Studia inżynierskie

Studia inżynierskie

studia inżynierskie

Studia inżynierskie | techniczne

Oferta studiów inżynierskich, przygotowana przez uczelnie techniczne, jest naprawdę szeroka – od budownictwa i geodezji przez informatykę i robotykę po optykę i akustykę. Na rynku pracy wciąż panuje duże zapotrzebowanie na absolwentów politechnik, posiadających konkretny „fach” w ręku. 

Podczas rekrutacji na studia inżynierskie pod uwagę brane są wyniki z matury z przedmiotów ścisłych (matematyka, informatyka, chemia, fizyka, biologia), ale również rezultat egzaminu z języka obcego. W jakich zawodach możesz szukać pracy po ukończeniu któregoś z kierunków inżynierskich?

Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. 

Osoby, które ukończyły kierunki chemiczne mogą znaleźć zatrudnienie w laboratoriach analitycznych: przemysłowych, kryminalistycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych, a także w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym.

Absolwenci matematyki (w specjalizacji finansowej lub ekonomicznej) przygotowani są do pracy w sektorze finansowym: w agencjach ubezpieczeniowym, w bankach,  w biurach rachunkowych i księgowych, w instytucjach inwestycyjnych, agencjach maklerskich, w administracji skarbowej i gospodarczej, w firmach consultingowych. 

Po studiach inżynierskich pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego. 

Będąc absolwentem kierunku logistyka, zatrudnienia szukać możesz w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, w sklepach (również internetowych), magazynach, hurtowaniach, centrach logistycznych.  

Jak widać - możliwości jest wiele. 

 

Inżynierskie i techniczne kierunki studiów

 Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Eksploracja kosmosu rozpoczęła się od wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi,…

Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Eksploracja kosmosu rozpoczęła się od wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a ZSRR podczas Zimnej Wojny. Bardzo ważnym wydarzeniem było umieszczenie pierwszego obiektu na orbicie Ziemi - satelity Sputnik 1 w 1957 roku. Stamtąd już niedaleko było do wysłania człowieka poza Ziemię, na Księżyc i umieszczenie w Kosmosie stacji badawczych i wielu satelit. Kto z nas kiedyś, kiedyś dawno temu “za dzieciaka” nie marzył o tym, żeby polecieć na Księżyc, polecieć w Kosmos? Stawiam, że każdy, choć przez chwilę, chciał być kosmonautą, pracować w NASA, budować rakiety, dużymi czerwonymi przyciskami odpalać ich silniki i wysyłać w nieznane.

Czytaj więcej: Aerospace engineering studia - kierunek studiów

Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

W związku ze stałym rozwojem przemysłu a co za tym idzie nowych technologii, w dalszym…

Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

W związku ze stałym rozwojem przemysłu a co za tym idzie nowych technologii, w dalszym ciągu absolwenci kierunków technicznych są pożądanymi i cenionymi pracownikami. Ukończenie technicznych studiów daje szerokie możliwości zatrudnienia dlatego jeśli pasjonujesz się techniką i naukami ścisłymi koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku Automatic control and robotics!Jest to kierunek interdyscyplinarny łączący wiedzę z obszaru teorii sterowania, analizy sygnałów, elektromechaniki, bioinżynierii, mechaniki oraz wielu innych dziedzin. Szeroka gama przedmiotów teoretycznych i praktycznych pozwala na wykształcenie ekspertów w dziedzinie automatyki i robotyki.

Czytaj więcej: Automatic control and robotics studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka jest aktualnie jednych z najchętniej wybieranych kierunków politechnicznych.…

Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka jest aktualnie jednych z najchętniej wybieranych kierunków politechnicznych. Nie bez powodu zainteresowanie tymi studiami rośnie z roku na rok. Absolwenci znajdują pracę w nowoczesnych firmach systemów sterowania czy technologii IT. Możliwości jest naprawdę dużo, więc jeśli jesteś uzdolniony w zakresie nauk ścisłych i fascynuje Cię technika oraz programowanie – nie wahaj się! To prawdopodobnie jest świetny kierunek dla Ciebie! Studia te są nastawione nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, z którą wiążą się godziny spędzone w laboratorium i na różnego rodzaju warsztatach. Jednak nie są to studia łatwe. Czekać będą na Ciebie ogromne materiały do przyswojenia z zakresu takich dziedzin jak: programowanie, elektronika, mechanika czy systemy mikroprocesowe.

Czytaj więcej: Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Zainteresowanie jakie wzbudzają u przyszłych studentów techniczne kierunki nadal…

Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Zainteresowanie jakie wzbudzają u przyszłych studentów techniczne kierunki nadal jest ogromne. Nie ma co się dziwić. Jest to gwarancja pracy, możliwości podnoszenia swoich kompetencji oraz szeroki wybór specjalności dopasowanych do Twoich potrzeb i zainteresowań. Jeśli ciekawi Cię świat techniki i nauk ścisłych to ten kierunek jest idealny dla Ciebie!Studia na kierunku Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka są prowadzone w języku angielskim. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo ważna w procesie rekrutacji. Dzięki tym studiom opanujesz język w stopniu umożliwiającym Ci podjęcie pracy w międzynarodowych firmach oraz staniesz się pożądanym pracownikiem!

Czytaj więcej: Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka studia - kierunek studiów

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska,…

Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska, ale nie wiedziałeś jakie studia wybrać? Bioinżynieria łączy te wszystkie dziedziny! To również kierunek przyszłościowy z uwagi na narastającą troskę o środowisko naturalne i jego nadmierną eksploatację. Rozwiniesz swoje umiejętności przyrodniczo-techniczne, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoja przyszła praca będzie mieć realny i pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko! Studia te cieszą się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych. To otwiera wiele możliwości pracy, chociażby w obrębie Unii Europejskiej. Bioinżynieria to bowiem nacisk na nowoczesne technologie w rolnictwie, ochronie środowiska i przetwórstwa żywności, a taka różnorodność daje ogromne szansę na znalezienie wymarzonej pracy.

Czytaj więcej: Bioinżynieria studia - kierunek studiów

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych…

Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych dziedzin, takich jak: produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaka pracę chciałbyś podjąć w przyszłości, a interesujesz się szeroko pojętymi naukami matematyczno-przyrodniczymi z ukierunkowaniem na hodowlę bądź modyfikację organizmów zwierzęcych to powinieneś się z łatwością odnaleźć na kierunku bioinżynierii zwierząt! Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów? Przede wszystkim musisz nastawić się na przedmioty z zakresu biologii i mikrobiologii, a także chemii ogólnej i fizyki. Zapoznasz się również z dziedziną nanobiotechnologii i technologii fizycznych. Ponadto czekają na Ciebie ciekawe zajęcia laboratoryjne, które pomogą usystematyzować wiedzą teoretyczną.

Czytaj więcej: Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki…

Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki technicznego wykorzystania materiałów i procesów biologicznych, integrującą biochemię, mikrobiologię, biologię molekularną, chemię i genetykę w celu praktycznego (użytkowego) stosowania kultur mikroorganizmów, zwierząt i roślin oraz tkanek i elementów ich struktur. Pojęcie to jest obecnie rozszerzone o uzyskane, za pomocą powyższych technik, efekty ekologiczne. Biotechnologia została zakwalifikowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do strategicznych kierunków studiów dla rozwoju krajowej gospodarki. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte na kierunku BIOTECHNOLOGIA umożliwiają swobodne poruszanie się w interdyscyplinarnym obszarze, jakim jest biotechnologia.

Czytaj więcej: Biotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność…

Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność genetycznie modyfikowana, produkcja insuliny, transgenika zwierząt i roślin to tematy, którymi obecnie zajmują się badacze w tej dziedzinie. Jeżeli Ciebie też interesuje ta tematyka, a ponadto chciałbyś wyspecjalizować się w zakresie biotechnologii środowiska i jego ochrony to kierunek, na który warto aplikować! Czego będziesz mógł nauczyć się w ramach biotechnologii z naciskiem na aspekt środowiska? Przede wszystkim skupisz się zagadnieniach z zakresu biogeotechnologii, geologii, toksykologii środowiska czy metod biotechnologicznych w ochronie środowiska. 

Czytaj więcej: Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Budowa i eksploatacja maszyn – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Posiadasz tytuł inżyniera magistra na kierunkach technicznych? Jesteś dociekliwy i zawsze…

Budowa i eksploatacja maszyn – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Posiadasz tytuł inżyniera magistra na kierunkach technicznych? Jesteś dociekliwy i zawsze starasz się uzyskać odpowiedzi na interesujące Cię pytania? Lubisz nieustannie się rozwijać i zdobywać nową wiedzę? A może marzysz o karierze naukowej? Jeśli wpisujesz się w powyższy opis, to z pomocą przychodzą Ci studia doktoranckie na kierunku Budowa i eksploatacja maszyn. Zatem nie zwlekaj dłużej i zapoznaj się z możliwościami jakie dają Ci te studia! Zastanawiasz się jakie zagadnienia zostaną poruszone na zajęciach? Plan studiów obejmuje takie przedmioty jak metodologia prowadzenia badań naukowych, inteligentne systemy wytwarzania maszyn, badanie systemów produkcyjnych czy wspomaganie komputerowe badań inżynierskich oraz wiele więcej, które pozwolą Ci na zdobycie specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie nauki.

Czytaj więcej: Budowa i eksploatacja maszyn – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Budowa jachtów studia - kierunek studiów

Budowa jachtów to kierunek wychodzący naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom żeglugi.…

Budowa jachtów studia - kierunek studiów

Budowa jachtów to kierunek wychodzący naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom żeglugi. Są to rzetelnie przygotowane studia mające na celu wykształcić specjalistów w zakresie eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych lub w dziedzinie turystyki wodnej: marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany gospodarką wodną to Jachting może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Zajęcia nie ograniczają się tylko do sal wykładowych. W ramach studiów będziesz odwiedzać stację żeglugi morskiej, żeglarskie przystanie, stocznie, zakłady i instytucje gospodarki morskie.

Czytaj więcej: Budowa jachtów studia - kierunek studiów

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje…

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie! Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów

Ceramika studia - kierunek studiów

Ceramika to unikatowy kierunek łączący przedmioty arystystyczne z wiedzą…

Ceramika studia - kierunek studiów

Ceramika to unikatowy kierunek łączący przedmioty arystystyczne z wiedzą typowo techniczną. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie ceramiki, która jest cenioną od setek lat gałęzią przemysłu. Jeżeli zatem od zawsze interesowałeś się tym materiałem, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Wbrew pozorom przeważać będą przedmioty z zakresu nauk technicznych. Nacisk będzie kładziony na wiedzę z dziedziny technologii chemicznej czy inżynierii materiałowej. W ramach tych przedmiotów skupisz się na procesach technologicznych prowadzących do wytwarzania ceramiki czy wykorzystaniu procesów komputerowych w projektowaniu materiałów.

Czytaj więcej: Ceramika studia - kierunek studiów

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje…

Chemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje Cię świat cząsteczek i atomów, a Twoim zamiłowaniem są nauki przyrodnicze? Jeśli tak to chemia będzie świetnym kierunkiem, podczas którego rozwiniesz swoje zainteresowanie i przełożysz je następnie na karierę zawodową! Kierunek studiów chemia to nauka o nieograniczonych możliwościach, która otwiera oczy na otaczający nas świat. Tę dziedzinę świetnie charakteryzują słowa Alberta Einsteina: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka."

Czytaj więcej: Chemia studia - kierunek studiów

Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał…

Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny polskich uczelni, a jednocześnie jesteś zainteresowany naukami matematyczno-przyrodniczymi? Jeśli tak to studia na kierunku chemia budowlana są dla Ciebie! Dotychczas nie było kierunku, który kształciłby studentów gotowych do wejścia prężnych krokiem w rynek zakładów przemysłowych produkujących materiały budowlane. Studia te wychodzą zatem naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom pracodawców. Warto dodać, że jest to kierunek międzuczelniany, co oznacza, że będziesz mieć okazję do studiowania w różnych miastach. Semestr I, II i III spędzie na swojej uczelni macierzystej. Podobnie będzie w semestrze IV, jednak będzie on nastawiony na zdobycie wiedzy specjalistycznej. 

Czytaj więcej: Chemia budowlana studia - kierunek studiów

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Podjęcie studiów magisterskich na kierunku Chemia i inżynieria materiałów…

Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Podjęcie studiów magisterskich na kierunku Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia to unikatowy sposób zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Program realizowany jest na 3 polskich uczelniach, dzięki czemu poznasz różne podejścia do zagadnień z obszaru chemii. Zatem jeśli szukasz ciekawych studiów II stopnia i chciałbyś doświadczyć innowacyjnego sposobu kształcenia to właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie!

Czytaj więcej: Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia studia - kierunek studiów

Chłodnictwo i klimatyzacja studia - kierunek studiów

W ramach programu zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, elektroniki…

Chłodnictwo i klimatyzacja studia - kierunek studiów

W ramach programu zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, elektroniki czy mechaniki. Nauczysz się projektować systemy chłodnicze i klimatyzacyjne. Poznasz zasady prawidłowego użytkowania chłodni portowych oraz lądowych. Oprócz tego na zajęciach zostaną poruszone zagadnienia związane z problematyką zarządzania małymi przedsiębiorstwami, dzięki czemu zdobędziesz wiedzę w jaki sposób założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Dodatkowo zapoznasz się z wykorzystywanymi w praktyce programami komputerowymi w procesie projektowania systemów chłodniczych i klimatyzacji.

Czytaj więcej: Chłodnictwo i klimatyzacja studia - kierunek studiów

Chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane studia - kierunek studiów

Jakie zagadnienia obejmuje program studiów? W ramach zajęć zapoznasz się z problematyką…

Chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane studia - kierunek studiów

Jakie zagadnienia obejmuje program studiów? W ramach zajęć zapoznasz się z problematyką inteligentnych systemów sterowania, projektowania instalacji grzewczych i ciepłowniczych oraz eksploatacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Dodatkowo zdobędziesz umiejętności budowania podstawowych instalacji wykorzystywanych w przemyśle i codziennym życiu. Duży nacisk kładziony jest na naukę praktyczną, dlatego też studenci mają możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w ramach praktyk studenckich oraz staży.

Czytaj więcej: Chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane studia - kierunek studiów

Civil engineering studia - kierunek studiów

Jakich zagadnień możesz spodziewać się decydując się na studia na kierunku Civil…

Civil engineering studia - kierunek studiów

Jakich zagadnień możesz spodziewać się decydując się na studia na kierunku Civil engineering? W ramach programu uwzględniono wykłady, ćwiczenia oraz laboratoria. Dzięki różnorodnym formom zajęć zdobędziesz wiedzę teoretyczną i nauczysz się wykorzystywać ją w praktyce. W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności z zakresu tworzenia rysunków technicznych oraz ich prawidłowego odczytywania, jak również wykorzystywania współczesnych systemów i programów komputerowych w procesie projektowania. Oprócz tego zapoznasz się z problematyką konstrukcji inżynierskich, obliczeń matematycznych oraz zdobędziesz wiedzę z obszaru prawa budowlanego. 

Czytaj więcej: Civil engineering studia - kierunek studiów

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i…

Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi. Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych.

Czytaj więcej: Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Computer science studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach? Program studiów kładzie…

Computer science studia - kierunek studiów

Jesteś ciekaw jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach? Program studiów kładzie duży nacisk na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu matematyki. Oprócz tego zapoznasz się z problematyką programowania strukturalnego i obiektowego, jak również dowiesz się na jakich zasadach działają sieci i systemy komputerowe. Dodatkowo będziesz miał możliwość tworzenia aplikacji internetowych, które w obecnych czasach są niezwykle cennym produktem na rynku. Jako absolwent uzyskasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest ceniony wśród pracodawców, zatem jeśli chcesz stać się specjalistą w branży IT to powinieneś zdecydować się na studia na kierunku Computer science!

Czytaj więcej: Computer science studia - kierunek studiów

Computer science, telecommunications studia - kierunek studiów

Zajęcia w ramach studiów na kierunku Computer science and telecommunications prowadzone…

Computer science, telecommunications studia - kierunek studiów

Zajęcia w ramach studiów na kierunku Computer science and telecommunications prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu nabędziesz umiejętność płynnego posługiwania się nim, jak również poznasz specjalistyczna terminologię z obszaru informatyki i telekomunikacji. Nabyte kompetencje językowe na pewno zostaną zauważone przez przyszłych pracodawców, a co za tym idzie staniesz się pożądanym pracownikiem! Co więcej, studenci mają szansę wyboru specjalizacji związanej albo z systemami i sieciami komputerowymi albo telekomunikacją, zatem dalszą drogę kształcenia możesz dopasować do swoich zainteresowań. Co jeszcze oferują studia na kierunku Computer science, telecommunications? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę dotyczącą przetwarzania informacji, technik projektowania systemów komputerowych czy nauczysz się języków programowania. 

Czytaj więcej: Computer science, telecommunications studia - kierunek studiów

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich…

Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Jako student kierunku Edukacja techniczno-informatyczna zdobędziesz wiedzę z takich obszarów jak matematyka, chemia,ekonomia, a nawet psychologia i pedagogika. Na zajęciach zostaną zaprezentowane treści dotyczące właściwości i wytrzymałości różnych rodzajów materiałów, jak również nanotechnologii, sieci komputerowych oraz baz danych. Co jeszcze znajduje się w programie tego kierunku? Poznasz języki programowania, nauczysz się przeprowadzać pomiary i dowiesz się w jaki sposób opracowywać i analizować uzyskane dane. Oprócz tego zdobędziesz praktyczne umiejętności odnośnie tworzenia programów komputerowych. Plan studiów oferuje wiele zajęć praktycznych, dzięki czemu zdobędziesz pierwsze doświadczenie i lepiej zrozumiesz przekazywane treści.

 

Czytaj więcej: Edukacja techniczno – informatyczna studia - kierunek studiów

Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który połączy Twoje zainteresowania z zakresu…

Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który połączy Twoje zainteresowania z zakresu inżynierii, ale również studiów humanistycznych takich jak psychologia lub socjologia? Jeśli tak to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów. Edukacja techniczno-informatyczna to kierunek, który kształci w obrębie trzech głównych filarów: technicznego, informatycznego oraz multimedialnego. W trakcie studiów skupisz się na tajnikach informatyki, inżynierii wytwarzania a także na budowanie maszyn. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk humanistycznych. W ramach tego aspektu nauczysz się skutecznie i efektywnie zarządzać zespołem, co w przyszłości być może pozwoli Ci na założenie własnej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej: Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Efektywność energetyczna studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty proponowane są studentom tego kierunku? Zanim się tego dowiesz należy…

Efektywność energetyczna studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty proponowane są studentom tego kierunku? Zanim się tego dowiesz należy wspomnieć o specjalnościach, które są realizowane w ramach studiów. Pierwsza z nich to Efektywna gospodarka energetyczna i utrzymanie ruchu, która przede wszystkim kładzie nacisk na zdobycie wiedzy związanej z oszczędzaniem energii oraz użytkowaniem urządzeń. Druga specjalność Energetyka rozproszona z OZE obejmuje zagadnienia skupiające się na źródłach energii odnawialnej oraz integracji różnych systemów. Jako student tego kierunku, uczęszczając na zajęcia poszerzysz swoją wiedzę z chemii, fizyki, matematyki oraz informatyki. 

 

Czytaj więcej: Efektywność energetyczna studia - kierunek studiów

Ekoenergetyka studia - kierunek studiów

Odnawialne źródła energii są obecnie na ustach nie tylko wszystkich ekologów,…

Ekoenergetyka studia - kierunek studiów

Odnawialne źródła energii są obecnie na ustach nie tylko wszystkich ekologów, ale również specjalistów w dziedzinie energetyki. Otwiera to nowe możliwości na rynku budownictwa i szeroko pojętej ekoenergetyki. Jeżeli zatem nauki techniczne są Twoją mocną stroną i chciałbyś poznać tajniki przetwarzania energii elektrycznej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii to studia na kierunku Ekoenergetyka mogą okazać się początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery! Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach kierunku Ekoenergetyka? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk ścisłych ukierunkowanych na projektowanie i eksploatację obiektów technicznych oraz systemów produkcyjnych wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej: Ekoenergetyka studia - kierunek studiów

Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany szeroko pojętą ochroną środowiska i w przyszłości chciałbyś…

Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany szeroko pojętą ochroną środowiska i w przyszłości chciałbyś mieć wpływ na opracowywanie systemów ochrony zasobów naturalnych? Jeżeli zatem Twoją mocna stroną są nauki przyrodnicze oraz techniczne to na pewno odnajdziesz się na kierunku EkoinżynieriaJaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów na kierunku Ekoinżynieria? Z uwagi na interdyscyplinarny charakter wspomnianego kierunku skupisz się na naukach z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych. Będą to na przykład zagadnienia prawne i ekonomiczne w zakresie obejmującym gospodarowanie i ochronę środowiska.

Czytaj więcej: Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach programu zdobędziesz podstawową…

Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach programu zdobędziesz podstawową wiedzę z matematyki, biologii, fizyki oraz chemii. Zapoznasz się z problematyką prowadzenia zrównoważonego rozwoju, jak również sposobów oceniania stanu środowiska. Oprócz tego będziesz miał okazję zgłębić zagadnienia z prawa i zarządzania. Jako student tego kierunku zdobędziesz także wiadomości dotyczące gospodarki wodno-ściekowej oraz usuwania odpadów. Należy również wspomnieć, że w ramach zajęć językowych masz do wyboru aż trzy języki: angielski, niemiecki lub rosyjski.

 

Czytaj więcej: Ekoinżynieria studia - kierunek studiów

Electric and hybrid vehicles engineering studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia uzyskasz niezbędną wiedzę z obszaru chemii, fizyki, elektrotechniki…

Electric and hybrid vehicles engineering studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia uzyskasz niezbędną wiedzę z obszaru chemii, fizyki, elektrotechniki oraz elektroniki. Dodatkowo poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące wytrzymałości materiałów, ogniw paliwowych i systemów automatyki. W ramach studiów nauczysz się projektować i testować napędy hybrydowe i elektryczne. Poznasz zasady przeprowadzania diagnostyki pojazdów i innych konstrukcji, jak również poszerzysz swoje umiejętności programowania. Co jeszcze obejmuje plan zajęć? Jako student tego kierunku możesz także spodziewać się przedmiotów skupiających się na problematyce inteligentnych konstrukcji oraz poznaniu sposobów recyklingu samochodów i innych pojazdów.

 

Czytaj więcej: Electric and hybrid vehicles engineering studia - kierunek studiów

Electrical engineering studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty obejmuje program? W planie pojawiają się zajęcia z materiałoznawstwa,…

Electrical engineering studia - kierunek studiów

Jakie przedmioty obejmuje program? W planie pojawiają się zajęcia z materiałoznawstwa, elektroniki, mechaniki, matematyki oraz fizyki. Jako student tego kierunku nauczysz się projektować i konstruować obwody, napędy oraz instalacje elektryczne. Dodatkowo rozwiniesz umiejętność programowania. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Uczęszczając na zajęcia uzyskasz niezbędne wiadomości z zakresu przetwarzania sygnałów, technik mikroprocesowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju urządzeń elektrycznych.

 

Czytaj więcej: Electrical engineering studia - kierunek studiów

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie,…

Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie nie tylko firm, ale każdego z nas. Dlatego tak ważne jest aby sprawami telekomunikacji zajmowali się specjaliści. Jeżeli zatem fascynuje Cię świat komunikacji telefonicznej to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku! Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Elektronika i telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie studiów technicznych. Skupisz się zatem na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych.

Czytaj więcej: Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Elektronika przemysłowa studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach studiów na tym kierunku? Studenci mogą poszerzać…

Elektronika przemysłowa studia - kierunek studiów

Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach studiów na tym kierunku? Studenci mogą poszerzać zakres swoich wiadomości w zakresie fizyki, informatyki oraz matematyki. Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z budową sterowników mikroprocesowych, systemami kodowania sygnałów oraz sieciami teleinformatycznymi. Co jeszcze znajdziesz w ofercie edukacyjnej? W ramach zajęć zostaną zaprezentowane tematy poruszające zagadnienia z obszaru eksploatacji urządzeń elektronicznych, automatyki, jak również materiałoznawstwa i energoelektroniki.

 

Czytaj więcej: Elektronika przemysłowa studia - kierunek studiów

Elektrotechnika studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów inżynierskich z zakresu nauk technicznych, dzięki…

Elektrotechnika studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów inżynierskich z zakresu nauk technicznychdzięki którym zdobędziesz kompetencje w zakresie wymagań inżynierskich i zawodowych? Jeżeli masz zatem ścisły umysł i zdolności matematyczne to prawdopodobnie bez problemu odnajdziesz się na kierunku ElektrotechnikaJaką wiedzę oraz umiejętności zdobędziesz po ukończeniu studiów na kierunku Elektrotechnika? Przede wszystkim nacisk kładziony będzie na analizy matematyczne, algebrę czy metody numeryczne. Co więcej, rozszerzysz swoją wiedzę na temat rachunku prawdopodobieństwa i statystyki oraz poznasz podstawowe zasady fizyki. Uzupełnieniem będą moduły z zakresu przetwarzania sygnałów i techniki cyfrowej.

Czytaj więcej: Elektrotechnika studia - kierunek studiów

Energetyka studia - kierunek studiów

Obecnie na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z zakresu zrównoważonego rozwoju…

Energetyka studia - kierunek studiów

Obecnie na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z zakresu zrównoważonego rozwoju energetycznego. Regulacje Unii Europejskiej w tym zakresie wytworzyły silną potrzebę wykształcenia ekspertów w dziedzinie energetyki z wiedzą o obecnych regulacjach prawnych w zakresie ochrony środowiska. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to powinieneś z łatwością odnaleźć się na studiach na kierunku energetykaSprawne funkcjonowanie gospodarki jest w dużym stopniu zależne od energetyki, dlatego tak ważne jest zapewnienie zaplecza energetycznego kraju. Niewątpliwie popyt na energię będzie wzrastać, stąd tak ważna jest rola energetyków.

Czytaj więcej: Energetyka studia - kierunek studiów

Energetyka komunalna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Energetyka komunalna trwają 4 lata. Po ich ukończeniu otrzymujesz…

Energetyka komunalna studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Energetyka komunalna trwają 4 lata. Po ich ukończeniu otrzymujesz tytuł inżyniera i możesz kontynuować dalszą naukę na studiach magisterskich. A co znajdziesz w programie zajęć? Jako student tego kierunku zrealizujesz przedmioty skupiające się na rozwinięciu umiejętności projektowania, wykonywania specjalistycznych pomiarów oraz przeprowadzania audytów. Dodatkowo będziesz miał okazję poszerzyć swoją wiedzę o treści z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, biopaliw, odnawialnych źródeł energii czy proekologicznych rozwiązań w energetyce. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Studenci tego kierunku część zajęć realizują w specjalistycznych laboratoriach, jak również muszą odbyć semestralną praktykę, zatem już w trakcie trwania nauki zdobywasz pierwsze, zawodowe doświadczenia!

 

Czytaj więcej: Energetyka komunalna studia - kierunek studiów

Environmental engineering studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zdobędziesz wiedzę z matematyki, chemii, biologii oraz fizyki. Zostaną…

Environmental engineering studia - kierunek studiów

W ramach zajęć zdobędziesz wiedzę z matematyki, chemii, biologii oraz fizyki. Zostaną również zaprezentowane treści dotyczące materiałoznawstwa, hydrologii oraz grafiki inżynierskiej. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności projektowania różnego rodzaju sieci i instalacji, jak również poznasz metody ochrony zasobów wodnych. Czekają Cię zajęcia skupiające się na poznaniu prawnych przepisów obowiązujących w Polsce w związku z prowadzeniem działań na rzecz ochrony środowiska. Co jeszcze zawiera program studiów? Jako student kierunku Environmental engineering otrzymasz kompleksową wiedzę dotyczącą nowych technologii wykorzystywanych w tej dziedzinie.

 

Czytaj więcej: Environmental engineering studia - kierunek studiów

Fotonika studia - kierunek studiów

Fotonika jest to obszar nauki, który łączy w jedno dokonania dziedzin takich jak…

Fotonika studia - kierunek studiów

Fotonika jest to obszar nauki, który łączy w jedno dokonania dziedzin takich jak optyka, elektronika i informatyka. Program studiów na kierunku fotonika został tak skonstruowany, aby dać przyszłym absolwentom przede wszystkim umiejętności w zakresie projektowania urządzeń optoelektronicznych, systemów obrazujących i algorytmów analizy obrazu. Pod szczególną uwagę została wzięta również technika holografii, która zdaniem naukowców, jest bardzo przyszłościowa w powiązaniu z techniką cyfrową. Studia obejmują wiedzę z zakresu zastosowania światła w technice, projektowania nowych rozwiązań i technologii przyszłości.

Czytaj więcej: Fotonika studia - kierunek studiów

Geologia inżynierska studia - kierunek studiów

Głównym zadaniem geologii inżynierskiej jest przeprowadzanie badań w zakresie środowiska…

Geologia inżynierska studia - kierunek studiów

Głównym zadaniem geologii inżynierskiej jest przeprowadzanie badań w zakresie środowiska geologicznego, które są ważnym elementem planowania inwestycji budowlanych czy związanych z ochroną przyrody. Jeśli zdecydowanie lepiej się czujesz w obszarze nauk technicznych lub przyrodniczych, koniecznie zapoznaj się z perspektywami edukacyjnymi oraz zawodowymi, jakie oferują studia na kierunku Geologia inżynierska!

Czytaj więcej: Geologia inżynierska studia - kierunek studiów

Geologia stosowana studia - kierunek studiów

Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze, w jakim dokładnie kierunku chcesz się dalej kształcić,…

Geologia stosowana studia - kierunek studiów

Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze, w jakim dokładnie kierunku chcesz się dalej kształcić, jednak bliżej jest Ci do nauk ścisłych, niż humanistycznych, zapoznaj się z możliwością kształcenia na studiach inżynierskich na kierunku Geologia stosowana. Czemu nie można przejść obojętnie obok tej propozycji? Przede wszystkim, jako student zdobędziesz praktyczne umiejętności poparte wiedzą teoretyczną oraz szerokie perspektywy zawodowe!

Czytaj więcej: Geologia stosowana studia - kierunek studiów

Górnictwo i geologia studia - kierunek studiów

Gospodarczo, górnictwo to jeden z najważniejszych branż gospodarki, a nowoczesne…

Górnictwo i geologia studia - kierunek studiów

Gospodarczo, górnictwo to jeden z najważniejszych branż gospodarki, a nowoczesne technologie sprawiają, że w tej branży istotne jest zatrudnienie specjalistów w dziedzinie górnictwa. To kierunek dla osób zainteresowanych naukami ścisłymi i myślących o pracy w górnictwie. Jeżeli należysz do tego grona to może to być kierunek, który Cię zainteresuje i da możliwość rozwoju w tej dziedzinie. Przeczytaj nasz opis, żeby dowiedzieć się więcej o tym, co Cię czeka w trakcie studiów na kierunku Górnictwo i geologia!

Czytaj więcej: Górnictwo i geologia studia - kierunek studiów

Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

W ramach zajęć na kierunku Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym otrzymasz…

Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

W ramach zajęć na kierunku Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym otrzymasz kompleksowe wykształcenie dotyczące ekologii, hydrologii oraz prawa. Poszerzysz swoją wiedzę z zakresu matematyki, chemii i biologii. Oprócz tego nauczysz się przeprowadzać analizy i na podstawie uzyskanych wyników oceniać stan zasobów wodnych. Co jeszcze obejmuje program studiów? Uczęszczając na zajęcia, możesz oczekiwać zagadnień skupiających się na poznaniu maszyn hydrotechnicznych oraz zasad projektowania zbiorników wodnych. Dodatkowo takie zadania jak opracowanie specjalistycznej dokumentacji czy prowadzenie działań monitorujących stan wód, nie będą dla Ciebie żadnych wyzwaniem po ukończeniu studiów!

Czytaj więcej: Gospodarka i zarządzanie środowiskiem wodnym studia - kierunek studiów

Gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi studia - kierunek studiów

Studia trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu otrzymasz tytuł inżyniera. W trakcie zajęć…

Gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi studia - kierunek studiów

Studia trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu otrzymasz tytuł inżyniera. W trakcie zajęć zdobędziesz wiedzę z zakresu chemii organicznej, fizyki, surowców roślinnych oraz geologii złóż. Oprócz tego zapoznasz się z prawem górniczym, energetycznym i geologicznym, jak również z różnymi metodami ochrony zasobów naturalnych. Uczęszczając na zajęcia nauczysz się opracowywać plany zagospodarowania terenów zniszczonych przez procesy wydobywcze oraz korzystać z systemów informacji przestrzennej. Czego jeszcze możesz się spodziewać? W ramach programu zrealizujesz zagadnienia dotyczące najnowszych technik laboratoryjnych, dzięki którym bez trudu będziesz wstanie ocenić właściwości i jakość biosurowców oraz paliw.

Czytaj więcej: Gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi studia - kierunek studiów

Gospodarowanie zasobami wodnymi studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Gospodarowanie zasobami wodnymi to świetna propozycja…

Gospodarowanie zasobami wodnymi studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Gospodarowanie zasobami wodnymi to świetna propozycja dla osób, które interesują się naukami technicznymi, stawiają na poszerzanie swoich kompetencji i zależy im na szerokiej gamie możliwości zawodowych. Jeśli należysz do tej grupy to nie pozostaje ci nic innego, jak przeczytać poniższą charakterystykę tych studiów i utwierdzić się w przekonaniu, że jest to dla Ciebie doskonała ścieżka kształcenia!

Czytaj więcej: Gospodarowanie zasobami wodnymi studia - kierunek studiów

Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i agroinżynieria to interdyscyplinarna…

Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i agroinżynieria to interdyscyplinarna propozycja kształcenia dla osób, które dysponują szerokimi zainteresowaniami, szczególnie związanymi z nowoczesnymi technologiami oraz naukami rolniczymi i leśnymi. Komputery czy systemy informatyczne stały się nieodłączną częścią funkcjonowania wielu branż, również w rolnictwie są ważnym elementem pracy. Jeśli uważasz, że odnajdziesz się w tym obszarze kształcenia i chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przeczytaj poniższą charakterystykę kierunku Informatyka i agroinżynieria!

Czytaj więcej: Informatyka i agroinżynieria studia - kierunek studiów

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz poszerzoną wiedzę z chemii, fizyki oraz matematyki.…

Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz poszerzoną wiedzę z chemii, fizyki oraz matematyki. Dowiesz się czym zajmuje się mechanika techniczna, automatyka i robotyka oraz elektrotechnika. Dodatkowo możesz nauczysz się tworzyć systemy informatyczne. Po ukończeniu studiów praca z wykorzystaniem baz danych i systemów operacyjnych nie będzie Ci obca. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Oprócz tego będziesz miał szansę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nauk humanistycznych, wybierając moduł kształcenia, który najlepiej pasuje do Twoich zainteresowań. Należy także wspomnieć o specjalnościach realizowanych w ramach tego kierunku. Studenci mogą zdecydować się na projektowanie materiałowe lub komputerowe wspomaganie procesów materiałowych.

Czytaj więcej: Informatyka stosowana z komputerową nauką o materiałach studia - kierunek studiów

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście…

Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu w dobie dzisiejszej technologii nie mają już racji bytu. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań gospodarczych. Jeżeli zatem chciałbyś mieć w przyszłości realny wpływ na działania gospodarcze, a Twoją mocna stroną są nauki ścisłe to na pewno sprawdzisz się jako student Innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałówCzego nauczysz się w ramach kierunku Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk technicznych oraz ekonomii.

Czytaj więcej: Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Inwestycje i wdrożenia przemysłowe studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który da Ci wszechstronne wykształcenie…

Inwestycje i wdrożenia przemysłowe studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który da Ci wszechstronne wykształcenie inżynierskie? Interesujesz się szeroko pojętym przemysłem, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to na pewno powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Inwestycje i wdrożenia przemysłowe podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inwestycje i wdrożenia przemysłowe? W trakcie Twojej edukacji zmierzysz się z takimi przedmiotami jak geometria, zarządzanie zasobami internetowymi czy algebra.

Czytaj więcej: Inwestycje i wdrożenia przemysłowe studia - kierunek studiów

Inżynieria akustyczna studia - kierunek studiów

Współczesny zawód akustyka wymaga, oprócz przedmiotów z zakresu…

Inżynieria akustyczna studia - kierunek studiów

Współczesny zawód akustyka wymaga, oprócz przedmiotów z zakresu dźwięku, szerokiej wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki czy telekomunikacji. W dobie szybkiego rozwoju akustyki zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a muzyka i dźwięki Twoją pasją to Inżynieria akustyczna może okazać się dla Ciebie świetnym kierunkiem! Podczas studiów nacisk kładziony będzie na kształcenia z zakresu matematyki, programowania i fizyki, a także przedmiotów inżynierskich: elektrotechniki, mechaniki oraz programowania w środowisku Matlab.

Czytaj więcej: Inżynieria akustyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

W dobie nieustannego rozwoju technologii produkcji maszyn niezwykle ważne jest wykształcenie…

Inżynieria bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

W dobie nieustannego rozwoju technologii produkcji maszyn niezwykle ważne jest wykształcenie specjalistów z zakresu inżynierii bezpieczeństwa. Jeżeli zatem interesujesz się budową maszyn, ich konstrukcją oraz konserwacją, a dodatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria bezpieczeństwa może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów Inżynieria bezpieczeństwa? Przede wszystkim zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu budowy maszyn, konstrukcji urządzeń oraz instalacji technicznych.

Czytaj więcej: Inżynieria bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

Inżynieria bezpieczeństwa pracy studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie z zakresu bezpieczeństwa pracy to świetna okazja do zdobycia nie tylko…

Inżynieria bezpieczeństwa pracy studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie z zakresu bezpieczeństwa pracy to świetna okazja do zdobycia nie tylko wszechstronnej wiedzy z tego obszaru, ale również wykształceniu umiejętności odpowiadających kompetencjom inżyniera. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką kształcenia, zapoznaj się koniecznie z dalszymi informacjami. Kto wie? Być może jest to kierunek właśnie dla Ciebie! Po ukończeniu studiów nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w jednostkach administracji publicznej i samorządowej. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zajął stanowisko specjalisty ds. bezpieczeństwa pracy w różnego typu przedsiębiorstwach oraz zakładach. Inną alternatywą są firmy, które prowadzą szkolenia w tym obszarze.

Czytaj więcej: Inżynieria bezpieczeństwa pracy studia - kierunek studiów

Inżynieria biochemiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biochemiczna zajmuje się hodowlą żywych organizmów oraz procesy…

Inżynieria biochemiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biochemiczna zajmuje się hodowlą żywych organizmów oraz procesy wyodrębniania ich produktów w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Dzięki tym studiom będziesz wydajnie hodować mikroorganizmy oraz komórki roślinne, co przygotuje Cię do pracy w szeroko pojętym przemyśle spożywczym, przetwórczym biomasy oraz w firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Jeżeli zatem Twoją mocną stronę są nauk ścisłe i nie są Ci straszne godziny w laboratorium to Inżynieria biochemiczna może być kierunkiem dla Ciebie! Na początku studiów zapoznasz się z podstawami chemii, fizyki i biologii, które są niezbędne do dalszego studiowania przedmiotów biochemicznych.

Czytaj więcej: Inżynieria biochemiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii…

Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Chciałbyś współpracować z lekarzami w zakresie eksploatacji oraz obsługi aparatury medycznej? Myślisz o ciekawym kierunku z zakresie nauk medycznych? Jeżeli tak to Inżynieria biomedyczna to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria biomedyczna? Przede wszystkim skupisz się na pogłębienie wiedzy z zakresu elektroniki medycznej, optyki biomedycznej i biomechaniki inżynierskiej.

Czytaj więcej: Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Myślałeś o podjęciu studiów inżynierskich, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany…

Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Myślałeś o podjęciu studiów inżynierskich, ale nie jesteś jeszcze zdecydowany w jakim konkretnie obszarze chciałbyś się kształcić? Uważasz, że tematy związane z projektowaniem różnych technologii byłyby dla Ciebie interesujące? W takim razie nie możesz pominąć kierunku Inżynieria biosystemów przy podejmowaniu decyzji, odnośnie dalszej ścieżki kształcenia! Jako absolwent nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w zakładach chemicznych czy gospodarki komunalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podjął pracę w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej, medycznej oraz firmach kosmetycznych. Drogi rozwoju zawodowego są zróżnicowane, zatem każdy absolwnet tego kierunku znajdzie coś dla siebie.

 

Czytaj więcej: Inżynieria biosystemów studia - kierunek studiów

Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

Przy obecnym zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie surowców odnawialnych, Inżynieria…

Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

Przy obecnym zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie surowców odnawialnych, Inżynieria biotworzyw to kierunek stworzony z myślą o wykształceniu ekspertów w tej dziedzinie i przygotowania ich do pracy na nieustannie rozwijającym się rynku materiałów odnawialnych. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to Inżynieria biotworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Biotworzywa to materiały przyszłości, ponieważ powalają chronić klimat poprzez redukcję odpadów i ograniczenie zależności od surowców kopalnych.

Czytaj więcej: Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

Inżynieria chemiczna i procesowa studia - kierunek studiów

Przemysł przetwórczy stanowi obecnie silną gałąź gospodarki krajowej oraz światowej. Inżynieria…

Inżynieria chemiczna i procesowa studia - kierunek studiów

Przemysł przetwórczy stanowi obecnie silną gałąź gospodarki krajowej oraz światowej. Inżynieria chemiczna oraz procesowa to dyscyplina naukowa zajmująca się wykorzystaniem wiedzy z zakresu biologii, matematyki, chemii i fizyki do procesów technologicznych. Te umiejętności są niezbędne do opracowywania technologii wytwarzania nowych produktów rynkowych, bezpiecznego i wydajnego prowadzenia procesów produkcji w fabrykach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś mieć realny wpływ na rozwój przemysłu przetwórczego to Inżynieria chemiczna i procesowa to może być kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa?

Czytaj więcej: Inżynieria chemiczna i procesowa studia - kierunek studiów

Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Prowadzenie własnych badań nie sprawia Ci trudności? Chciałbyś poświęcić się karierze…

Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Prowadzenie własnych badań nie sprawia Ci trudności? Chciałbyś poświęcić się karierze naukowej? Zależy Ci zdobyciu umiejętności analizowania złożonych dylematów badawczych? Przy rozwiązywaniu problemów naukowych, potrafisz wyjść poza ramy omawianej dziedziny i spojrzeć na nie z szerszej perspektywy? Jeśli w Twojej głowie pojawiła się chociaż jedna twierdząca odpowiedzieć, powinieneś zapoznać się z poniższym opisem, ponieważ znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat możliwości podjęcia nauki na studiach doktoranckich na kierunku Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska!

Czytaj więcej: Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Inżynieria ciepła studia - kierunek studiów

Chcesz poznać tajniki powstawania, przetwarzania, przesyłania i magazynowania energii cieplnej…

Inżynieria ciepła studia - kierunek studiów

Chcesz poznać tajniki powstawania, przetwarzania, przesyłania i magazynowania energii cieplnej w różnych gałęziach gospodarki i zostać specjalistą w tej dziedzinie? Chcesz mieć realny wpływ na zagadnienia obecne w prawie każdym aspekcie życia? Jeżeli tak to Inżynieria ciepła to świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria ciepła? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy i zasady działania urządzeń elektrycznych, zjawisk zachodzących w warstwie wierzchniej materiałów pracujących w urządzeniach energetycznych, zapobiegania korozji czy umiejętności modelowania zjawisk cieplnych.

Czytaj więcej: Inżynieria ciepła studia - kierunek studiów

Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie…

Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle.

Czytaj więcej: Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

Inżynieria gazu łupkowego studia - kierunek studiów

Studia z zakresu wydobycia gazu łupkowego to możliwość uzyskania umiejętności i wiedzy,…

Inżynieria gazu łupkowego studia - kierunek studiów

Studia z zakresu wydobycia gazu łupkowego to możliwość uzyskania umiejętności i wiedzy, która jest coraz częściej poszukiwana na rynku pracy. Jeśli od zawsze interesowałeś się naukami technicznymi lub przyrodniczymi to prawdopodobnie przygotowane treści kształcenia spełnią Twoje oczekiwania. Przeczytaj poniższą charakterystykę i zapoznaj się z perspektywami zawodowymi jakie oferują studia na kierunku Inżynieria gazu łupkowego, ponieważ takiej propozycji nie można pominąć przy wyborze dalszej drogi kształcenia!

Czytaj więcej: Inżynieria gazu łupkowego studia - kierunek studiów

Inżynieria geologiczna studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany naukami przyrodniczymi i szukasz ciekawego kierunku w tej dziedzinie?…

Inżynieria geologiczna studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany naukami przyrodniczymi i szukasz ciekawego kierunku w tej dziedzinie? Chcesz połączyć fascynację przyrodą z najnowocześniejszymi technologiami oraz rozwiązaniami w przemyśle wydobywczym czy ekologii? Jeżeli tak to Inżynieria geologiczna może okazać się świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria geologiczna? Przede wszystkim jest to kierunek kształcący w zakresie nauk przyrodniczych oraz ścisłych, a także obejmujący technologie informacyjne.

Czytaj więcej: Inżynieria geologiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria i gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Deficyt wody na świecie stworzył potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie…

Inżynieria i gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Deficyt wody na świecie stworzył potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie efektywnej eksploatacji wody oraz monitorowania jej zasobów. Niezwykle ważne jest także wykorzystanie wody w przemyśle, rolnictwie czy łagodzeniu skutków suszy. Dzięki Inżynierii i gospodarce wodnej to Ty możesz dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie! Jeżeli zatem chcesz poznać tajniki równowagi ekologicznej oraz systemów hydrotechnicznych to ten kierunek może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria i gospodarka wodna? Studia kształcą w zakresie nauk przyrodniczych. Przykładowymi przedmiotami będą: hydrologia, chemia wody i gleby, hydraulika i hydrodynamika, mechanika gruntów oraz budownictwo wodne.

Czytaj więcej: Inżynieria i gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Inżynieria kosmiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku, który wyróżni Cię spośród innych studentów…

Inżynieria kosmiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku, który wyróżni Cię spośród innych studentów i wzniesie ponad przeciętność? Interesują Cię niezbadane przestrzenie kosmiczne oraz ich obserwacje z astronomicznych obserwatoriów naziemnych? Jeżeli tak to Inżynieria kosmiczna powinna być kierunkiem, który na pewno powinieneś rozważyć podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Program studiów spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Europejską Agencję Kosmiczną. W ramach kierunku nacisk będzie kładziony na przedmioty z zakresu fizyki, astronomii, informatyki oraz podstaw elektroniki, elektrotechniki czy mechaniki.

Czytaj więcej: Inżynieria kosmiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Kierunek Inżynieria kwantowa to innowacyjna propozycja kształcenia dla osób,…

Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Kierunek Inżynieria kwantowa to innowacyjna propozycja kształcenia dla osób, które interesują się zagadnieniami technologii kwantowych i chciałyby pod okiem doświadczonych wykładowców poszerzać swoją wiedzę z tego obszaru w nowoczesnych laboratoriach. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, zdecydowanie powinieneś zwrócić swoją uwagę na te studia, ponieważ po zapoznaniu się z poniższym opisem, sam zrozumiesz, że jest to kierunek, którego nie można pominąć przy dokonywaniu wyboru!

Czytaj więcej: Inżynieria kwantowa studia - kierunek studiów

Inżynieria materiałowa studia - kierunek studiów

Inżynieria materiałowa to obecnie jeden z "kierunków przyszłości"…

Inżynieria materiałowa studia - kierunek studiów

Inżynieria materiałowa to obecnie jeden z "kierunków przyszłości" ze względu na nieustanny postęp w dziedzinie materiałów: głównie nano- oraz biotworzyw. Jeżeli zatem chcesz uzyskać wiedzę w tym zakresie to Inżynieria materiałowa jest świetnym kierunkiem dla Ciebie! Kierunek ten został ukształtowany w drugiej połowie poprzedniego wieku i obecnie przechodzi prawdziwy renesans ze względu na szerokie zastosowanie nanomateriałyów materiałów funkcjonalne i inteligentnych oraz biomateriałów. Inżynieria materiałowa stanowi podstawę nowoczesnego przemysłu, dlatego też specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców.

Czytaj więcej: Inżynieria materiałowa studia - kierunek studiów

Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku w zakresie studiów inżynierskich?…

Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku w zakresie studiów inżynierskich? Chcesz mieć wpływ na jakość i obróbkę materiałów stosowanych do budowy najróżniejszych maszyn, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to te unikalne studia jakimi są Inżynieria mechaniczna i materiałowa mogą okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria mechaniczna i materiałowa? Przede wszystkim będziesz posiadać wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn.

Czytaj więcej: Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów

Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Konstruowanie sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej to branża,…

Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Konstruowanie sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej to branża, która co roku przynosi ogromne zyski, a co istotne, ciągle się rozwija. Teraz czas na wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie także w Polsce! Kierunek Inżynieria mechaniczno - medyczna istnieje już od kilku lat i plasuje się w czołówce w zakresie popularności kierunków unikatowych. Jeżeli zatem chciałbyś projektować sprzętu medyczne i mieć wpływ na współczesną medycynę to kierunek Inżynieria mechaniczno-medyczna może być świetnym początkiem przyszłej kariery zawodowej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna? Przede wszystkim zdobędzie wiedzę z zakresu podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn, technik wytwarzania i eksploatacji urządzeń.

Czytaj więcej: Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Nowoczesna działalność inżynierska w medycynie to obecnie branża, która nieustannie…

Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Nowoczesna działalność inżynierska w medycynie to obecnie branża, która nieustannie się rozwija. Dlatego też tak wysokie jest zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki kierunkowi Inżynieria medyczna może zostać jednym z nich! Dodatkowo warto zauważyć, że ciągłe doposażanie placówek medycznych w specjalistyczny sprzęt oraz obowiązek informatyzacji służby zdrowia to czynniki sprzyjające kształceniu w tym zakresie. Jeżeli zatem chciałbyś przyczynić się do unowocześnienia współczesnej medycyny to Inżynieria medyczna może być kierunkiem dla Ciebie! Inżynieria medyczna to kierunek łączący inżynierię oraz medycynę. W ramach studiów nauczysz obsługiwać się zinformatyzowaną aparaturę medyczną czy zdobędziesz wiedzę z zakresu technik stosowanych w warunkach kontaktu urządzeń mechanicznych z żywym organizmem.

Czytaj więcej: Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria naftowa i gazownicza studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku o unikatowym profilu kształcenia w zakresie nauk ścisłych? Inżynieria…

Inżynieria naftowa i gazownicza studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku o unikatowym profilu kształcenia w zakresie nauk ścisłych? Inżynieria naftowa i gazownictwo mogą okazać się dla Ciebie świetnymi studiami otwierającymi ciekawą perspektywę zawodową. Dzięki tym studiom zdobędziesz bowiem wiedzę potrzebną do prowadzenia wierceń naftowych czy prowadzenia symulacji komputerowych. Obecnie studia z zakresu gazownictwa są jednym z najchętniej wybieranych kierunków na Akademii Górniczo-hutnicznej. Czego nauczysz się studiując Inżynierię naftową i gazownictwo

Czytaj więcej: Inżynieria naftowa i gazownicza studia - kierunek studiów

Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest…

Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest w stanie dotrzeć do każdej gałęzi gospodarki. Szacuje się, że na obecnym rynku w przeciągu kilku lat wytworzy się deficyt specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria nanostruktur, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na ekspertów w zakresu nowoczesnych technologii. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria nanostruktur? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych przedmiotów nauk matematyczno - przyrodniczych, takich jak: biologia, fizyka czy matematyka.

Czytaj więcej: Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Inżynieria nowoczesnych materiałów studia - kierunek studiów

Obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż jest inżynieria materiałowa. Nowoczesne…

Inżynieria nowoczesnych materiałów studia - kierunek studiów

Obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż jest inżynieria materiałowa. Nowoczesne materiały stanowią przyszłość niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno Inżynieria nowoczesnych materiałów będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria nowoczesnych materiałów? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu procedur preparacyjnych, różnych technik badania właściwości oraz wykorzystania nowoczesnych materiałów wszystkich grup: metalicznych, ceramicznych, polimerowych oraz kompozytowych. Co więcej, dowiesz się o nowoczesnych materiałach, które stanowią o przyszłości tej gałęzi gospodarki, a są to: nanomateriały, materiały funkcjonalne i inteligentne oraz biomateriały.

Czytaj więcej: Inżynieria nowoczesnych materiałów studia - kierunek studiów

Inżynieria obliczeniowa studia - kierunek studiów

Nie są Ci obce metody obliczeniowe i chciałbyś rozszerzyć wiedzę w tej dziedzinie, a…

Inżynieria obliczeniowa studia - kierunek studiów

Nie są Ci obce metody obliczeniowe i chciałbyś rozszerzyć wiedzę w tej dziedzinie, a Twoją mocną stroną zawsze były nauki ścisłe? Jeżeli tak to Inżynieria obliczeniowa to może być świetny kierunek dla Ciebie! Metody obliczeniowe są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, więc szansa na znalezienie ciekawej pracy jest naprawdę duża! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria obliczeniowa? Przede wszystkim skupisz się na zastosowaniu wzorów matematycznych oraz fizycznych w praktyce i znajdziesz ich różne zastosowania w wielu dziedzinach. Co więcej, nacisk kładziony będzie także na metody informatyczne, bez których obecny przemysł nie może przejść obojętnie.

Czytaj więcej: Inżynieria obliczeniowa studia - kierunek studiów

Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia - kierunek studiów

Farmy wiatrowe, kolektory słoneczne czy konstrukcje geotermalne to jedynie kilka przykładów…

Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia - kierunek studiów

Farmy wiatrowe, kolektory słoneczne czy konstrukcje geotermalne to jedynie kilka przykładów instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii. Ten trend jest obecnie niezwykle wyraźny we współczesnej gospodarce, dlatego tak potrzebni są specjaliści w tej ciągle rozwijającej się dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł i chcesz mieć wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego to Inżynieria odnawialnych źródeł energii może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! W ramach studiów Inżynieria odnawialnych źródeł energii zdobędziesz podstawową wiedzę o budowie, działaniu oraz eksploatacji maszyn w oparciu o zasady mechaniki oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych.

Czytaj więcej: Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia - kierunek studiów

Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać kompetencje menedżerskie, nauczyć się…

Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać kompetencje menedżerskie, nauczyć się być dobrym przywódcą grupy, poznać zasady funkcjonowania organizacji oraz prześledzić proces jej powstawania i rozwoju, powinny przyjrzeć się bliżej studiom na kierunku Inżynieria organizacji i zarządzaniaNa początku zostażniesz wprowadzony w świat makro- i mikroekonomii, psychologii pracy oraz finansów. Oprócz tego zdobędziesz wiedzę na temat struktury organizacji, przeprowadzania audytów wewnętrznych oraz zarządzania zasobami ludźmi. Nauczysz się także kierować projektami oraz planować rozwój firmy.

Czytaj więcej: Inżynieria organizacji i zarządzania studia - kierunek studiów

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia - kierunek studiów

Pojazdy elektryczne i hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich produkcją…

Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia - kierunek studiów

Pojazdy elektryczne i hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich produkcją nieustannie wzrasta i powiększa się o nowe rozwiązania i modele. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Z myślą o wykształceniu takich ekspertów powstał kierunek Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się motoryzacją, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to być może Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych?

Czytaj więcej: Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia - kierunek studiów

Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów

W dobie nowoczesnych technologii sektor rolnictwa i produkcji żywności potrzebuje specjalistów…

Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów

W dobie nowoczesnych technologii sektor rolnictwa i produkcji żywności potrzebuje specjalistów w dziedzinie zaawansowanych technik projektowania w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym. Jeżeli zatem interesujesz się procesami produkcji i chciałbyś mieć w przyszłości wpływ na ich przebieg to Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej? Przede wszystkim zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu branży rolnej oraz spożywczej.

Czytaj więcej: Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów

Inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria produkcji to doskonała okazja na zdobycie interdyscyplinarnej…

Inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria produkcji to doskonała okazja na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy, kompetencji inżynierskich oraz szerokich perspektyw zawodowych. Jeśli od zawsze interesowałeś się naukami technicznymi, poszukujesz ciekawego obszaru naukowego dla siebie, ta propozycja kształcenia powinna zwrócić Twoją uwagę. Studia na kierunku Inżynieria produkcji możesz podjąć na kilku uczelniach wyższych. W związku z tym programy studiów oraz możliwości specjalizacji będą się różnić od siebie. Mimo to wybierając tę propozycję kształcenia, możesz się spodziewać sporej dawki wiedzy z zakresu elektrotechniki, elektroniki, konstrukcji maszyn oraz informatyki.

Czytaj więcej: Inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Inżynieria produkcji – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Jako uczestnik studiów doktorancki na kierunku Inżynieria produkcji będziesz…

Inżynieria produkcji – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Jako uczestnik studiów doktorancki na kierunku Inżynieria produkcji będziesz poszerzał swoją wiedzę w obszarze technologii przemysłowych, zarządzania jakością oraz przygotowywania planu rozwoju konkretnego produktu. Dodatkowo nauczysz się prawidłowo opracowywać i prowadzić dokumentację naukową. Nie będzie Ci obca również znajomość technik wykorzystywanych w innowacyjnym zarządzaniu, jak również zrozumiesz wpływ procesów produkcyjnych na środowisko. Ale to nie wszystko, ponieważ będziesz miał okazję zapoznać się z różnymi metodami prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami. Zostaniesz także przygotowany do pełnienia roli wykładowcy akademickiego.

Czytaj więcej: Inżynieria produkcji – studia doktoranckie studia - kierunek studiów

Inżynieria przemysłu spożywczego studia - kierunek studiów

Gospodarka żywnościowa, dzięki nowoczesnym technologiom nieustannie się rozwija, co stwarza…

Inżynieria przemysłu spożywczego studia - kierunek studiów

Gospodarka żywnościowa, dzięki nowoczesnym technologiom nieustannie się rozwija, co stwarza potrzebę na zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki kierunkowi Inżynieria przemysłu spożywczego możesz dołączyć do tego grona! Jeżeli zatem interesujesz się produkcją w sektorze spożywczym i chciałbyś mieć w przyszłości wpływ na jego przebieg to ten kierunek może być świetnym początkiem Twojej kariery zawodowej w tej dziedzinie. Inżynieria przemysłu spożywczego to studia, które kształcą nie tylko w zakresie wiedzy teoretycznej, ale również przewidują wiele zajęć praktycznych przygotowujących do wykonywania zawodu. Dzięki takiemu połączeniu przedmiotów będziesz przygotowany do wykonywania zadań inżynierskich ukierunkowanych na potrzeby przetwórstwa spożywczego i produkcji pasz.

Czytaj więcej: Inżynieria przemysłu spożywczego studia - kierunek studiów

Inżynieria rolnicza studia - kierunek studiów

Obecnie branża maszyn rolniczych, technologii przetwarzania i przechowywania surowców…

Inżynieria rolnicza studia - kierunek studiów

Obecnie branża maszyn rolniczych, technologii przetwarzania i przechowywania surowców nieustannie się rozwija, dzięki czemu powstało duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Postęp technologiczny nie ominął rolnictwa, a wręcz przeciwnie – ciągniki oraz inne maszyny posiadają nowoczesne rozwiązania i elektronikę. Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria rolnicza, dzięki któremu będziesz mógł dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie, Inżynieria rolnicza to studia kształcące przyszłych specjalistów w zakresie eksploatacji środków technicznych, ich użytkowania, trwałości i niezawodności.

Czytaj więcej: Inżynieria rolnicza studia - kierunek studiów

Inżynieria rolnicza i leśna studia - kierunek studiów

Swoją przyszłość zawodową wiążesz z sektorem rolniczym? Poszukujesz kierunku nastawionego…

Inżynieria rolnicza i leśna studia - kierunek studiów

Swoją przyszłość zawodową wiążesz z sektorem rolniczym? Poszukujesz kierunku nastawionego na zdobywanie wiedzy technicznej, przyrodniczej oraz ścisłej? Zależy Ci na uczestniczeniu w zajęciach terenowych oraz rozwijaniu umiejętności przeprowadzania samodzielnych badań? W takim razie Twoją uwagę powinny przykuć studia na kierunku Inżynieria rolnicza i leśna. W ramach studiów Inżynieria rolnicza i leśna realizowane są trzy specjalności: technika motoryzacyjna i energetyka, inżynieria żywności oraz odnawialne źródła energii i ekoenergetyka.

Czytaj więcej: Inżynieria rolnicza i leśna studia - kierunek studiów

Inżynieria rolno-spożywcza i leśna studia - kierunek studiów

Obecne potrzeby rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej i leśnej wytworzyły silne zapotrzebowanie…

Inżynieria rolno-spożywcza i leśna studia - kierunek studiów

Obecne potrzeby rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej i leśnej wytworzyły silne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Procesy czy systemy produkcyjne są obsługiwane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, a przy niewielkiej ilości ekspertów w tej dziedzinie, Inżynieria rolno-spożywcza i leśna to kierunek studiów, który wychodzi naprzeciw potrzebom rynkowym. Jeżeli zatem chciałbyś w przyszłości pracować w sektorze rolniczym to możliwe, że jest to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria rolno-spożywcza i leśna? Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności z różnych dziedzin.

Czytaj więcej: Inżynieria rolno-spożywcza i leśna studia - kierunek studiów

Inżynieria środowiska studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na kształtowanie zewnętrznego środowiska przyrodniczego i dostosowywanie…

Inżynieria środowiska studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na kształtowanie zewnętrznego środowiska przyrodniczego i dostosowywanie go do potrzeb ludzi, a także chcesz w przyszłości zostać specjalistą w zakresie ochrony środowiska oraz racjonalnego gospodarowania? Jeżeli tak to Inżynieria środowiska może być świetnym początkiem kariery w tym zakresie. Jako absolwent kierunku Inżynieria środowiska możesz uzyskać uprawnienia budowlane bez ograniczeń niezbędne do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych czy kanalizacyjnych.

Czytaj więcej: Inżynieria środowiska studia - kierunek studiów

Inżynieria systemów studia - kierunek studiów

Pod nazwą Inżynieria systemów kryje się kierunek będący odpowiedzią…

Inżynieria systemów studia - kierunek studiów

Pod nazwą Inżynieria systemów kryje się kierunek będący odpowiedzią na istniejące od wielu lat na uczelniach zagranicznych studia Systems Engineering. Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom pracodawców na inżynierów wykształconych z umiejętnością całościowego spojrzenia na świat technologii. Jeżeli zatem chciałbyś dołączyć do tego grona to ten kierunek jest dla Ciebie! Studia mają zdecydowanie innowacyjny charakter. Pierwszy rok ma na celu zapoznanie studenta z wiedzą dotyczącą świata technologii, zaś kolejne kształcą już w ramach wybranej przez Ciebie specjalizacji: systemy energetyczne, systemy sterowania, systemy zarządzania wiedzą, systemy logistyczne oraz procesy biochemiczne.

Czytaj więcej: Inżynieria systemów studia - kierunek studiów

Inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego studia - kierunek studiów

Co wyróżnia kierunek Inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego spośród…

Inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego studia - kierunek studiów

Co wyróżnia kierunek Inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego spośród innych propozycji kształcenia? Przekazywane treści skupiają się przede wszystkim na wykształceniu specjalistów, którzy będą potrafili zapewnić bezpieczeństwo na szerszą skalę, w związku z czym muszą poznać różnorodne systemy i podejścia do kwestii ochrony. Jeśli jesteś zainteresowany powyższą tematyką, obowiązkowo zapoznaj się z dalszym opisem!

Czytaj więcej: Inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego studia - kierunek studiów

Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś osobą, która lubi łączyć nowoczesność z tradycją, interesujesz…

Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś osobą, która lubi łączyć nowoczesność z tradycją, interesujesz się działaniami, mającymi na celu zapewnienie ochrony środowiska, lubisz nauki techniczne oraz ścisłe to kierunek Inżynieria systemów biotechnicznych jest zdecydowanie dla Ciebie. Zatem zapoznaj się z bliższymi szczegółami dotyczących tych studiów, a sam zrozumiesz, że obok takiej propozycji kształcenia nie można przejść obojętnie! W jakim obszarze będziesz zdobywał wiedzę w trakcie studiów? Jako student możesz oczekiwać zajęć, dzięki którym poszerzysz swoje wiadomości z zakresu matematyki, statystyki oraz chemii. Oprócz tego w programie znalazły się takie przedmioty jak grafika inżynierska, podstawy produkcji przyrodniczej czy inżynieria elektryczna.

Czytaj więcej: Inżynieria systemów biotechnicznych studia - kierunek studiów

Inżynieria testowa studia - kierunek studiów

Czemu kierunek Inżynieria testowa powinien zwrócić Twoją uwagę? Po pierwsze…

Inżynieria testowa studia - kierunek studiów

Czemu kierunek Inżynieria testowa powinien zwrócić Twoją uwagę? Po pierwsze są to studia praktyczne. Studenci uczęszczają na wykłady, jednocześnie zdobywając praktyczne umiejętności w różnych przedsiębiorstwach. Po drugie, część studiów możesz zrealizować za granicą, więc jeśli lubisz wyzwania, będziesz miał szansę sprawdzić się w nowych realiach. Zatem przeczytaj poniższy opis, bo być może studia na kierunku Inżynieria testowa są właśnie dla Ciebie!

Czytaj więcej: Inżynieria testowa studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne.…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inżynieria transportu i logistyki to kierunek wychodzący naprzeciw tym tendencjom. Jeżeli zatem masz zmysł strategiczny i chciałbyś zająć się logistyką w przyszłości to może to być świetny kierunek dla Ciebie! Obecnie studia inżynierskie to nie tylko nauki techniczne, ale także kształcenie w zakresie nauk pozwalających na objęcie w przyszłości stanowiska managera: ekonomii, organizacji i zarządzania, prawa gospodarczego.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą…

Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Inżynieria transportu i logistyki to połączenie wiedzy, którą posiadają najlepsi menedżerowie oraz umiejętności godnych inżyniera. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie swojej dalszej drogi edukacji i w dalszym ciągu poszukujesz innowacyjnego kierunku, to tej propozycji kształcenia nie możesz pominąć. Absolwenci tych studiów posiadają szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Nic nie stoi na przeszkodzie by podjęli zatrudnienie w firmach spedycyjnych oraz transportowych. O pracę mogą się także starać w przedsiębiorstwach logistycznych, ale również w centrach dystrybucyjnych.

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

Inżynieria wzornictwa przemysłowego studia - kierunek studiów

Wzornictwo przemysłowe to rozwijająca się gałąź gospodarki nie tylko w Polsce, ale tez…

Inżynieria wzornictwa przemysłowego studia - kierunek studiów

Wzornictwo przemysłowe to rozwijająca się gałąź gospodarki nie tylko w Polsce, ale tez za granicą. Interesujesz się sztukami plastycznymi, ale Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Inżynieria wzornictwa przemysłowego będzie dla Ciebie świetnym kierunkiem łączącym te dwie dziedziny! Aby stać się studentem Inżynierii wzornictwa przemysłowego musisz uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego sprawdzającego predyspozycje plastyczne oraz techniczne. Po przejściu tego etapu staniesz się już studentem Inżynierii wzornictwa przemysłowego.

Czytaj więcej: Inżynieria wzornictwa przemysłowego studia - kierunek studiów

Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

W szkole od zawsze Twoją uwagę przykuwały przedmioty z obszaru nauk przyrodniczych? Zależy…

Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

W szkole od zawsze Twoją uwagę przykuwały przedmioty z obszaru nauk przyrodniczych? Zależy Ci na zdobyciu kompetencji inżynierskich? Chciałbyś mieć również wpływa na treści kształcenia? Lubisz zdobywać wiedzę w trakcie praktycznych zajęć? To dobrze, ponieważ studia na kierunku Inżynieria zagrożeń środowiskowych są wstanie spełnić powyższe kryteria. Tematyka zajęć pozwoli Ci na zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu naturalnych kataklizmów oraz zrozumienie wpływu działalności człowieka na pojawiające się zagrożenia środowiskowe.

Czytaj więcej: Inżynieria zagrożeń środowiskowych studia - kierunek studiów

Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających…

Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających się problemów? Dzięki studiom na kierunku Inżynieria zarządzania staniesz się prawdziwym mózgiem operacji firmy. Jeżeli zatem masz zdolności przywódcze, a dodatkowo cechujesz się umysłem analitycznym oraz kreatywnością to Inżynieria zarządzania może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Kierunek jest odpowiedzią na cieszące się dużą popularnością za granicą studia Operations Research lub Management Science. Jest to wiedza ze wszystkich gałęzi gospodarki dotycząca racjonalnego wykorzystania możliwych zasobów.

Czytaj więcej: Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Jakość i bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Obecnie gałąź przemysłu zajmująca się kontrolą jakości żywności ciągle się rozwija…

Jakość i bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Obecnie gałąź przemysłu zajmująca się kontrolą jakości żywności ciągle się rozwija i stanowi niezwykle ważny aspekt gospodarki. Dlatego też tak poszukiwani są specjaliści wykształceni w dziedzinie wdrażania oraz nadzorowania systemów zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności w przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem zwracasz uwagę na jakość spożywanych produktów i w przyszłości chciałbyś mieć wpływ na ich bezpieczeństwo to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej! Czego nauczysz się w ramach studiów Jakość i bezpieczeństwo żywności? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu systemów zarządzania jakością żywności.

Czytaj więcej: Jakość i bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi…

Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Co ważniejsze jest to rynek, który rozwija swoje skrzydła także w Polsce. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie sprawia, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w tej branży. Jeżeli zatem interesujesz się przestrzenią powietrzną to Lotnictwo i kosmonautyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka? Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonauyka kształcą w zakresie podstaw teoretycznych w obszarze nauk społecznych, a w szczególności dyscyplin naukowych o obronności, bezpieczeństwie, zarządzaniu oraz nauk pokrewnych, które dotyczą zasad i problemów funkcjonowania instytucji i organizacji lotniczych, a także struktur bezpieczeństwa państwa.

Czytaj więcej: Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Meblarstwo studia - kierunek studiów

Współczesne meblarstwo to nieustannie rozwijająca się branża, a pracę w tej dziedzinie…

Meblarstwo studia - kierunek studiów

Współczesne meblarstwo to nieustannie rozwijająca się branża, a pracę w tej dziedzinie oferuje coraz więcej polskich firm. Chciałbyś zostać specjalistą w zakresie projektowania, planowania produkcji, wytwarzania i dystrybucji w branży meblarskiej, a dodatkowo śledzisz najnowsze trendy oraz kolekcje designerów? Jeżeli tak to Meblarstwo może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Meblarstwo? Kierunek kształci w zakresie grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, konstrukcji i szerokiego spektrum nowoczesnych technik wytwarzania mebli ze szczególnym uwzględnieniem technologii proekologicznych czy wzornictwa przemysłowego.

Czytaj więcej: Meblarstwo studia - kierunek studiów

Mechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów

Jak produkuje się obudowy telewizorów LCD, elementy dla medycyny czy jak wytłacza…

Mechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów

Jak produkuje się obudowy telewizorów LCD, elementy dla medycyny czy jak wytłacza się folię wielowarstwową? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się studiując Mechaniczną inżynieria tworzyw. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Mechaniczna inżynieria tworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechaniczna inżynieria tworzyw? Podczas studiów będziesz mógł zdobyć wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak: podstaw przetwórstwa tworzyw polimerowych, technologii wytwarzania, maszyn i narzędzi do przetwórstwa tworzyw, projektowania wytworów z tworzyw, technologii obróbki metali, komputerowego wspomagania konstruowania CAD/CAM i wytwarzania CAE w przetwórstwie tworzyw.

Czytaj więcej: Mechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi,…

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi, które w dużym stopniu ułatwiają nam życie codzienne czy zawodowe. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża budowy maszyn ciągle pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez licealistów. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływa na konstruowanie urządzeń mechanicznych to Mechanika i budowa maszyn jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki kariery!

Czytaj więcej: Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Mechatronika studia - kierunek studiów

Mechatronika to połączenie dwóch nieustannie rozwijających się gałęzi przemysłu:…

Mechatronika studia - kierunek studiów

Mechatronika to połączenie dwóch nieustannie rozwijających się gałęzi przemysłu: mechaniki oraz elektroniki, a jej celem jest dodawanie rozwiązań elektroniki do projektowania oraz wytwarzania nowoczesnych urządzeń. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, chcesz zdobyć tytuł inżyniera to Mechatronika może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechatronika? Program studiów przygotuje Cię do projektowania oraz konstruowania specjalistycznych urządzeń, maszyn, pojazdów, sprzętów oraz specjalistycznej aparatury medycznej. 

Czytaj więcej: Mechatronika studia - kierunek studiów

Metalurgia studia - kierunek studiów

Chcesz zaostać ekspertem w zakresie przetwarzania oraz użytkowania metali i stopów…

Metalurgia studia - kierunek studiów

Chcesz zaostać ekspertem w zakresie przetwarzania oraz użytkowania metali i stopów w różnych gałęziach przemysłu? Studia na kierunku Metalurgia dadzą Ci bez wątpienia taką możliwość! Co więcej, będziesz przygotwany do twórczej pracy z użyciem nowoczesnych technologii metali i stopów. Jeżeli zatem interesuje Cię świat metalurgii i chciałbyć przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę to może być to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Metalurgia? Studią kształcą w zakresie metalurgii ekstrakcyjnej, przetwórstwa metali i stopów, nauki o materiałach, recyklingu metali, utylizacji odpadów technologicznych, techniki cieplnej, informatyki, podstaw automatyki oraz ekologii.

Czytaj więcej: Metalurgia studia - kierunek studiów

Mikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię świat mikroelektroniki oraz mikrosystemów, oprogramowania w aparaturach…

Mikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię świat mikroelektroniki oraz mikrosystemów, oprogramowania w aparaturach medycznych, elektronice samochodowej czy komputerowej? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś przełożyć te umiejętności na przyszłą karierą zawodową? Mikroelektronika w technice i medycynie da Ci możliwość rozwinięcia tych zainteresowań. Jeżeli zatem nie są Ci straszne systemy wbudowane i oprogramowania to Mikroelektronika w technice i medycynie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mikroelektronika w technice i medycynie?

Czytaj więcej: Mikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów

Nauki ścisłe studia - kierunek studiów

Czy wiesz, co dokładnie znajduje się pod terminem “nauki ścisłe”? Wiele ludzi…

Nauki ścisłe studia - kierunek studiów

Czy wiesz, co dokładnie znajduje się pod terminem “nauki ścisłe”? Wiele ludzi myśli od razu o matematyce, fizyce, a to tylko wierzchołek tej góry lodowej. Nauki ścisłe bowiem, są naukami, w których dokładnie i drobiazgowo opisuje się i modeluje zjawiska oraz weryfikuje powstałe hipotezy za pomocą doświadczeń i dowodów matematycznych. Do opracowania danych doświadczalnych stosowana jest statystyka. Bardzo ogólnym stwierdzeniem jest to, iż nauki ścisłe to nauki matematyczne i przyrodnicze, nie mniej jednak daje to pewien pogląd na sytuację. Wymieniając szczegółowo była by to matematyka i informatyka oraz fizyka, chemia, biologia, astronomia i geografia. Jeżeli więc Twój umysł zawsze zajmowały sprawy ścisłe, a nie humanistyczne - studia na kierunku nauki ścisłe będą dla Ciebie idealne!

Czytaj więcej: Nauki ścisłe studia - kierunek studiów

Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat.…

Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat. Dzięki naukowcom, podróżnikom i badaczom oraz rozlicznym ekspedycjom, dziś wiemy, że oceany nie są jedną wielką rzeką, a wielką częścią hydrosfery ziemskiej, która jest wypełniona słoną wodą, a ta z kolei pokrywa ¾ powierzchni Ziemi (70,8%). W zależności od klasyfikacji - wyróżnia się jeden, trzy, cztery lub pięć oceanów: Wszechocean (jako jeden) i Ocean Spokojny, Atlantycki, Indyjski, Akrtyczny oraz Południowy. Jest to zatem ogromny zbiór wód okalających wszystkie lądy, a jego charakterystyczną cechą jest wielka różnorodność. Była ona badana przez setki lat, ale zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż istnieje i wzrasta. Jeśli Twoje zainteresowania są ukierunkowane na to ramię nauki i przemysłu, powinieneś rozważyć studia na kierunku oceanotechnika.

Czytaj więcej: Oceanotechnika studia - kierunek studiów

Optyka studia - kierunek studiów

Kiedy słyszysz słowo “optyka” zapewne kojarzy Ci się ono z zakładem bądź…

Optyka studia - kierunek studiów

Kiedy słyszysz słowo “optyka” zapewne kojarzy Ci się ono z zakładem bądź gabinetem optycznym, gdzie uprzejmy pan lub pani zbadają Ci wzrok i dopasują szkła kontaktowe czy okulary. Nic bardziej mylnego. Osoba, która się tym zajmuje to w większości optometrysta - dokonuje pomiarów wad wzrokowych. Optyka, o jakiej jest mowa w tym tekście to dział fizyki i techniki zajmujący się badaniem światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane i jego zastosowanie w technice. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym.

Czytaj więcej: Optyka studia - kierunek studiów

Papiernictwo i poligrafia studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku studiów w zakresie papiernictwa…

Papiernictwo i poligrafia studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku studiów w zakresie papiernictwa i poligrafii, którego program jest ukierunkowany na potrzeby przemysłu, między innymi poprzez wprowadzenie bloku przedmiotów zwanych zawodowymi? Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się więcej o poligrafii materiałów oraz metodach ich badania to papiernictwo i poligrafia jest kierunkiem, który na pewno warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej kariery. Dlaczego? Przeczytaj poniższy opis, aby dowiedzieć się więcej o kierunku, jak i możliwościach znalezienia pracy. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku papiernictwo i poligrafia

Czytaj więcej: Papiernictwo i poligrafia studia - kierunek studiów

Podstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów z zakresu nauk ścisłych, które kłada nacisk na…

Podstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów z zakresu nauk ścisłych, które kłada nacisk na pogłębienie wiedzy z zakresu fizyki oraz matematyki? Nie są Ci obce zagadnienia analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki, a dodatkowo cenisz sobie małe grupy na zajęciach oraz indywidualne podejście do studenta? Jeżeli tak to podstawy nauk technicznych mogą być kierunek, dzięki któremu przełożysz swoje zainteresownia na karierę zawodową w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podstawy nauk technicznych? Studia kształcą w zakresie nauk ścisłych, odnochodząc tym samym od przedmiotów eksperymentalnych, a stawiając na solidne podstawy matmetyczne oraz fizyczne z zakresu analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki.

Czytaj więcej: Podstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów

Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym studia - kierunek studiów

Samochód jest współcześnie pojazdem, bez którego nie wyobrażamy poruszania…

Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym studia - kierunek studiów

Samochód jest współcześnie pojazdem, bez którego nie wyobrażamy poruszania się po świecie - nawet jeśli chodzi o zwyczajny wypad na zakupy. Dla wielu Europejczyków samochód będzie synonimem wolności, jak mówi nam semiotyka. Pionierskie dzieło samochodowe datuje się na 1796 rok i było ono napędzane silnikiem parowym. Przeszło sto lat później rozpoczęły się prace nad silnikami spalinowymi, takich konstruktorów o znajomo brzmiących nazwiskach dla samochodowych maniaków, jak Siegfried Marcus, Wilhelm Maybach czy Carl Benz.

Czytaj więcej: Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi…

Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materaiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa).

Czytaj więcej: Studia międzykierunkowe: inżynieria mechaniczna i materiałowa (mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa) studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi…

Studia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika, które dają studentowi naprawdę wyjątkową możliwość zdobycia wiedzy z dwóch tak różnych dziedzin.

Czytaj więcej: Studia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika studia - kierunek studiów

Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Natura i technika powinny iśc ze sobą w parze, jedno na drugie pozytywnie wpływać i usprawniać…

Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Natura i technika powinny iśc ze sobą w parze, jedno na drugie pozytywnie wpływać i usprawniać swój rozwój nawzajem. Świat pędzi przed siebie, co rusz aktualizowana jest nasza wiedza dotycząca nauki i technologii. Pożądani są specjaliści, którzy będą w stanie patrycypować w tym pędzie rozwojowym, służyć radą i swoimi kompetencjami. W odpowiedzi na te zapotrzebowania powstają takie kierunki jak studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology). W dodatku, ten konkretny jest prowadzony w języku angielskim, co stwarza studentom większe pole do manewru zarówno podczas studiów, jak i po ich ukończeniu.

Czytaj więcej: Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Techniczne zastosowania Internetu studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu…

Techniczne zastosowania Internetu studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na absolwentów wykształconych w zakresie nowoczesnych technologii oraz sprawnie poruszających się w przestrzeni internetowej? Jesteś osobą, które nie jest straszna informatyka? Jeżeli tak to studia na kierunku techniczne zastosowanie Internetu mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku techniczne zastosowania Internetu? Studia kształcą w zakresie nowoczesnych zastosowań czego przykładem jest ciche przetwarzanie danych czy Internet rzeczy.

Czytaj więcej: Techniczne zastosowania Internetu studia - kierunek studiów

Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Obecnie jednym z ciekawszych zawodów medycznych jest praca technika dentystycznego.…

Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Obecnie jednym z ciekawszych zawodów medycznych jest praca technika dentystycznego. Umożliwia ona wykonywania robót techniczno-dentystycznych. Jest to na przykład przygotowywanie oraz obróbka protez w pracowni protetycznej. Kierunek stawia na połączenie wiedzy z zakresu nauk medycznych, a także umiejętności praktycznych, dlatego aplikujący na studia powinien być osobą posiadającą zdolności manualne oraz plastyczne. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to techniki dentystyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Technologia drewna studia - kierunek studiów

Technologia drewna to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji w zakresie…

Technologia drewna studia - kierunek studiów

Technologia drewna to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji w zakresie nauk ścisłych. Studia są skierowane do osób, które chciałyby pracować w szeroko pojętym przemyśle drzewnym. Płyty drewnopochodne, materiały malarskie czy stolarka – tego i wiele więcej nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia drewna? Jeżeli zatem chciałbyś pracować w branży zajmującej się szeroko pojętym przetwarzaniem drewna to Technologia drewna jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

Czytaj więcej: Technologia drewna studia - kierunek studiów

Technologia żywności i żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Żywienie człowieka to jeden z najczęściej poruszanych tematów w zakresie ochrony…

Technologia żywności i żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Żywienie człowieka to jeden z najczęściej poruszanych tematów w zakresie ochrony zdrowia, a procesy przetwarzania żywności to rynek, który nieustannie się rozwija, co oznacza wzrost zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. Właśnie Ty możesz być odpowiedzialny za jakość produktów spożywczych lub stać się ekspertem do spraw zagadnień prawnych żywności. Jeżeli zatem chcesz przełożyć swoje zainteresowania o odżywianiu człowieka to Technologia żywności i żywienie człowieka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka? Studia kształcą w zakresu matematyki, biologii oraz fizyki.

Czytaj więcej: Technologia żywności i żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą…

Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnych firm? Technologie cyfrowe w animacji kultury to jeden z nielicznych humanistycznych kierunków dotrzymujących kroku współczesnej kulturze wykorzystującej dokonania obecnej technologii. Jeżeli zatem chciałbyś podjąć pracę w nowoczesnych mediach to Technologie cyfrowe w animacji kultury mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury? Studia kształcą w zakresie posługiwania się nowoczesnymi mediami, a także współczesnej kultury.

Czytaj więcej: Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Technologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów

Energie odnawialne to obecnie temat, który nie schodzi ze stron najważniejszych gazet…

Technologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów

Energie odnawialne to obecnie temat, który nie schodzi ze stron najważniejszych gazet branży. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie ze względu na stopniowe odejście od tradycyjnych źródeł energii i poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Technologie energetyki odnawialnej może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie energetyki odnawialnej?

Czytaj więcej: Technologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów

Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody…

Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody informatyczne są powszechnie stosowane do kierowania ruchem w sieci telekomunikacyjnej. Obecnie wszystkie branże działają w sieci, a informatyka jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez przyczyny – daje ona zwykle pewne miejsce pracy w zawodzie. Dzięki Teleinformatyce będziesz wysoko wyspecjalizowanym ekspertem w dwóch niezwykle prężnie rozwijających się branżach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Teleinformatyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Czytaj więcej: Teleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja studia - kierunek studiów

Sieci stacjonane oraz mobilne, a także multimedia stosowane w telekomuniakcji to jedne z…

Telekomunikacja studia - kierunek studiów

Sieci stacjonane oraz mobilne, a także multimedia stosowane w telekomuniakcji to jedne z wielu przykładów zastosowania tej dziedziny nauki. Analizowanie oraz przetwarzanie sygnałów czy projektowanie sieci telekomunikacyjnych to jedne z zadań, które czekają na Ciebie w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja! Jeżeli zatem Twoją mocną strona są nauki ścisłe to Telekomunikacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej telekomunikacji z naciskiem na rozwiązywanie problemów w zakresie projektowania cyfrowych urządzeń, układów, a także systemów telekomunikacyjnych, do czego konieczna jest znajomość nowczesnych technologii oraz umiejętności przetwarzania sygnałów transmisji.

Czytaj więcej: Telekomunikacja studia - kierunek studiów

Towaroznawstwo studia - kierunek studiów

Towaroznawstwo łączy w sobie nauki przyrodnicze z wiedzą prawną oraz ekonomiczną. Chcesz…

Towaroznawstwo studia - kierunek studiów

Towaroznawstwo łączy w sobie nauki przyrodnicze z wiedzą prawną oraz ekonomiczną. Chcesz wiedzieć jakie obowiązują standardy jakości? Na czym polega certyfikacja żywności? Jak wprowadza się systemy jakości? Studia na kierunku Towaroznawstwo odpowiedzą na te oraz na wiele więcej pytań! Jeżeli zatem zastanawiasz się jak produkowana jest żywność i chciałbyś mieć udział w procesie ochrony jakości produktów spożywczych to Towaroznawstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Towaroznawstwo? Studia kształcą w zakresie oceny jakości produktów spożywczych i przemysłowych.

Czytaj więcej: Towaroznawstwo studia - kierunek studiów

Włókiennictwo studia - kierunek studiów

Przemysł włókienniczy jest gałęzią tzw. “przemysłu lekkiego” i ma…

Włókiennictwo studia - kierunek studiów

Przemysł włókienniczy jest gałęzią tzw. “przemysłu lekkiego” i ma za sobą całkiem długą historię przez wieki. Zajmuje się przetwórstwem surowców na włókna, dzianiny czy tkaniny i tym podobnych. Między innymi, zawiera w sobie tkactwo, przędzalnictwo czy dziewiarstwo. W Polsce, kierunek studiów włókiennictwo masz możliwość studiować, na przykład, w Łodzi. Dlaczego akurat tam? Po wojnie, mieścił się tam największy - jeden z dwóch - okręg przemysłu lekkiego i włókienniczego. Jedynie w Łodzi i Bielsku-Białej (drugim największym okręgu przemysłu włókienniczego w Polsce) istnieją dwa muzea dokumentujące historię przemysłu włókienniczego: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej.

Czytaj więcej: Włókiennictwo studia - kierunek studiów

Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo przemysłowe” to “design”, a to…

Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo przemysłowe” to “design”, a to pojęcie jest na tyle wieloznaczne, że odnosi się do wyglądu i projektowania przeznaczenia przedmiotów użytkowych oraz dzieł sztuki. Jest on związany z grafiką użytkową i sztuką użytkową. Design może być i wyglądem danej rzeczy, i jej funkcjonalnością czy jej ergonomią. Ludzie zajmujący się zawodowo wzornictwem-designem, nierzadko są artystami - projektują również wnętrza, wyposażenie wnętrzarskie, modę czy nawet multimedia.W Polsce wzornictwo przemysłowe wykładane jest na około dwudziestupięciu uczelniach.

Czytaj więcej: Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Nowoczesna technologia i jej ciągły rozwój to jest coś, co interesuje Cię najbardziej?…

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Nowoczesna technologia i jej ciągły rozwój to jest coś, co interesuje Cię najbardziej? Chciałbyś zgłębić stale poszerzającą się wiedzę z tego zakresu? A w przyszłości związać się zawodowo z tą dziedziną przemysłu, która wykorzystuje materiały nowej generacji jak nanomateriały, biomateriały, materiały fotoniczne, zaawansowane materiały dla współczesnej elektroniki i optoelektroniki? Jeśli w dodatku jesteś osobą charakteryzującą się umysłem ścisłym, której matematyka, ani fizyka, ani chemia czy informatyka nie są obce - prawdopodobnie znalazłeś idealny kierunek studiów dla siebie - zaawansowane materiały i nanotechnologia.

Czytaj więcej: Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Kierunek Zaawansowane materiały i nanotechnologia łączy wiedzę z takich dziedzin…

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Kierunek Zaawansowane materiały i nanotechnologia łączy wiedzę z takich dziedzin jak fizyka, chemia i nanotechnologia. Zdobędziesz umiejętności posługiwania się specjalistycznymi programami komputerowymi oraz opracowywania zebranych wyników z badań. Zapoznasz się z problematyką analizy matematycznej, chemii kwantowej i elektroniki. Dodatkową zaletą studiowania na kierunku Zaawansowane materiały i nanotechnologia jest szeroki wybór specjalizacji. Możesz wybrać specjalność Fotonika i nanotechnologia, Zaawansowane materiały dla technologii informacyjnej, Biomateriały lub Materiały supra-, nano- i makromolekularne. Dzięki takiej możliwości dopasujesz dalszy program kształcenia do własnych potrzeb i zainteresowań!

Czytaj więcej: Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji możesz studiować na wielu uczelniach…

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji możesz studiować na wielu uczelniach w całej Polsce. W związku z tym program studiów może się nieznacznie różnić. Jednak nie zależnie od uniwersytetu, na który się zdecydujesz możesz być pewny, że na zajęciach zostanie poruszona problematyka z obszaru marketingu, ekonomii oraz finansów. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności tworzenia innowacyjnych systemów produkcyjnych, jak również nauczysz się kierować zespołem przy realizowaniu różnorodnych projektów. Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę prawniczą, poznasz mechanizmy funkcjonowania podmiotów gospodarczych i procesów produkcyjnych. Dzięki wszechstronnemu sposobie kształcenia, po ukończeniu studiów będziesz miał szansę stać się ekspertem w swojej dziedzinie!

Czytaj więcej: Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - kierunek studiów

Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach studiów zostaną zaprezentowane…

Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się uczęszczając na zajęcia? W ramach studiów zostaną zaprezentowane treści związane z metodami wykorzystywanymi w procesie analizy, przedsiębiorczością oraz controllingiem. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności przydatne w procesie zarządzania projektami oraz firmą. Co jeszcze oferuje kierunek Zarządzanie i inżynieria usług? W trakcie studiów zapoznasz się z zasadami obowiązującymi przy projektowaniu usług informatycznych oraz inżynierskich. Dodatkowym atutem tego programu są fakultety językowe, na które będziesz uczęszczał przez cały okres trwania studiów. Do wyboru masz język angielski rosyjski lub niemiecki. Należy również wspomnieć, że po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera, który jest ceniony na rynku pracy!

Czytaj więcej: Zarządzanie i inżynieria usług studia - kierunek studiów

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest…

Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Po ukończeniu studiów otrzymasz tytuł inżyniera, który w dalszym ciągu jest ceniony na rynku pracy. W ramach zajęć zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania oraz nauk społecznych. Nauczysz się dostrzegać nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizacji i wprowadzać odpowiednie zmiany. Co jeszcze Cię czeka? Uczęszczając na zajęcia poznasz zasady projektowania systemów produkcyjnych oraz planowania procesu produkcji tak by była jak najbardziej ekonomiczna i skuteczna. Należy również wspomnieć o specjalnościach, które będziesz miał do wyboru. Zatem możesz zdecydować się na Technologie informatyczne w zarządzaniu, Inżynierię systemów produkcji lub Inżynierię środowiska pracy.

Czytaj więcej: Zarządzanie inżynierskie studia - kierunek studiów

Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Plan zajęć zawiera przedmioty, dzięki którym zdobędziesz podstawowe wiadomości…

Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Plan zajęć zawiera przedmioty, dzięki którym zdobędziesz podstawowe wiadomości z zakresu matematyki, fizyki, chemii oraz ekologii. Oprócz tego będziesz miał szansę zapoznać się z aktualnymi zagrożeniami cywilizacyjnymi, sposobami utylizacji odpadów i prowadzeniem zrównoważonego rozwoju. W ramach programu nauczysz się także projektować i przeprowadzać badania, jak również poznasz zasady kierowania procesami monitoringu środowiskowego. Warto wspomnieć w tym momencie, że oprócz obowiązkowych przedmiotów, będziesz miał również możliwość dobrania dodatkowych zajęć zgodnych z Twoimi zainteresowaniami. Wśród nich znajdziesz Technologię oczyszczania powietrza, Zmiany klimatyczne czy Zarządzanie ekosystemem Morza Bałtyckiego.

 

Czytaj więcej: Zielone technologie i monitoring studia - kierunek studiów

Komentarze (0)