Blisko 300 projektów audiowizualnych, co daje 25 godzin ekranowych, a więc ponad 16 filmów pełnometrażowych – oto imponujący metraż filmów produkowanych rocznie przez Szkołę, co plasuje nas w czołówce największych producentów filmowych w Polsce. Produkujemy i realizujemy filmy szkolne na całym świecie. Profesjonalna ekipa, wiedza poparta wieloletnią praktyką, nowoczesny sprzęt, międzynarodowe kontakty, a przede wszystkim – nieograniczona wyobraźnia studentów – to wszystko składa się na sukcesy filmów produkowanych w Szkole Filmowej w Łodzi.
Działy techniki zdjęciowej i oświetlenia, dźwięku, montażu oraz dział inscenizacji uczestniczą w realizacji filmu, od rozpoczęcia zdjęć, aż do wykonania ostatecznych kopii. Staramy się nadążać za każdą techniczną nowością, jaką współczesna technika filmowa ma do zaoferowania. Każdego roku kupujemy nowy sprzęt, by Szkoła dawała przedsmak profesjonalnych produkcji, a studenci – przyszli filmowcy – czuli się w tym świecie jak w domu.
Student Szkoły Filmowej w Łodzi rozpoczynając pracę nad swoim filmem może liczyć na wszechstronną pomoc. Prowadzimy młodego twórcę przez wszystkie etapy produkcji – od planowania, poprzez budżetowanie, dokumentację, organizację zdjęć, na wykonaniu finalnej kopii kończąc. Specjaliści w zakresie produkcji filmowej, muzyki, a także prawa autorskiego, pomogą i odpowiedzą na każde trudne pytanie.
O artystyczny wyraz szkolnego filmu dbają ich opiekunowie, wśród nich m. in. Filip Bajon, Wojciech Marczewski, Robert Gliński, Jacek Bławut, Mariusz Grzegorzek, Łukasz Barczyk, Leszek Dawid, Ryszard Lenczewski, Krzysztof Ptak, Jolanta Dylewska, Piotr Dumała czy Mariusz Wilczyński. Po ukończeniu zdjęć film zostaje poddany profesjonalnej postprodukcji.
Już na etapie realizacji pierwszych filmów szkolnych student pracuje na profesjonalnym planie zdjęciowym. Szkoła produkuje etiudy reżyserskie: fabularne i dokumentalne, etiudy operatorskie oraz filmy animowane na wszystkich rodzajach nośników, od tradycyjnej taśmy światłoczułej po magnetyczne nośniki analogowe i cyfrowe.
Współpracujemy z wyspecjalizowanymi, zewnętrznymi domami produkcyjnymi i postprodukcyjnymi, wytwórniami, studiami i ośrodkami filmowymi i telewizyjnymi, które oferują profesjonalny sprzęt i obsługę filmową. Koprodukujemy ze wszystkimi znaczącymi studiami filmowymi w kraju oraz nawiązujemy nowe kontakty zagraniczne.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Komentarze (0)