Biogospodarka

Biogospodarka

05.03.2024

Biogospodarka – Politechnika Warszawska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku biogospodarka na Politechnice Warszawskiej to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia na kierunku biogospodarka w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek biogospodarka - Politechnika Warszawska

Kandydaci na Politechnika Warszawska ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2021/2022 na kierunek biogospodarka musieli uzyskać co najmniej 91 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Politechnika Warszawska

Program studiów i przedmioty

Biogospodarka główne przedmioty:

  • matematyka
  • infotechnologie
  • chemia bioorganiczna
  • mikrobiologia
  • mechanika płynów
  • chemia ogólna
  • fizyka
  • podstawy biogospodarki
  • podstawy ekonomii
  • materiałoznawstwo

 

Politechnika Warszawska to największa i najstarsza uczelnia techniczna w Polsce. W bogatej ofercie dydaktycznej, pod literą „B”, kandydaci odnajdą kierunek Biogospodarka, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.
 
 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu przetwórstwa spożywczego, inżynierii środowiska, bioenergetyki oraz technologii i procesów przemysłowych. Studenci zapoznają się ze źródłami finansowania działań proinnowacyjnych, a także zasadami wspierania, kreowania wiedzy i świadomości innowacyjnej przedsiębiorców oraz społeczeństwa.
 
Sprawdź
 

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

W gronie realizowanych przedmiotów w toku nauki znajdziemy, między innymi, takie zagadnienia jak: mikrobiologia, mechanika płynów, podstawy termodynamiki, chemia ogólna, fizyka, metrologia i systemy pomiarowe, matematyka, chemia bioorganiczna, zarządzanie produkcją. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Biogospodarki na Politechnice Warszawskiej będą mogli wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów, przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii, administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych. 
 
 

Opinie

Okres rekrutacji na studia to czas, w którym kandydaci zadają sobie wiele pytań. Która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie oraz dobry start w przyszłość? Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Dominika, studentka Biogospodarki mówi:
„Politechnika Warszawska to uczelnia, której nie trzeba przedstawiać i każdy wie, że dyplom jej ukończenia znaczy bardzo dużo na rynku zatrudnienia. „
 

Gdzie studiować kierunek biogospodarka na Politechnice Warszawskiej

Studia na kierunku biogospodarka prowadzone są przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej zlokalizowany przy ul. Nowowiejskiej 20 w Warszawie.

Kontakt:

tel. (22) 234 78 87

www.is.pw.edu.pl

 

 
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

BIOGOSPODARKA - ważne informacje

Biogospodarka studia Warszawa

Biogospodarka studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Biogospodarkę na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Biogospodarka na Politechnice Warszawskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • realizacji procesów produkcyjnych i technologicznych przetwarzania odnawialnych zasobów naturalnych i ich wykorzystania do produkcji żywności, wyrobów przemysłowych, energii i biopaliw,
  • inżynierii i technologii chemicznej,
  • budowy i eksploatacji maszyn,
  • zrównoważonego gospodarowania surowcami naturalnymi,
  • wykorzystywania odnawialnych źródeł energii,
  • tworzenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Biogospodarka:

Absolwent kierunku Biogospodarka na Politechnice Warszawskiej może znaleźć zatrudnienie w:
  • przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem i odzyskiem energii,
  • administracji państwowej i samorządowej,
  • organizacjach pozarządowych zajmujących się zarządzaniem biogospodarką.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (1)

Karola odpowiedz

Jestem studentką Biogospodarki na PŁ i część programu studiów I stopnia ( inżynierskich) jest realizowana na PW. Szczerze polecam ten kierunek studiów, ponieważ nie ogranicza się na nim do jednej dziedziny. Po studiach staje się specjalistą o bardzo szerokim zakresie wiedzy i bardzo łatwo się przebranżowić, ponieważ posiada się mocne podstawy w wielu dziedzinach życia związanych z wykorzystaniem zasobów naturalnych. Z pewnością jest to dobry wybór. Najbardziej zachęca perspektywa otrzymania dyplomu 3 uczelni ( PŁ, PW i WAT), co jest dużym atutem na rynku pracy.