Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku biotechnologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku biotechnologia w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek biotechnologia - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Kandydaci na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek biotechnologia musieli uzyskać co najmniej 57 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Biotechnologia główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kształci studentów w ramach trzynastu wydziałów. A jakie kierunki znajdują się w ofercie dydaktycznej? Na przykład Biotechnologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy, umożliwiającej sprawne poruszanie się na styku technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej. Studenci uczą się stosowania odpowiednich, zaawansowanych technik obliczeniowych do danych biologicznych, poznają zasady określające trójwymiarową strukturę makrocząsteczek biologicznych, a także stosowania odpowiednich metod doświadczalnych służących do badania ważnych obszarów w dziedzinie biotechnologii, chemii, biochemii, biofizyki, biologii molekularnej i nauk pokrewnych.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: chemia organiczna, biochemia, enzymologia, genetyka, biologia molekularna, inżynieria genetyczna, mikrobiologia, immunologia, kultury komórkowe i tkankowe. A jaka praca czeka na absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły Biotechnologię w SGGW znajdą zatrudnienie w jednostkach zaplecza naukowo- badawczego przemysłu biotechnologicznego i przemysłów pokrewnych, laboratoriach badawczych, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych, jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Monika, studentka Biotechnologii mówi:
„Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego to najlepsza uczelnia, jaką mogłam dla siebie wybrać. Co najważniejszą, uczą w niej doświadczeni praktycy i przekazują wiedzę praktyczną, którą potem wykorzystam na swojej drodze zawodowej.”
Studia na kierunku biotechnologia prowadzone są przez Wydział Biologii i Biotechnologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 37 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 355 83
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
BIOTECHNOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Biotechnologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Biotechnologia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia biologiczne i przyrodnicze wybrać
Studia na kierunku Biotechnologia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie
Jakie są kierunki biologiczne i przyrodnicze w Warszawie
Studia na Wydziale Ogrodnictwa, Biotchnologii i Architektury Krajobrazu