Studia na kierunku energetyka na Politechnice Warszawskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku energetyka w PW
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Limity miejsc - rekrutacja 2022/2023
studia stacjonarne I stopnia: 90
studia stacjonarne II stopnia: 30
Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku energetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
materiały
algebra z geometrią
informatyka
mechanika
ochrona środowiska
analiza
Politechnika Warszawska to największa i najstarsza uczelnia techniczna w Polsce. W bogatej ofercie dydaktycznej, kandydaci odnajdą kierunek Energetyka, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Nabywane Umiejętności
Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu problematyki energetycznej, techniki cieplnej oraz nauk technicznych. Studenci poznają zagadnienia zrównoważonego rozwoju kraju i rosnącej roli problemów związanych z ekologicznym wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii.
Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: fizyka, energetyka słoneczna, mechanika, informatyka, gospodarka energetyczna, energetyka słoneczna budynku, technologie ochrony środowiska, elektrotechnika, metody numeryczne, spalanie paliw energetycznych, miernictwo i techniki eksperymentu, wymiana ciepła, technika mikroprocesorowa. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Energetyki na Politechnice Warszawskiej będą mogli wykorzystać w koncernach energetycznych zajmujących się wytwarzaniem, dystrybucją i obrotem energią elektryczną, elektrociepłowniach, firmach energetyki komunalnej, administracji publicznej, firmach prowadzących inwestycje energetyczne, jednostkach organizacyjnych przedsiębiorstw przemysłowych.
Opinie
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Paweł, student Energetyki mówi:
„Politechnika Warszawska to świetna uczelnia i przekonałem się o tym niejednokrotnie. Tutaj każdy chce zdobyć nowoczesną, innowacyjną wiedzę, osiągnie swoje zamierzenia.”
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Jakie wymagania na studia II stopnia
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Politechnika Warszawska
Ja zrobiłem podyplomówkę z energetyki na WSKZ-cie, ponieważ poprosił mnie o to pracodawca i sam byłem zainteresowany tym tematem. Przekonało mnie kształcenie w całości online, realizacja egzaminów w dowolnym czasie i dobry kontakt z działem obsługi studenta.