Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
18.10.2024
Studia na kierunku technologia drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku technologia drewna w SGGW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Technologia drewna główne przedmioty:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obejmuje obszar nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, jak również obszar nauk społecznych i technicznych. Pośród niemal czterdziestu kierunków kształcenia, kandydaci odnajdą kierunek Technologia drewna, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki i nauk pokrewnych, połączonej z wiedzą o anatomii roślin drzewiastych, budowy drewna i innych surowców lignocelulozowych. Studenci zgłębiają zagadnienia związane z funkcjonowaniem organizmów żywych na różnych poziomach złożoności, przyrodą nieożywioną, czynnikami determinującymi funkcjonowanie i rozwój obszarów wiejskich w powiązaniu z funkcjonowaniem przemysłu drzewnego. Technologia drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to przygotowanie do pracy w zakładach przemysłu drzewnego, firmach i przedstawicielstwach handlowych, czy przemyśle budowlanym.
Program nauczania składa się z takich przedmiotów jak: chemia nieorganiczna, zapis konstrukcji, nauka o materiałach, struktura drewna, metrologia techniczna i systemy pomiarowe, biodegradacja drewna, fizyka drewna, termodynamika techniczna, chemiczny przerób drewna, automatyka, ochrona drewna, pierwiastkowy przerób drewna, zarządzanie projektami w przemyśle drzewnym, urządzenia produkcyjne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Technologii drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będą mogli wykorzystać w zakładach przemysłu drzewnego, branży meblarskiej, przedsiębiorstwach przemysłu budowlanego, przemyśle stoczniowym, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo- badawczych, pracowniach ochrony i konserwacji zabytków, działach kontroli jakości.
Kandydaci na studia, zanim wybiorą najlepszą dla siebie uczelnię, zadają wiele pytań mających dać im najjaśniejszą odpowiedź o tym, co znajdą w przyszłej szkole wyższej. Warto więc zapytać: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Konrad, student Technologii drewna mówi:
„Studiuję Technologię drewna i uważam, że to jeden z najciekawszych kierunków na uczelni. Dodatkowo, oryginalny bo prawdopodobnie występuje tylko tutaj. To fajne uczucie wiedzieć, że studiuje się coś ciekawego, oryginalnego, a zarazem potrzebnego.”
Studia na kierunku technologia drewna prowadzone są przez Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 159 bud. 34 w Warszawie.
Kontakt:
tel. (22)5938510
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
TECHNOLOGIA DREWNA - ważne informacje
Absolwent kierunku Technologia drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Technologia drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku technologia drewna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, matematyka, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Technologia drewna - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Warszawie