych dziedzin, humanistycznych, technicznych, medycznych. Jednym z nich jest Kierunek Lekarski, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.
Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji, składających się na bagaż współczesnego lekarza. Studenci poznają objawy i przebiegi chorób, sposoby postępowania diagnostycznego i terapeutycznego właściwe dla określonych stanów chorobowych, budowę i funkcję organizmu, działającego w zależności od warunków prawidłowych i nieprawidłowych. Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika to autorski program, polegający na łączeniu tematów i dyscyplin tak, aby uczyć się w sposób zrozumiały i zachowujący wiedzę na zawsze.
Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: biologia komórki, histologia, fizyka w medycynie, chemiczne podstawy życia, biologia molekularna, anatomia prawidłowa. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Kierunku Lekarskiego na UMK mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, pogotowiu ratunkowym, instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.
Podejmowanie decyzji o wyborze kierunku i uczelni, niektórym kandydatom spędza sen z powiek. Warto wtedy rozwiać wszelakie wątpliwości, aby bez trudu podjąć tę, istotną, decyzję. Jakie ma Uniwersytet Mikołaja Kopernika opinie? Sylwia, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:
„Patron uczelni zobowiązuje. Jeśli jeden z najwybitniejszych ludzi w historii, opiekuje się naszą uczelnią, to możemy być pewni, że zostaniemy solidnie przygotowani zarówno do życia zawodowego, jak i życia jako dorośli, mądrzy ludzie. „
Studia na kierunku lekarskim prowadzone są przez Wydział Lekarski Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zlokalizowany przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Toruniu.
Kontakt:
tel. 52 585-33-00
STUDIA W TORUNIU - ważne informacje
KIERUNEK LEKARSKI - ważne informacje
Absolwent Kierunku Lekarskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent Kierunku Lekarskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku kierunek lekarski (medycyna) brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, matematyka, chemia, fizyka, fizyka i astronomia
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć