Zarządzanie lotnictwem / Aviation Management – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to uczelnia, oferująca kandydatom kierunki kształcenia realizowane w języku polskim i języku angielskim. W ofercie tzw. English studies, znajduje się, między innymi, kierunek Aviation Management, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Istotą kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu ekonomii, stanowiącej podstawę dla specjalistycznych umiejętności z obszaru zarządzania lotnictwem, a w szczególności obsługi lotnisk i linii lotniczych. Partnerem kierunku jest Lufthansa, jeden z największych przewoźników lotniczych w Europie.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: cargo management, ground service, aviation marketing, aviation law and organization, airport management. Realizowane kierunku mają na celu przygotowanie do rozwiązywania podstawowych problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych, a także przeprowadzania analiz, pozwalających na podejmowanie racjonalnych decyzji związanych z branżą lotniczą. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w roli menedżerów do spraw projektu w firmach konsultingowych, pracowników działu kontroli linii lotniczych lub lotniska, specjalistów do spraw strategii lub rozwoju rynku, menedżerów sieci lotniczych.

 

Aviation Management WSIiZ - opinie

Którą uczelnie wybrać? Takie i podobne pytania zadaje sobie każdy kandydat, chcąc podjąć odpowiednią decyzję. Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Łukasz, student Aviation Management mówi: „Od dziecka fascynują mnie samoloty i rynek lotniczy. Dlatego wybrałem naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tutaj poznaję tę dziedzinę od podszewki, poznaję każdy problem i każdy aspekt. A najważniejszą zaletą studiów na tej uczelni jest to, że wiedzę przekazują praktycy z bogatym doświadczeniem.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania

Absolwent Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, stanowiących fundament działalności gospodarczej w branży lotniczej,
 • rozwiązywania podstawowych problemów ekonomicznych przedsiębiorstw, organizacji i instytucji lotniczych,
 • wykorzystywania narzędzi informatycznych,
 • przeprowadzania analiz i podejmowania decyzji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Aviation Management:

Absolwent kierunku Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie:

 • w przedstawicielstwach linii lotniczych,
 • w portach lotniczych,
 • w biurach turystycznych,
 • w przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką transportu lotniczego,
 • jako menedżer ds. projektu w firmach konsultingowych,
 • jako menedżer sieci lotniczych,
 • jako pracownik działu sprzedaży linii lotniczych,
 • jako specjalista ds. strategii i rozwoju rynku.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania kierunki

Jakie są kierunki zarządzanie w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)