Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku ogrodnictwo w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Ogrodnictwo główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to uczelnia, której szlachetne tradycje sięgają 1816 roku. A jak jest dzisiaj? Jakie kierunki czekają na kandydatów? Na przykład Ogrodnictwo, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu technologii produkcji ogrodniczej, zagospodarowania terenów zieleni, organizacji pracy w przedsiębiorstwie ogrodniczym oraz kierowania zespołami ludzkimi. Studenci poznają zjawisk i procesy zachodzące w atmosferze i środowisku glebowym, zasady funkcjonowania organizmów żywych na różnych poziomach złożoności, jak również chemiczne i niechemiczne metody ochrony roślin oraz zasady ich stosowania. Ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to także wiedza na temat gatunków i odmian roślin ogrodniczych, ich zastosowania oraz zaawansowanych metod ich hodowli, metod i technik stosowanych do oceny jakości produktów ogrodniczych, jak również wpływu produktów ogrodniczych i zawartych w nich substancji na jakość życia.
Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: chemia, biochemia, botanika, fizjologia roślin, genetyka i hodowla roślin, ekologia i ochrona środowiska, gleboznawstwo, mikrobiologia, biotechnologia roślin, biologia molekularna, uprawa roli i żywienie roślin, sadownictwo, warzywnictwo i rośliny zielarskie, rośliny ozdobne, zagospodarowanie terenów zieleni, ochrona roślin, ekonomika i organizacja produkcji ogrodniczej, nasiennictwo i szkółkarstwo, statystyka i doświadczalnictwo. A co po studiach? Absolwenci Ogrodnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znajdą zatrudnienie w specjalistycznych gospodarstwach ogrodniczych, przetwórstwie owocowo- warzywnym, administracji, usługach i doradztwie ogrodniczym, instytucjach związanych z kształtowaniem i konserwacją terenów zieleni, instytutach badawczych, ośrodkach badawczo- rozwojowych oraz szkolnictwie.
Czy wybór uczelni może być łatwy? Oczywiście, że tak. Wybierając się na studia do stolicy, warto wiedzieć: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Marlena, studentka Ogrodnictwa mówi:
„Jeśli ma się pomysł na siebie, swoją edukację i przyszły zawód, to trzeba wybrać taką uczelnię, która najlepiej pomoże te wszystkie pomysły zrealizować. Moim wyborem była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i nigdy nie żałowałam tej decyzji. To świetna uczelnia. Dla mnie, po prostu, najlepsza.”
Studia na kierunku ogrodnictwo prowadzone są przez Wydział Ogrodniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 35 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 59 320 05
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
OGRODNICTWO - ważne informacje
Absolwent kierunku Ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ogrodnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, biologia, chemia, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia biologiczne i przyrodnicze wybrać
Studia na kierunku Ogrodnictwo - wszystko co musisz wiedzieć
Studia biologiczne i przyrodnicze w Warszawie
Jakie są kierunki biologiczne i przyrodnicze w Warszawie
Studia na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu