studia inżynierskie

Studia inżynierskie | techniczne

Oferta studiów inżynierskich, przygotowana przez uczelnie techniczne, jest naprawdę szeroka – od budownictwa i geodezji przez informatykę i robotykę po optykę i akustykę. Na rynku pracy wciąż panuje duże zapotrzebowanie na absolwentów politechnik, posiadających konkretny „fach” w ręku. 

Podczas rekrutacji na studia inżynierskie pod uwagę brane są wyniki z matury z przedmiotów ścisłych (matematyka, informatyka, chemia, fizyka, biologia), ale również rezultat egzaminu z języka obcego. W jakich zawodach możesz szukać pracy po ukończeniu któregoś z kierunków inżynierskich?

Absolwenci informatyki zatrudnienie znajdują w firmach komputerowych zajmujących się rozwijaniem, testowaniem i wdrażaniem oprogramowania i aplikacji, tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych. 

Osoby, które ukończyły kierunki chemiczne mogą znaleźć zatrudnienie w laboratoriach analitycznych: przemysłowych, kryminalistycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych, a także w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym.

Absolwenci matematyki (w specjalizacji finansowej lub ekonomicznej) przygotowani są do pracy w sektorze finansowym: w agencjach ubezpieczeniowym, w bankach,  w biurach rachunkowych i księgowych, w instytucjach inwestycyjnych, agencjach maklerskich, w administracji skarbowej i gospodarczej, w firmach consultingowych. 

Po studiach inżynierskich pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego. 

Będąc absolwentem kierunku logistyka, zatrudnienia szukać możesz w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, w sklepach (również internetowych), magazynach, hurtowaniach, centrach logistycznych.  

Jak widać - możliwości jest wiele. 


Aerologia górnicza studia inżynierskie i techniczneAerologia górnicza studia - kierunek studiów

Studia podyplomowe na kierunku Aerologia górnicza skierowane są do osób posiadających wykształcenie górnicze i chcieliby pogłębić swoją wiedzę w obszarze wentylacji kopalń węgla kamiennego oraz rud metali kolorowych. Studia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem świadectwa studiów podyplomowych. Jeżeli zatem chciałbyś podnieść swoje kompetencje w tym zakresie to Aerologia górnicza może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Aerologia górnicza? Aerologia górnicza skupia się na przekazaniu specjalistycznej wiedzy o wentylacji wyrobisk górnicznych. Zdobędziesz informacje na temat wentylacji, kliamtyzacji kopalni oraz o zagrożeniach przy wybuchu metanu czy pyłu węglowego.  Obca nie będzie Ci także wiedza o cyrkulacji powietrza, a także jego właściwościach i sposobach przemiszczania się w kopalni.


Czytaj więcej: Aerologia Górnicza studia - kierunek studiów


aerospace engineering studia inżynierskie i techniczneAerospace engineering studia - kierunek studiów

Eksploracja kosmosu rozpoczęła się od wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a ZSRR podczas Zimnej Wojny. Bardzo ważnym wydarzeniem było umieszczenie pierwszego obiektu na orbicie Ziemi - satelity Sputnik 1 w 1957 roku. Stamtąd już niedaleko było do wysłania człowieka poza Ziemię, na Księżyc i umieszczenie w Kosmosie stacji badawczych i wielu satelit. Kto z nas kiedyś, kiedyś dawno temu “za dzieciaka” nie marzył o tym, żeby polecieć na Księżyc, polecieć w Kosmos? Stawiam, że każdy, choć przez chwilę, chciał być kosmonautą, pracować w NASA, budować rakiety, dużymi czerwonymi przyciskami odpalać ich silniki i wysyłać w nieznane. Niektórzy wciąż o tym marzą, a szansą na spełnienie ich odwiecznych marzeń mogą okazać się studia na kierunku aerospace engineering. Są to studia techniczne dla osób, które charakteryzują się umysłem ścisłym - ulokowane są na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.


Czytaj więcej: Aerospace engineering studia - kierunek studiów


Automatyka i robotyka studia inżynierskieAutomatyka i robotyka studia - kierunek studiów

Automatyka i robotyka jest aktualnie jednych z najchętniej wybieranych kierunków politechnicznych. Nie bez powodu zainteresowanie tymi studiami rośnie z roku na rok. Absolwenci znajdują pracę w nowoczesnych firmach systemów sterowania czy technologii IT. Możliwości jest naprawdę dużo, więc jeśli jesteś uzdolniony w zakresie nauk ścisłych i fascynuje Cię technika oraz programowanie – nie wahaj się! To prawdopodobnie jest świetny kierunek dla Ciebie!
Te studia inżynierskie te są nastawione nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, z którą wiążą się godziny spędzone w laboratorium i na różnego rodzaju warsztatach. Jednak nie są to studia łatwe.

 


Czytaj więcej: Automatyka i robotyka studia - kierunek studiów


Bioinżynieria studia inżynierskieBioinżynieria studia - kierunek studiów

Od zawsze jesteś zainteresowany biotechnologią, naukami technicznymi i ochroną środowiska, ale nie wiedziałeś jakie studia wybrać? Bioinżynieria łączy te wszystkie dziedziny! To również kierunek przyszłościowy z uwagi na narastającą troskę o środowisko naturalne i jego nadmierną eksploatację. Rozwiniesz swoje umiejętności przyrodniczo-techniczne, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoja przyszła praca będzie mieć realny i pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko!
Te studia inżynierskie cieszą się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych. To otwiera wiele możliwości pracy, chociażby w obrębie Unii Europejskiej. Bioinżynieria to bowiem nacisk na nowoczesne technologie w rolnictwie, ochronie środowiska i przetwórstwa żywności, a taka różnorodność daje ogromne szansę na znalezienie wymarzonej pracy.

Czytaj więcej: Bioinżynieria studia - kierunek studiów


Bioinżynieria zwierząt studia inzynierskieBioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych dziedzin, takich jak: produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaka pracę chciałbyś podjąć w przyszłości, a interesujesz się szeroko pojętymi naukami matematyczno-przyrodniczymi z ukierunkowaniem na hodowlę bądź modyfikację organizmów zwierzęcych to powinieneś się z łatwością odnaleźć na kierunku bioinżynierii zwierząt!
Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów inżynierskich? Przede wszystkim musisz nastawić się na przedmioty z zakresu biologii i mikrobiologii, a także chemii ogólnej i fizyki. Zapoznasz się również z dziedziną nanobiotechnologii i technologii fizycznych.

 


Czytaj więcej: Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów


Biotechnologia studia inżynierskieBiotechnologia studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest interdyscyplinarną dziedziną nauki obejmującą różne kierunki technicznego wykorzystania materiałów i procesów biologicznych, integrującą biochemię, mikrobiologię, biologię molekularną, chemię i genetykę w celu praktycznego (użytkowego) stosowania kultur mikroorganizmów, zwierząt i roślin oraz tkanek i elementów ich struktur. Pojęcie to jest obecnie rozszerzone o uzyskane, za pomocą powyższych technik, efekty ekologiczne. Biotechnologia została zakwalifikowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do strategicznych kierunków studiów dla rozwoju krajowej gospodarki.
Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte na kierunku BIOTECHNOLOGIA umożliwiają swobodne poruszanie się w interdyscyplinarnym obszarze, jakim jest biotechnologia. Powyższe studia zapewniają uzyskanie rzetelnej i szczegółowej wiedzy z zakresu najważniejszych działów biotechnologii oraz poznanie metod używanych w praktyce produkcyjnej i badaniach naukowych z zakresu biotechnologii.


Czytaj więcej: Biotechnologia studia - kierunek studiów


Biotechnologia środowiska studia inzynierskieBiotechnologia środowiska studia - kierunek studiów

Nowoczesne technologie i ich wykorzystanie to chleb powszedni dla biotechnologa. Żywność genetycznie modyfikowana, produkcja insuliny, transgenika zwierząt i roślin to tematy, którymi obecnie zajmują się badacze w tej dziedzinie. Jeżeli Ciebie też interesuje ta tematyka, a ponadto chciałbyś wyspecjalizować się w zakresie biotechnologii środowiska i jego ochrony to kierunek, na który warto aplikować!
Czego będziesz mógł nauczyć się w ramach studiów inżynierskich na biotechnologii z naciskiem na aspekt środowiska? Przede wszystkim skupisz się zagadnieniach z zakresu biogeotechnologii, geologii, toksykologii środowiska czy metod biotechnologicznych w ochronie środowiska.
 
 

Czytaj więcej: Biotechnologia środowiska studia - kierunek studiów


Budownictwo studia inzynierskieBudownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie!
Studia inżynierskie na kierunku budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.
 

Czytaj więcej: Budownictwo studia - kierunek studiów


budowa jachtów studia inżynierskieBudowa jachtów studia - kierunek studiów

Budowa jachtów to kierunek wychodzący naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom żeglugi. Są to rzetelnie przygotowane studia inżynierskie mające na celu wykształcić specjalistów w zakresie eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych lub w dziedzinie turystyki wodnej: marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany gospodarką wodną to Jachting może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Zajęcia nie ograniczają się tylko do sal wykładowych. W ramach studiów będziesz odwiedzać stację żeglugi morskiej, żeglarskie przystanie, stocznie, zakłady i instytucje gospodarki morskie. Zostanie też przeprowadzone szkolenie żeglarskiej, dzięki czemu będziesz w stanie poprowadzić niewielki jacht. 


 

Czytaj więcej: Budowa jachtów studia - kierunek studiów


 

ceramika studia inżynierskieCeramika studia - kierunek studiów

Ceramika to unikatowy kierunek łączący przedmioty arystystyczne z wiedzą typowo techniczną. Dzięki temu staniesz się ekspertem w dziedzinie ceramiki, która jest cenioną od setek lat gałęzią przemysłu. Jeżeli zatem od zawsze interesowałeś się tym materiałem, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to prawdopodobnie jest to świetny kierunek dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach tego kierunku? Wbrew pozorom przeważać będą przedmioty z zakresu nauk technicznych. Nacisk będzie kładziony na wiedzę z dziedziny technologii chemicznej czy inżynierii materiałowej.

 

 


Czytaj więcej: Ceramika studia - kierunek studiów


Chemia studia inzynierskieChemia studia - kierunek studiów

Chcesz poznać naturę i właściwości substancji, które nas otaczają? Fascynuje Cię świat cząsteczek i atomów, a Twoim zamiłowaniem są nauki przyrodnicze? Jeśli tak to chemia będzie świetnym kierunkiem, podczas którego rozwiniesz swoje zainteresowanie i przełożysz je następnie na karierę zawodową!
Studia inżynierskie na kierunku chemia to nauka o nieograniczonych możliwościach, która otwiera oczy na otaczający nas świat. Tę dziedzinę świetnie charakteryzują słowa Alberta Einsteina: "Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki.

 


Czytaj więcej: Chemia studia - kierunek studiów


Chemia budowlana studia inzynierskieChemia budowlana studia - kierunek studiów

Szukasz międzyuczelnianego kierunku, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał dydaktyczny polskich uczelni, a jednocześnie jesteś zainteresowany naukami matematyczno-przyrodniczymi? Jeśli tak to studia inżynierskie na kierunku chemia budowlana są dla Ciebie!
Dotychczas nie było kierunku, który kształciłby studentów gotowych do wejścia prężnych krokiem w rynek zakładów przemysłowych produkujących materiały budowlane. Studia te wychodzą zatem naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom pracodawców. Warto dodać, że jest to kierunek międzuczelniany, co oznacza, że będziesz mieć okazję do studiowania w różnych miastach.

 


Czytaj więcej: Chemia budowlana studia - kierunek studiów


Computer Aided Engineering studia inzynierskieComputer Aided Engineering studia - kierunek studiów

Jesteś absolwentem licencjackich studiów z dziedziny nauk technicznych i szukasz ciekawej magisterki w języku angielskim? Computer Aidided Engineering to kierunek określany jako "studia przyszłości", dlatego powinieneś uważanie przyjrzeć się temu kierunkowi.
Czym właściwie jest computer aided engineering? Najprostszymi słowami jest to komputerowe wspomaganie prac inżynierskich oraz inżynieria telemedyczna. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i archiwizacją programów, między innymi w zakresie testów technicznych czy analiz projektów komputerowych. Kandydatem na te studia może być absolwent studiów, takich jak: budownictwo, telekomunikacja, elektronika czy inne kierunki z dziedziny nauk technicznych.

 


Czytaj więcej: Computer Aided Engineering studia - kierunek studiów


edukacja techniczno informacyjna studia inżynierskieEdukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który połączy Twoje zainteresowania z zakresu inżynierii, ale również studiów humanistycznych takich jak psychologia lub socjologia? Jeśli tak to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru studiów.
Edukacja techniczno-informatyczna to kierunek, który kształci w obrębie trzech głównych filarów: technicznego, informatycznego oraz multimedialnego. W trakcie tych studiów inżynierskich skupisz się na tajnikach informatyki, inżynierii wytwarzania a także na budowanie maszyn. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk humanistycznych.

 

 

Czytaj więcej: Edukacja techniczno-informacyjna studia - kierunek studiów


ekoenergetyka-studia inżynierskieEkoenergetyka studia - kierunek studiów

Odnawialne źródła energii są obecnie na ustach nie tylko wszystkich ekologów, ale również specjalistów w dziedzinie energetyki. Otwiera to nowe możliwości na rynku budownictwa i szeroko pojętej ekoenergetyki. Jeżeli zatem nauki techniczne są Twoją mocną stroną i chciałbyś poznać tajniki przetwarzania energii elektrycznej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii to studia inżynierskie na kierunku Ekoenergetyka mogą okazać się początkiem Twojej wymarzonej ścieżki kariery!
Jaką wiedzę zdobędziesz w ramach kierunku Ekoenergetyka? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk ścisłych ukierunkowanych na projektowanie i eksploatację obiektów technicznych oraz systemów produkcyjnych wykorzystujących odnawialne źródła energii.

 

Czytaj więcej: Ekoenergetyka studia - kierunek studiów


ekoinzynieria studia inżynierskieEkoinżynieria studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany szeroko pojętą ochroną środowiska i w przyszłości chciałbyś mieć wpływ na opracowywanie systemów ochrony zasobów naturalnych? Jeżeli zatem Twoją mocna stroną są nauki przyrodnicze oraz techniczne to na pewno odnajdziesz się na kierunku Ekoinżynieria!
Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów inżynierskich na kierunku Ekoinżynieria? Z uwagi na interdyscyplinarny charakter wspomnianego kierunku skupisz się na naukach z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych. Będą to na przykład zagadnienia prawne i ekonomiczne w zakresie obejmującym gospodarowanie i ochronę środowiska.
 

 

Czytaj więcej: Ekoinżynieria studia - kierunek studiów


elektronika i telekomunikacja studia inżynierskieElektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów

Współczesna komunikacja byłaby wręcz niemożliwa bez telefonu. Obecnie jest to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie nie tylko firm, ale każdego z nas. Dlatego tak ważne jest aby sprawami telekomunikacji zajmowali się specjaliści. Jeżeli zatem fascynuje Cię świat komunikacji telefonicznej to na pewno odnajdziesz się na tym kierunku!
Czym będziesz zajmować się w ramach studiów Elektronika i telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie studiów inżynierskich. Skupisz się zatem na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych.
 

 

Czytaj więcej: Elektronika i telekomunikacja studia - kierunek studiów


elektrotechnika studia inżynierskieElektrotechnika studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów inżynierskich z zakresu nauk technicznych, dzięki którym zdobędziesz kompetencje w zakresie wymagań inżynierskich i zawodowych? Jeżeli masz zatem ścisły umysł i zdolności matematyczne to prawdopodobnie bez problemu odnajdziesz się na kierunku Elektrotechnika?
Jaką wiedzę oraz umiejętności zdobędziesz po ukończeniu studiów inżynierskich na kierunku Elektrotechnika? Przede wszystkim nacisk kładziony będzie na analizy matematyczne, algebrę czy metody numeryczne. Co więcej, rozszerzysz swoją wiedzę na temat rachunku prawdopodobieństwa i statystyki oraz poznasz podstawowe zasady fizyki.
 

 

Czytaj więcej: Elektrotechnika studia - kierunek studiów


energetyka studia inzynierskieEnergetyka studia - kierunek studiów

Obecnie na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z zakresu zrównoważonego rozwoju energetycznego. Regulacje Unii Europejskiej w tym zakresie wytworzyły silną potrzebę wykształcenia ekspertów w dziedzinie energetyki z wiedzą o obecnych regulacjach prawnych w zakresie ochrony środowiska. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to powinieneś z łatwością odnaleźć się na studiach inżynierskich na kierunku energetyka!
Sprawne funkcjonowanie gospodarki jest w dużym stopniu zależne od energetyki, dlatego tak ważne jest zapewnienie zaplecza energetycznego kraju. Niewątpliwie popyt na energię będzie wzrastać, stąd tak ważna jest rola energetyków.
 

 

Czytaj więcej: Energetyka studia - kierunek studiów


fotonika studia inżynierskieFotonika studia - kierunek studiów

Fotonika jest to obszar nauki, który łączy w jedno dokonania dziedzin takich jak optyka, elektronika i informatyka. Program studiów inżynierskich na kierunku fotonika został tak skonstruowany, aby dać przyszłym absolwentom przede wszystkim umiejętności w zakresie projektowania urządzeń optoelektronicznych, systemów obrazujących i algorytmów analizy obrazu. Pod szczególną uwagę została wzięta również technika holografii, która zdaniem naukowców, jest bardzo przyszłościowa w powiązaniu z techniką cyfrową. Studia obejmują wiedzę z zakresu zastosowania światła w technice, projektowania nowych rozwiązań i technologii przyszłości.
Jesteś bez dwóch zdań kandydatem idealnym na te studia, jeśli w polu Twoich zainteresowań są nauki ścisłe. Znajomość matematyki i fizyki na wysokim poziomie będzie bardzo pożądana.

 

Czytaj więcej: Fotonika studia - kierunek studiów


Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia ekonomiczneInnowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów

Obecnie gospodarka rozwija się tak szybko, że metody wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu w dobie dzisiejszej technologii nie mają już racji bytu. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań gospodarczych. Jeżeli zatem chciałbyś mieć w przyszłości realny wpływ na działania gospodarcze to na pewno sprawdzisz się jako student Innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów!
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na tym kierunku? Przede wszystkim będzie to wiedza z zakresu nauk technicznych oraz ekonomii. Nauczysz się przeprowadzać badania i analizy przy użyciu nowoczesnych metod badawczych oraz posiądziesz umiejętność obsługi specjalistycznego oprogramowania  niezbędnego do rozwiązywania problemów zawodowych.

 

Czytaj więcej: Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały studia - kierunek studiów


inwestycje i wdrożenia przemysłowe studia inżynierskieInwestycje i wdrożenia przemysłowe studia - kieurnek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku, który da Ci wszechstronne wykształcenie inżynierskie? Interesujesz się szeroko pojętym przemysłem, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to na pewno powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Inwestycje i wdrożenia przemysłowe podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskiech na kierunku Inwestycje i wdrożenia przemysłowe? W trakcie Twojej edukacji zmierzysz się z takimi przedmiotami jak geometria, zarządzanie zasobami internetowymi czy algebra.


 

Czytaj więcej: Inwestycje i wdrożenia przemysłowe studia - kieurnek studiów


Inżynieria akustyczna studia inżynierskieInżynieria akustyczna studia - kierunek studiów

Współczesny zawód akustyka wymaga, oprócz przedmiotów z zakresu dźwięku, szerokiej wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki czy telekomunikacji. W dobie szybkiego rozwoju akustyki zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, a muzyka i dźwięki Twoją pasją to Inżynieria akustyczna może okazać się dla Ciebie świetnym kierunkiem!
Podczas tych studiów inżynierskich nacisk kładziony będzie na kształcenia z zakresu matematyki, programowania i fizyki, a także przedmiotów inżynierskich: elektrotechniki, mechaniki oraz programowania w środowisku Matlab.

 

 

Czytaj więcej: Inżynieria akustyczna studia - kierunek studiów


inżynieria bezpieczeństwa studia inżynierskieInżynieria bezpieczeństwa studia - kierunek studiów

W dobie nieustannego rozwoju technologii produkcji maszyn niezwykle ważne jest wykształcenie specjalistów z zakresu inżynierii bezpieczeństwa. Jeżeli zatem interesujesz się budową maszyn, ich konstrukcją oraz konserwacją, a dodatkowo Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria bezpieczeństwa może być kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów Inżynieria bezpieczeństwa? Przede wszystkim zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu budowy maszyn, konstrukcji urządzeń oraz instalacji technicznych. Co więcej, będziesz przygotowany do wykonywania zadań w zakresie analizy ryzyka i monitorowania zagrożeń, a także oceny prawdopodobnych skutków katastrof naturalnych i awarii obiektów technicznych.

 

Czytaj więcej: Inżynieria bezpieczeństwa studia - kierunek studiów


inżynieria biochemiczna studia inżynierskieInżynieria biochemiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biochemiczna zajmuje się hodowlą żywych organizmów oraz procesy wyodrębniania ich produktów w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Dzięki tym studiom inżynierskim będziesz wydajnie hodować mikroorganizmy oraz komórki roślinne, co przygotuje Cię do pracy w szeroko pojętym przemyśle spożywczym, przetwórczym biomasy oraz w firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Jeżeli zatem Twoją mocną stronę są nauk ścisłe i nie są Ci straszne godziny w laboratorium to Inżynieria biochemiczna może być kierunkiem dla Ciebie!
Na początku studiów zapoznasz się z podstawami chemii, fizyki i biologii, które są niezbędne do dalszego studiowania przedmiotów biochemicznych. Kolejne semestry obejmują takie zajęcia jak: biologia stosowana, biochemia, genetyka i inżynieria metaboliczna, inżynieria bioproduktów.

Czytaj więcej: Inżynieria biochemiczna studia - kierunek studiów


inżynieria biomedyczna studia inżynierskie

Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Chciałbyś współpracować z lekarzami w zakresie eksploatacji oraz obsługi aparatury medycznej? Myślisz o ciekawym kierunku z zakresie nauk medycznych? Jeżeli tak to Inżynieria biomedyczna to może być świetny kierunek dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria biomedyczna? Przede wszystkim skupisz się na pogłębienie wiedzy z zakresu elektroniki medycznej, optyki biomedycznej i biomechaniki inżynierskiej.


 

Czytaj więcej: Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów


inżynieria-biomateriałów-studia inżynierskieInżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów

Przy obecnym zapotrzebowaniu na specjalistów w zakresie surowców odnawialnych, Inżynieria biotworzyw to kierunek stworzony z myślą o wykształceniu ekspertów w tej dziedzinie i przygotowania ich do pracy na nieustannie rozwijającym się rynku materiałów odnawialnych. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany tą tematyką i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to Inżynieria biotworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Biotworzywa to materiały przyszłości, ponieważ powalają chronić klimat poprzez redukcję odpadów i ograniczenie zależności od surowców kopalnych. W ramach tych studiów inżynierskich dowiesz się jak wykorzystać biomasę w dziedzinach przemysłu, a także odkryjesz nowe wykorzystanie drewna do produkcji ekologicznych tworzyw sztucznych.

 

Czytaj więcej: Inżynieria biotworzyw studia - kierunek studiów


inżynieria chemiczna i procesowa studia inżynierskieInżynieria chemiczna i procesowa studia - kierunek studiów

Przemysł przetwórczy stanowi obecnie silną gałąź gospodarki krajowej oraz światowej. Inżynieria chemiczna oraz procesowa to dyscyplina naukowa zajmująca się wykorzystaniem wiedzy z zakresu biologii, matematyki, chemii i fizyki do procesów technologicznych. Te umiejętności są niezbędne do opracowywania technologii wytwarzania nowych produktów rynkowych, bezpiecznego i wydajnego prowadzenia procesów produkcji w fabrykach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś mieć realny wpływ na rozwój przemysłu przetwórczego to Inżynieria chemiczna i procesowa to może być kierunek dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa? Przede wszystkim zajmiesz się projektowaniem procesów i ciągów technologicznych oraz sterowaniem nimi.

Czytaj więcej: Inżynieria chemiczna i procesowa studia - kierunek studiów


inżynieria ciepła studia inżynierskieInżynieria ciepła studia - kierunek studiów

Chcesz poznać tajniki powstawania, przetwarzania, przesyłania i magazynowania energii cieplnej w różnych gałęziach gospodarki i zostać specjalistą w tej dziedzinie? Chcesz mieć realny wpływ na zagadnienia obecne w prawie każdym aspekcie życia? Jeżeli tak to Inżynieria ciepła to świetny kierunek dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria ciepła? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy i zasady działania urządzeń elektrycznych, zjawisk zachodzących w warstwie wierzchniej materiałów pracujących w urządzeniach energetycznych, zapobiegania korozji czy umiejętności modelowania zjawisk cieplnych. 

 


Czytaj więcej: Inżynieria ciepła studia - kierunek studiów


inżynieria cyfryzacji studia inżynierskieInżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów

W dobie tak szybko rozwijających się technologii internetowych specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. Inżynieria cyfryzacji to starannie opracowany, unikatowy kierunek studiów inżynierskich wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniom rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się informatyką, masz analityczny umysł, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Inżynieria cyfryzacji może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Społeczeństwo informacyjne, w którym żyjemy wykształciło silną potrzebę rozwoju informatyki. Inżynieria cyfryzacji jest informatyką stosowaną, której głównym założeniem jest projektowanie i wdrażanie tego oprogramowania w biznesie, administracji i przemyśle.

 

Czytaj więcej: Inżynieria cyfryzacji studia - kierunek studiów


inżynieria geologiczna studia inżynierskieInżynieria geologiczna studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany naukami przyrodniczymi i szukasz ciekawego kierunku w tej dziedzinie? Chcesz połączyć fascynację przyrodą z najnowocześniejszymi technologiami oraz rozwiązaniami w przemyśle wydobywczym czy ekologii? Jeżeli tak to Inżynieria geologiczna może okazać się świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria geologiczna? Te studia Inżynierskie to przede wszystkim jest to kierunek kształcący w zakresie nauk przyrodniczych oraz ścisłych, a także obejmujący technologie informacyjne. Zdobędziesz wiedzę na temat procesów zachodzących w obrębie kuli ziemskiej, minerałów i skał powstających w wyniku tych procesów oraz historii Ziemi.

 

 

Czytaj więcej: Inżynieria geologiczna studia - kierunek studiów


inżynieria i gospodarka wodna studia inżynierskieInżynieria i gospodarka wodna studia - kierunek studiów

Deficyt wody na świecie stworzył potrzebę wykształcenia specjalistów w zakresie efektywnej eksploatacji wody oraz monitorowania jej zasobów. Niezwykle ważne jest także wykorzystanie wody w przemyśle, rolnictwie czy łagodzeniu skutków suszy. Dzięki Inżynierii i gospodarce wodnej to Ty możesz dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie! 
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria i gospodarka wodna? Studia kształcą w zakresie nauk przyrodniczych. Przykładowymi przedmiotami będą: hydrologia, chemia wody i gleby, hydraulika i hydrodynamika, mechanika gruntów oraz budownictwo wodne.


 

Czytaj więcej: Inżynieria i gospodarka wodna studia - kierunek studiów


inżynieria-kosmiczna-studia inżynierskieInżynieria kosmiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku, który wyróżni Cię spośród innych studentów i wzniesie ponad przeciętność? Interesują Cię niezbadane przestrzenie kosmiczne oraz ich obserwacje z astronomicznych obserwatoriów naziemnych? Jeżeli tak to Inżynieria kosmiczna powinna być kierunkiem, który na pewno powinieneś rozważyć podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!
Program studiów spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Europejską Agencję Kosmiczną. Studia inżynierskie w ramach kierunku to przede wszystkim przedmioty z zakresu fizyki, astronomii, informatyki oraz podstaw elektroniki, elektrotechniki czy mechaniki. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności w dziedzinie przestrzeni kosmicznej.


 

Czytaj więcej: Inżynieria kosmiczna studia - kierunek studiów


inżynieria materiałowa studia inżynierskieInżynieria materiałowa studia - kierunek studiów

Inżynieria materiałowa to obecnie jeden z "kierunków przyszłości" ze względu na nieustanny postęp w dziedzinie materiałów: głównie nano- oraz biotworzyw. Jeżeli zatem chcesz uzyskać wiedzę w tym zakresie to Inżynieria materiałowa jest świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Studia inżynierskie na tym kierunku został ukształtowane w drugiej połowie poprzedniego wieku i obeycnie przechodzi prawdziwy renesans ze względu na szerokie zastosowanie nanomateriałyów materiałów funkcjonalne i inteligentnych oraz biomateriałów. Inżynieria materiałowa stanowi podstawę nowoczesnego przemysłu, dlatego też specjaliści w tej dziedzinie są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. W dzisiejszych czasach dysponujemy materiałami pozwalającymi na budowę maszyn działających w przestrzeni kosmicznej czy biomateriały ratujące życie, dzięki zastąpieniu niektórych organów człowieka.

 

Czytaj więcej: Inżynieria materiałowa studia - kierunek studiów


inżynieria mechaniczna i materiałowa studia.jpgInżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku w zakresie studiów inżynierskich? Chcesz mieć wpływ na jakość i obróbkę materiałów stosowanych do budowy najróżniejszych maszyn, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to te unikalne studia jakimi są Inżynieria mechaniczna i materiałowa mogą okazać się świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria mechaniczna i materiałowa? Przede wszystkim będziesz posiadać wiedzę z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Dodatkowo będziesz uczęszczać na zajęcia o materiałach inżynierskich metalowych, ceramicznych, z tworzyw sztucznych i kompozytowych.

 

Czytaj więcej: Inżynieria mechaniczna i materiałowa studia - kierunek studiów


inżyniera mechaniczno medyczna studia inżynierskieInżynieria mechaniczno-medyczna studia - kierunek studiów

Konstruowanie sprzętu medycznego w USA i UE to branża, która co roku przynosi ogromne zyski, a co istotne, ciągle się rozwija. Teraz czas na wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie także w Polsce! Kierunek Inżynieria mechaniczno - medyczna istnieje już od kilku lat i plasuje się w czołówce w zakresie popularności kierunków unikatowych. Jeżeli zatem chciałbyś projektować sprzęty medyczne i mieć wpływ na współczesną medycynę to kierunek Inżynieria mechaniczno-medyczna może być świetnym początkiem przyszłej kariery.
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna? Przede wszystkim zdobędzie wiedzę z zakresu podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn, technik wytwarzania i eksploatacji urządzeń.

 

Czytaj więcej: Inżynieria mechaniczno-medyczna studia - kierunek studiów


inżynieria medyczna studia inżynierskieInżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Nowoczesna działalność inżynierska w medycynie to obecnie branża, która nieustannie się rozwija. Dlatego też tak wysokie jest zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki kierunkowi Inżynieria medyczna może zostać jednym z nich! Dodatkowo warto zauważyć, że ciągłe doposażanie placówek medycznych w specjalistyczny sprzęt oraz obowiązek informatyzacji służby zdrowia to czynniki sprzyjające kształceniu w tym zakresie. Jeżeli zatem chciałbyś przyczynić się do unowocześnienia współczesnej medycyny to Inżynieria medyczna może być kierunkiem dla Ciebie!
W ramach studiów nauczysz obsługiwać się zinformatyzowaną aparaturę medyczną czy zdobędziesz wiedzę z zakresu technik stosowanych w warunkach kontaktu urządzeń mechanicznych z żywym organizmem.


Czytaj więcej: Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów


inżynieria naftowa i gazownicza studia inżynierskieInżynieria naftowa i gazownicza studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku o unikatowym profilu kształcenia w zakresie nauk ścisłych? Inżynieria naftowa i gazownictwo mogą okazać się dla Ciebie świetnymi studiami otwierającymi ciekawą perspektywę zawodową. Dzięki tym studiom zdobędziesz bowiem wiedzę potrzebną do prowadzenia wierceń naftowych czy prowadzenia symulacji komputerowych.
Obecnie studia z zakresu gazownictwa są jednym z najchętniej wybieranych kierunków na Akademii Górniczo-hutnicznej. Czego nauczysz się studiując Inżynierię naftową i gazownictwo? Te studia inżynierskie kształcą w trzech specjalnościach: wiertnictwo naftowe, inżynieria gazownicza oraz inżynieria naftowa.


Czytaj więcej: Inżynieria naftowa i gazownicza studia - kierunek studiów


inżynieria nanostruktur studia inżynierskieInżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów

Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest w stanie dotrzeć do każdej gałęzi gospodarki. Szacuje się, że na obecnym rynku w przeciągu kilku lat wytworzy się deficyt specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria nanostruktur, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na ekspertów w zakresu nowoczesnych technologii.
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria nanostruktur? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych przedmiotów nauk matematyczno - przyrodniczych, takich jak: biologia, fizyka czy matematyka.


 

Czytaj więcej: Inżynieria nanostruktur studia - kierunek studiów


inżynieria nowoczesnych materiałów studia inżynierskieInżynieria nowoczesnych materiałów studia - kierunek studiów

Obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż jest inżynieria materiałowa. Nowoczesne materiały stanowią przyszłość niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno Inżynieria nowoczesnych materiałów będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria nowoczesnych materiałów? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu procedur preparacyjnych, różnych technik badania właściwości oraz wykorzystania nowoczesnych materiałów wszystkich grup: metalicznych, ceramicznych, polimerowych oraz kompozytowych.


 

Czytaj więcej: Inżynieria nowoczesnych materiałów studia - kierunek studiów


inżynieria obliczeniowa studia inżynierskieInżynieria obliczeniowa studia - kierunek studiów

Nie są Ci obce metody obliczeniowe i chciałbyś rozszerzyć wiedzę w tej dziedzinie, a Twoją mocną stroną zawsze były nauki ścisłe? Jeżeli tak to Inżynieria obliczeniowa to może być świetny kierunek dla Ciebie! Metody obliczeniowe są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, więc szansa na znalezienie ciekawej pracy jest naprawdę duża!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria obliczeniowa? Przede wszystkim skupisz się na zastosowaniu wzorów matematycznych oraz fizycznych w praktyce i znajdziesz ich różne zastosowania w wielu dziedzinach. Co więcej, nacisk kładziony będzie także na metody informatyczne, bez których obecny przemysł nie może przejść obojętnie.


 

Czytaj więcej: Inżynieria obliczeniowa studia - kierunek studiów


inżynieria odnawialnych źródeł energii studia inżynierskieInżynieria odnawialnych źródeł energii studia - kierunek studiów

Farmy wiatrowe, kolektory słoneczne czy konstrukcje geotermalne to jedynie kilka przykładów instalacji korzystających z odnawialnych źródeł energii. Ten trend jest obecnie niezwykle wyraźny we współczesnej gospodarce, dlatego tak potrzebni są specjaliści w tej ciągle rozwijającej się dziedzinie. Jeżeli zatem interesujesz się pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł i chcesz mieć wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego to Inżynieria odnawialnych źródeł energii może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Studia inżynierskie na kierunku Inżynieria odnawialnych źródeł energii dadzą ci podstawową wiedzę o budowie, działaniu oraz eksploatacji maszyn w oparciu o zasady mechaniki oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. 


Czytaj więcej: Inżynieria odnawialnych źródeł energii studia - kierunek studiów


Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia inżynierskieInżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia - kierunek studiów

Pojazdy elektryczne i hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich produkcją nieustannie wzrasta i powiększa się o nowe rozwiązania i modele. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Z myślą o wykształceniu takich ekspertów powstał kierunek Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się motoryzacją, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to być może Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych? Przede wszystkim zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę konieczną do projektowania oraz obsługi złożonych układów technicznych.


Czytaj więcej: Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych studia - kierunek studiów


Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia inżynierskieInżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów

W dobie nowoczesnych technologii sektor rolnictwa i produkcji żywności potrzebuje specjalistów w dziedzinie zaawansowanych technik projektowania w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym. Jeżeli zatem interesujesz się procesami produkcji i chciałbyś mieć w przyszłości wpływ na ich przebieg to Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej? Przede wszystkim zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu branży rolnej oraz spożywczej.


 

Czytaj więcej: Inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej studia - kierunek studiów


Inżynieria przemysłu spożywczego studia inżynierskieInżynieria przemysłu spożywczego studia - kierunek studiów

Gospodarka żywnościowa, dzięki nowoczesnym technologiom nieustannie się rozwija, co stwarza potrzebę na zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki kierunkowi Inżynieria przemysłu spożywczego możesz dołączyć do tego grona! Jeżeli zatem interesujesz się produkcją w sektorze spożywczym i chciałbyś mieć w przyszłości wpływ na jego przebieg to ten kierunek może być świetnym początkiem Twojej kariery zawodowej w tej dziedzinie.
Inżynieria przemysłu spożywczego to studia inżynierskie, które kształcą nie tylko w zakresie wiedzy teoretycznej, ale również przewidują wiele zajęć praktycznych przygotowujących do wykonywania zawodu. 

 

Czytaj więcej: Inżynieria przemysłu spożywczego studia - kierunek studiów


inżynieria rolnicza studia inżynierskieInżynieria rolnicza studia - kierunek studiów

Obecnie branża maszyn rolniczych, technologii przetwarzania i przechowywania surowców nieustannie się rozwija, dzięki czemu powstało duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Postęp technologiczny nie ominął rolnictwa, a wręcz przeciwnie – ciągniki oraz inne maszyny posiadają nowoczesne rozwiązania i elektronikę. Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria rolnicza, dzięki któremu będziesz mógł dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie,
Inżynieria rolnicza to studia inżynierkskie kształcące przyszłych specjalistów w zakresie eksploatacji środków technicznych, ich użytkowania, trwałości i niezawodności. Dzięki tym studiom zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę w dziedzinie przechowywania biosurowców, logistyki, systemów elektronicznych i informatycznych.


Czytaj więcej: Inżynieria rolnicza studia - kierunek studiów


Inżynieria rolno-spożywcza i leśna studia inżynierskieInżynieria rolno-spożywcza i leśna studia - kierunek studiów

Obecne potrzeby rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej i leśnej wytworzyły silne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Procesy czy systemy produkcyjne są obsługiwane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, a przy niewielkiej ilości ekspertów w tej dziedzinie, Inżynieria rolno-spożywcza i leśna to kierunek studiów, który wychodzi naprzeciw potrzebom rynkowym. Jeżeli zatem chciałbyś w przyszłości pracować w sektorze rolniczym to możliwe, że jest to kierunek dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria rolno-spożywcza i leśna? Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, co oznacza, że zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności z różnych dziedzin.


Czytaj więcej: Inżynieria rolno-spożywcza i leśna studia - kierunek studiów


inżynieria środowiska studia inżynierskieInżynieria środowiska studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na kształtowanie zewnętrznego środowiska przyrodniczego i dostosowywanie go do potrzeb ludzi, a także chcesz w przyszłości zostać specjalistą w zakresie ochrony środowiska oraz racjonalnego gospodarowania? Jeżeli tak to Inżynieria środowiska może być świetnym początkiem kariery w tym zakresie.
Jako absolwent kierunku Inżynieria środowiska możesz uzyskać uprawnienia budowlane bez ograniczeń niezbędne do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych czy kanalizacyjnych.


 

Czytaj więcej: Inżynieria środowiska studia - kierunek studiów


inżynieria systemów studia inżynierskieInżynieria systemów studia - kierunek studiów

Pod nazwą Inżynieria systemów kryje się kierunek będący odpowiedzią na istniejące od wielu lat na uczelniach zagranicznych studia inżynierskie Systems Engineering. Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom pracodawców na inżynierów wykształconych z umiejętnością całościowego spojrzenia na świat technologii. Jeżeli zatem chciałbyś dołączyć do tego grona to ten kierunek jest dla Ciebie!
Studia mają zdecydowanie innowacyjny charakter. Pierwszy rok ma na celu zapoznanie studenta z wiedzą dotyczącą świata technologii, zaś kolejne kształcą już w ramach wybranej przez Ciebie specjalizacji: systemy energetyczne, systemy sterowania, systemy zarządzania wiedzą, systemy logistyczne oraz procesy biochemiczne.


 

Czytaj więcej: Inżynieria systemów studia - kierunek studiów


inżynieria transportu i logistyki studia inżynierskieInżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów

W dobie globalizacji odpowiednie zarządzania transportem oraz logistyką jest niezwykle ważne. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inżynieria transportu i logistyki to kierunek wychodzący naprzeciw tym tendencjom. Jeżeli zatem masz zmysł strategiczny i chciałbyś zająć się logistyką w przyszłości to może to być świetny kierunek dla Ciebie!
Obecnie studia inżynierskie to nie tylko nauki techniczne, ale także kształcenie w zakresie nauk pozwalających na objęcie w przyszłości stanowiska managera: ekonomii, organizacji i zarządzania, prawa gospodarczego. Co więcej, w ramach studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzą z zakresu logistyki i transportu.

 

Czytaj więcej: Inżynieria transportu i logistyki studia - kierunek studiów


Inżynieria wzornictwa przemysłowego studia inżynierskieInżynieria wzornictwa przemysłowego studia - kierunek studiów

Wzornictwo przemysłowe to rozwijająca się gałąź gospodarki nie tylko w Polsce, ale tez za granicą. Interesujesz się sztukami plastycznymi, ale Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Jeżeli tak to Inżynieria wzornictwa przemysłowego będzie dla Ciebie świetnym kierunkiem łączącym te dwie dziedziny!
Aby stać się studentem Inżynierii wzornictwa przemysłowego musisz uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego sprawdzającego predyspozycje plastyczne oraz techniczne. Po przejściu tego etapu staniesz się już studentem Inżynierii wzornictwa przemysłowego. W ramach studiów przewidziane są przedmioty z zakresu nauk technicznych oraz plastycznych.


 

Czytaj więcej: Inżynieria wzornictwa przemysłowego studia - kierunek studiów


Inżynieria zarządzania studia inżynierskieInżynieria zarządzania studia - kierunek studiów

Chcesz mieć wpływ na organizację przedsiębiorstw i proces rozwiązywania pojawiających się problemów? Dzięki studiom na kierunku Inżynieria zarządzania staniesz się prawdziwym mózgiem operacji firmy. Jeżeli zatem masz zdolności przywódcze, a dodatkowo cechujesz się umysłem analitycznym oraz kreatywnością to Inżynieria zarządzania może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Kierunek jest odpowiedzią na cieszące się dużą popularnością za granicą studia inżynierskie Operations Research lub Management Science. Jest to wiedza ze wszystkich gałęzi gospodarki dotycząca racjonalnego wykorzystania możliwych zasobów. Jako specjalista w tej dziedzinie będziesz ogniwem łączącym ludzi zarządzającymi organizacjami i działami technicznymi tych organizacji.


Czytaj więcej: Inżynieria zarządzania studia - kierunek studiów


jakość i bezpieczeństwo żywności studia inżynierskieJakość i bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów

Obecnie gałąź przemysłu zajmująca się kontrolą jakości żywności ciągle się rozwija i stanowi niezwykle ważny aspekt gospodarki. Dlatego też tak poszukiwani są specjaliści wykształceni w dziedzinie wdrażania oraz nadzorowania systemów zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności w przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem zwracasz uwagę na jakość spożywanych produktów i w przyszłości chciałbyś mieć wpływ na ich bezpieczeństwo to powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery zawodowej!
Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich Jakość i bezpieczeństwo żywności? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę z zakresu systemów zarządzania jakością żywności.


 

Czytaj więcej: Jakość i bezpieczeństwo żywności studia - kierunek studiów


lotnictwo i kosmonautyka studia inżynierskieLotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów

Obecnie lotnictwo i kosmonautyka to jedne z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu. Co ważniejsze jest to rynek, który rozwija swoje skrzydła także w Polsce. Takie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie sprawia, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w tej branży. Jeżeli zatem interesujesz się przestrzenią powietrzną to studia inżynierskie na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka? Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonauyka kształcą w zakresie podstaw teoretycznych w obszarze nauk społecznych, a w szczególności dyscyplin naukowych o obronności, bezpieczeństwie, zarządzaniu oraz nauk pokrewnych

Czytaj więcej: Lotnictwo i kosmonautyka studia - kierunek studiów


meblarstwo studia inżynierkskieMeblarstwo studia - kierunek studiów

Współczesne meblarstwo to nieustannie rozwijająca się branża, a pracę w tej dziedzinie oferuje coraz więcej polskich firm. Chciałbyś zostać specjalistą w zakresie projektowania, planowania produkcji, wytwarzania i dystrybucji w branży meblarskiej, a dodatkowo śledzisz najnowsze trendy oraz kolekcje designerów? Jeżeli tak to Meblarstwo może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów inżynierskich na kierunku Meblarstwo? Kierunek kształci w zakresie grafiki inżynierskiej, materiałoznawstwa, konstrukcji i szerokiego spektrum nowoczesnych technik wytwarzania mebli ze szczególnym uwzględnieniem technologii proekologicznych czy wzornictwa przemysłowego. Będziesz też w stanie obsługiwać maszyn produkujące meble oraz będziesz brać udział w kreatywnym procesie wprowadzania nowych mebli na rynek. Co więcej, zdobędziesz także umiejętności niezbędne do zarządzania oraz kierowania przedsiębiorstwem. Ponadto warto podkreślić, że meblarstwo w Polsce to rozwijająca się branża skupiająca ponad 23 tysiące podmiotów.

Czytaj więcej: Meblarstwo studia - kierunek studiów


Mechaniczna inżynieria tworzyw studia inżynierskieMechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów

Jak produkuje się obudowy telewizorów LCD, elementy dla medycyny czy jak wytłacza się folię wielowarstwową? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się studiując Mechaniczną inżynieria tworzyw. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Mechaniczna inżynieria tworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechaniczna inżynieria tworzyw? Podczas studiów inżynierskich będziesz mógł zdobyć wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak: podstaw przetwórstwa tworzyw polimerowych, technologii wytwarzania, maszyn i narzędzi do przetwórstwa tworzyw, projektowania wytworów z tworzyw, technologii obróbki metali, komputerowego wspomagania konstruowania CAD/CAM i wytwarzania CAE w przetwórstwie tworzyw. Co więcej, zajęcia będą też dotyczyć organizacji przetwórstwa tworzyw, a także najważniejszych trendów rozwojowych tej branży.

Czytaj więcej: Mechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów


Mechanika i budowa maszyn studia inżynierskie

Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów

Maszyny to codzienność. Na każdym kroku mamy styczność z urządzeniami mechanicznymi, które w dużym stopniu ułatwiają nam życie codzienne czy zawodowe. Nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża budowy maszyn ciągle pokazuje silne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego też Mechanika i budowa maszyn jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez licealistów. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływa na konstruowanie urządzeń mechanicznych to Mechanika i budowa maszyn jest kierunkiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej ścieżki kariery! Studia inżynierskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn to okazja do uzyskania gruntownej wiedzy z zakresu mechaniki, wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa, elektrotechniki oraz umiejętności w zakresie projektowania i konstruowania maszyn i urządzeń, projektowania procesów technologicznych, wytwarzania maszyn i urządzeń. Wszystko to dzieje się z wykorzystaniem technik informatycznych Computer Aided Engineering. 

Czytaj więcej: Mechanika i budowa maszyn studia - kierunek studiów


Mechatronika studia inżynierskieMechatronika studia - kierunek studiów

Studia inżynierskie na kierunku mechatronika to połączenie dwóch nieustannie rozwijających się gałęzi przemysłu: mechaniki oraz elektroniki, a jej celem jest dodawanie rozwiązań elektroniki do projektowania oraz wytwarzania nowoczesnych urządzeń. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe, chcesz zdobyć tytuł inżyniera to Mechatronika może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechatronika? Program studiów przygotuje Cię do projektowania oraz konstruowania specjalistycznych urządzeń, maszyn, pojazdów, sprzętów oraz specjalistycznej aparatury medycznej. Przykładowymi przedmiotami są: Programowanie robotów przemysłowych, Programowanie sterowników PLC, Wizualizacja danych procesowych w programach typu SCADA, Systemy wizyjne w mechatronice, Technologie informacyjne, Grafika inżynierska i zapis konstrukcji, Języki oprogramowania C, C++ czy Nauka o materiałach. Różnorodność zajęć sprawia, że będziesz doskonale przygotowany do podjęcia pracy w zawodzie.

Czytaj więcej: Mechatronika studia - kierunek studiów


metalurgia studia inżynierskieMetalurgia studia - kierunek studiów

Chcesz zaostać ekspertem w zakresie przetwarzania oraz użytkowania metali i stopów w różnych gałęziach przemysłu? Studia inżynierskie na kierunku Metalurgia dadzą Ci bez wątpienia taką możliwość! Co więcej, będziesz przygotwany do twórczej pracy z użyciem nowoczesnych technologii metali i stopów. Jeżeli zatem interesuje Cię świat metalurgii i chciałbyć przełożyć swoje zainteresowania na przyszłą karierę to może być to kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Metalurgia? Studią kształcą w zakresie metalurgii ekstrakcyjnej, przetwórstwa metali i stopów, nauki o materiałach, recyklingu metali, utylizacji odpadów technologicznych, techniki cieplnej, informatyki, podstaw automatyki oraz ekologii. Do wyboru, w zależności od uczelni, jest wiele ciekawych specjalizacji, które obejmują takie tematy jak: komputerowe modelowanie procesów metalurgicznych, metaloznawstwo i obróbka cieplna, metalurgia ekstrakcyjna, plastyczna przeróbka metal,technika cieplnaczy czy piece przemysłowe i ochrona środowiska

Czytaj więcej: Metalurgia studia - kierunek studiów


Mikroelektronika w technice i medycynie studia inżynierskieMikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów

Ciekawi Cię świat mikroelektroniki oraz mikrosystemów, oprogramowania w aparaturach medycznych, elektronice samochodowej czy komputerowej? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chciałbyś przełożyć te umiejętności na przyszłą karierą zawodową? Mikroelektronika w technice i medycynie da Ci możliwość rozwinięcia tych zainteresowań. Jeżeli zatem nie są Ci straszne systemy wbudowane i oprogramowania to Mikroelektronika w technice i medycynie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mikroelektronika w technice i medycynie? Kierunek kształci w zakresie wiedzy na temat budowy miniaturowych urządzeń elektronicznych i technologii używanych do ich wytwarzania, umiejętności wykorzystywania komponentów elektronicznych, w tym układów programowalnych, do budowy systemów mikroelektronicznych, umiejętności pisania oprogramowania dla systemów opartych na mikrokontrolerach, mikroprocesorach i układach FPGA oraz umiejętności projektowania elementów elektronicznych.

Czytaj więcej: Mikroelektronika w technice i medycynie studia - kierunek studiów


nauki ścisłe studia

Nauki ścisłe studia - kierunek studiów

Czy wiesz, co dokładnie znajduje się pod terminem “nauki ścisłe”? Wiele ludzi myśli od razu o matematyce, fizyce, a to tylko wierzchołek tej góry lodowej. Nauki ścisłe bowiem, są naukami, w których dokładnie i drobiazgowo opisuje się i modeluje zjawiska oraz weryfikuje powstałe hipotezy za pomocą doświadczeń i dowodów matematycznych. Do opracowania danych doświadczalnych stosowana jest statystyka. Bardzo ogólnym stwierdzeniem jest to, iż nauki ścisłe to nauki matematyczne i przyrodnicze, nie mniej jednak daje to pewien pogląd na sytuację. Wymieniając szczegółowo była by to matematyka i informatyka oraz fizyka, chemia, biologia, astronomia i geografia. Jeżeli więc Twój umysł zawsze zajmowały sprawy ścisłe, a nie humanistyczne - studia na kierunku nauki ścisłe będą dla Ciebie idealne!

 

Czytaj więcej: Nauki ścisłe studia - kierunek studiów


oceanotechnika studia inżynierskieOceanotechnika studia - kierunek studiów

Ocean dla starożytnych Greków i Rzymian był mityczną rzeką oblewającą nasz świat. Dzięki naukowcom, podróżnikom i badaczom oraz rozlicznym ekspedycjom, dziś wiemy, że oceany nie są jedną wielką rzeką, a wielką częścią hydrosfery ziemskiej, która jest wypełniona słoną wodą, a ta z kolei pokrywa ¾ powierzchni Ziemi (70,8%). W zależności od klasyfikacji - wyróżnia się jeden, trzy, cztery lub pięć oceanów: Wszechocean (jako jeden) i Ocean Spokojny, Atlantycki, Indyjski, Akrtyczny oraz Południowy. Jest to zatem ogromny zbiór wód okalających wszystkie lądy, a jego charakterystyczną cechą jest wielka różnorodność. Była ona badana przez setki lat, ale zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż istnieje i wzrasta. Jeśli Twoje zainteresowania są ukierunkowane na to ramię nauki i przemysłu, powinieneś rozważyć studia na kierunku oceanotechnika.

 

Czytaj więcej: Oceanotechnika studia - kierunek studiów


Optyka studia inżynierskieOptyka studia - kierunek studiów

Kiedy słyszysz słowo “optyka” zapewne kojarzy Ci się ono z zakładem bądź gabinetem optycznym, gdzie uprzejmy pan lub pani zbadają Ci wzrok i dopasują szkła kontaktowe czy okulary. Nic bardziej mylnego. Osoba, która się tym zajmuje to w większości optometrysta - dokonuje pomiarów wad wzrokowych. Optyka, o jakiej jest mowa w tym tekście to dział fizyki i techniki zajmujący się badaniem światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane i jego zastosowanie w technice. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym. Podzielona jest ona również na działy takie jak optyka geometryczna, falowa, stereoskopia, kwantowa czy nieliniowa.

 

Czytaj więcej: Optyka studia - kierunek studiów


papiernictwo i poligrafia studia inżynierskiePapiernictwo i poligrafia studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego interdyscyplinarnego kierunku studiów w zakresie papiernictwa i poligrafii, którego program jest ukierunkowany na potrzeby przemysłu, między innymi poprzez wprowadzenie bloku przedmiotów zwanych zawodowymi? Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się więcej o poligrafii materiałów oraz metodach ich badania to papiernictwo i poligrafia jest kierunkiem, który na pewno warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej kariery. Dlaczego? Przeczytaj poniższy opis, aby dowiedzieć się więcej o kierunku, jak i możliwościach znalezienia pracy. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku papiernictwo i poligrafia? Studia kształcą w zakresie technologii papiernictwa i poligrafii oraz maszyn papierniczych i poligraficznych. Oznacza to zajęcia z takich dziedzin nauki jak matematyka, informatyka, fizyka oraz grafika inżynierska lub ekonomii. Co więcej, nabędziesz umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi w dziedzinie przetwarzania informacji obrazowej i tekstowej.

Czytaj więcej: Papiernictwo i poligrafia studia - kierunek studiów


Podstawy nauk technicznych studia inżynierskiePodstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów z zakresu nauk ścisłych, które kłada nacisk na pogłębienie wiedzy z zakresu fizyki oraz matematyki? Nie są Ci obce zagadnienia analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki, a dodatkowo cenisz sobie małe grupy na zajęciach oraz indywidualne podejście do studenta? Jeżeli tak to podstawy nauk technicznych mogą być kierunek, dzięki któremu przełożysz swoje zainteresownia na karierę zawodową w tym zakresie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku podstawy nauk technicznych? Studia kształcą w zakresie nauk ścisłych, odnochodząc tym samym od przedmiotów eksperymentalnych, a stawiając na solidne podstawy matmetyczne oraz fizyczne z zakresu analizy matematycznej, algebry, rachunku prawdopodobieństwa oraz metod matematycznych fizyki. Przykładowymi przedmiotami będą: algebra liniowa, analiza matematyczna, informatyka, podstawy systemów operacyjnych, elektryczność, równania różniczkowe czy fizyka oraz optyka. 

Czytaj więcej: Podstawy nauk technicznych studia - kierunek studiów


Samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym studia inżynierskieSamochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym studia - kierunek studiów

Samochód jest współcześnie pojazdem, bez którego nie wyobrażamy poruszania się po świecie - nawet jeśli chodzi o zwyczajny wypad na zakupy. Dla wielu Europejczyków samochód będzie synonimem wolności, jak mówi nam semiotyka. Pionierskie dzieło samochodowe datuje się na 1796 rok i było ono napędzane silnikiem parowym. Przeszło sto lat później rozpoczęły się prace nad silnikami spalinowymi, takich konstruktorów o znajomo brzmiących nazwiskach dla samochodowych maniaków, jak Siegfried Marcus, Wilhelm Maybach czy Carl Benz. Współcześnie korzystamy z samochodów napędzanych przez silniki bardziej nowoczesne - elektryczne czy nawet hybrydowe będące połączeniem silnika spalinowego i elektrycznego, choć z roku na rok wiele firm i konstruktorów przedstawia coraz to nowsze prototypy.

Czytaj więcej: Samochody i bezpieczeństwo w ruchu drogowym studia - kierunek studiów


Studia międzykierunkowe wzornictwo i mechatronika studia inżynierskieStudia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika studia - kierunek studiów

Studia międzykierunkowe brzmią jak fantastyczna alternatywa dla kogoś, kto nie potrafi się jednoznacznie zdecydować na jedną z opcji. Na pierwszym roku studiów program obejmuje treści kształcenia z dwóch kierunków, a po tym roku masz możliwość wyboru, który z nich chcesz kontynuować. Daje Ci to unikatową możliwość wypróbowania siebie i swoich zainteresowań przez jeden rok, aby po nim podjąć zobowiązującą i świadomą decyzję. Jednym z takich kierunków są studia międzykierunkowe: wzornictwo i mechatronika, które dają studentowi naprawdę wyjątkową możliwość zdobycia wiedzy z dwóch tak różnych dziedzin. Wzornictwo jest artystycznym kierunkiem studiów bez wątpienia dla ludzi, którzy interesują się sztuką, jej historią oraz posiadają pewne umiejętności techniczne tak niezbędne w zawodzie projektanta.

Czytaj więcej: Studia międzykierunkowe wzornictwo i mechatronika studia - kierunek studiów


Studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia inżynierskieStudia przyrodnicze i technologiczne (science and technology) studia - kierunek studiów

Natura i technika powinny iśc ze sobą w parze, jedno na drugie pozytywnie wpływać i usprawniać swój rozwój nawzajem. Świat pędzi przed siebie, co rusz aktualizowana jest nasza wiedza dotycząca nauki i technologii. Pożądani są specjaliści, którzy będą w stanie patrycypować w tym pędzie rozwojowym, służyć radą i swoimi kompetencjami. W odpowiedzi na te zapotrzebowania powstają takie kierunki jak studia przyrodnicze i technologiczne (science and technology). W dodatku, ten konkretny jest prowadzony w języku angielskim, co stwarza studentom większe pole do manewru zarówno podczas studiów, jak i po ich ukończeniu. Podczas studiów możesz spodziewać się wymian zagranicznych do różnych europejskich uniwersytetów, wymiany kulturalnej ze względu na obecność obcokrajowców na salach wykładowych. 

Czytaj więcej: Studia przyrodniczo - technologiczne - kierunek studiów


techniczne zastosowania internetu studia inżynierskieTechniczne zastosowania Internetu studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawych studiów magisterskich, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na absolwentów wykształconych w zakresie nowoczesnych technologii oraz sprawnie poruszających się w przestrzeni internetowej? Jesteś osobą, które nie jest straszna informatyka? Jeżeli tak to studia na kierunku techniczne zastosowanie Internetu mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku techniczne zastosowania Internetu? Studia kształcą w zakresie nowoczesnych zastosowań czego przykładem jest ciche przetwarzanie danych czy Internet rzeczy. Są to dziedziny, które łączą w sobie technikę oraz aspekty biznesowe. Będziesz w stanie zastosować te metody przy „inteligentnych budynkach” czy telemetrii lub samochodach. Kierunek świetnie odczytuje obecne tendecje rynkowe, które zmierzają ku nowczesnych zastosowaniom z zakresu przetwarzania danych oraz możliwości komunikowania się nie tylko w zakresie międzyludzkim, ale także człowiek-urzadzenie. 

Czytaj więcej: Techniczne zastosowania internetu - kierunek studiów


techniki dentystyczne studia inżynierskieTechniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Obecnie jednym z ciekawszych zawodów medycznych jest praca technika dentystycznego. Umożliwia ona wykonywania robót techniczno-dentystycznych. Jest to na przykład przygotowywanie oraz obróbka protez w pracowni protetycznej. Kierunek stawia na połączenie wiedzy z zakresu nauk medycznych, a także umiejętności praktycznych, dlatego aplikujący na studia powinien być osobą posiadającą zdolności manualne oraz plastyczne. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to techniki dentystyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku techniki dentystyczne? Studia kształcą w zakresie podstawowej wiedzy medycznej z zakresu anatomii i histologii, fizjologii narządu żucia, epidemiologii, zdrowia publicznego, ochrony środowiska czy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obca nie będzie Ci także wiedza w dziedzinie ekonomii i finansów w ochronie zdrowia, organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia czy organizacji i zarządzania pracownią techniki dentystycznej.

Czytaj więcej: Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów


Technologia drewna studia inżynierskieTechnologia drewna studia - kierunek studiów

Technologia drewna to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji w zakresie nauk ścisłych. Studia są skierowane do osób, które chciałyby pracować w szeroko pojętym przemyśle drzewnym. Płyty drewnopochodne, materiały malarskie czy stolarka – tego i wiele więcej nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia drewna? Jeżeli zatem chciałbyś pracować w branży zajmującej się szeroko pojętym przetwarzaniem drewna to Technologia drewna jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia drewna? Studia kształcą w zakresie nauk o drewnie. Zdobędziesz wiedzę o mechanicznej obróbce drewna, a także nauczysz się konstruować meble z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Do tego konieczne będzie umiejętne korzystanie z aparatury diagnostycznej oraz pomiarowej stosowanych przy obróbce drewna.

Czytaj więcej: Technologia drewna studia - kierunek studiów


technologia żywności i żywienie człowieka studia inżynierskieTechnologia żywności i żywienie człowieka studia - kierunek studiów

Żywienie człowieka to jeden z najczęściej poruszanych tematów w zakresie ochrony zdrowia, a procesy przetwarzania żywności to rynek, który nieustannie się rozwija, co oznacza wzrost zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie. Właśnie Ty możesz być odpowiedzialny za jakość produktów spożywczych lub stać się ekspertem do spraw zagadnień prawnych żywności. Jeżeli zatem chcesz przełożyć swoje zainteresowania o odżywianiu człowieka to Technologia żywności i żywienie człowieka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka? Studia kształcą w zakresu matematyki, biologii oraz fizyki. Dowiesz się jak funkcjonują organizmów żywych na różnych poziomach złożoności. Co więcej, nie będą Ci obce właściwości surowców, półproduktów i produktów roślinnych i zwierzęcych. Będziesz w stanie przeprowadzić procesy stosowane w produkcji oraz przechowywaniu żywności.

Czytaj więcej: Technologia żywności i żywienie człowieka studia - kierunek studiów


technologie cyfrowe w animacji studia inżynierskieTechnologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnych studiów w zakresie nauk humanistycznych, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnych firm? Technologie cyfrowe w animacji kultury to jeden z nielicznych humanistycznych kierunków dotrzymujących kroku współczesnej kulturze wykorzystującej dokonania obecnej technologii. Jeżeli zatem chciałbyś podjąć pracę w nowoczesnych mediach to Technologie cyfrowe w animacji kultury mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury? Studia kształcą w zakresie posługiwania się nowoczesnymi mediami, a także współczesnej kultury. Kierunek łączy zatem wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami w dziedzinie animowania obiektów oraz organizacji wydarzeń w obszarze szeroko pojętej kultury. 

Czytaj więcej: Technologie cyfrowe w animacji kultury studia - kierunek studiów


teleinformatyka studia inżynierskieTeleinformatyka studia - kierunek studiów

Telekomunikacja oraz informatyka to dziedziny ze sobą ściśle połączone, bowiem metody informatyczne są powszechnie stosowane do kierowania ruchem w sieci telekomunikacyjnej. Obecnie wszystkie branże działają w sieci, a informatyka jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Nie bez przyczyny – daje ona zwykle pewne miejsce pracy w zawodzie. Dzięki Teleinformatyce będziesz wysoko wyspecjalizowanym ekspertem w dwóch niezwykle prężnie rozwijających się branżach. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Teleinformatyka może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Teleinformatyka? Studia kształcą w zakresie dwóch dziedzin nauki: informatyki oraz telekomunikacji. Pierwsza z nich obejmuje przedmioty takie jak: systemy operacyjne, architektura komputerów, inżynieria oprogramowania, systemy mikroprocesorowe i wbudowane czy bazy danych, zaś drugi: sieci bezprzewodowe, projektowanie sieci telekomunikacyjnych czy bezpieczeństwo sieci i systemów.

Czytaj więcej: Teleinformatyka studia - kierunek studiów


technologie energetyki odnawialnej studia inżynierskieTechnologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów

Energie odnawialne to obecnie temat, który nie schodzi ze stron najważniejszych gazet branży. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie ze względu na stopniowe odejście od tradycyjnych źródeł energii i poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Technologie energetyki odnawialnej może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologie energetyki odnawialnej? Studia kształcą w zakresie nauk podstawowych, co oznacza zajęcia z matematyki, fizyki, biologi oraz nauk o Ziemi, a także z dziedziny treści kierunkowych dotyczących budowania maszyn oraz urządzeń do produkcji energii, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, programowania komputerowego obiektów budowlanych czy wiedzy ekonomicznej potrzebnej do sprawnego poruszania się w świecie biznesu energii odnawialnej.

Czytaj więcej: Technologie energetyki odnawialnej studia - kierunek studiów


telekomunikacja studia inżynierskieTelekomunikacja studia - kierunek studiów

Sieci stacjonane oraz mobilne, a także multimedia stosowane w telekomuniakcji to jedne z wielu przykładów zastosowania tej dziedziny nauki. Analizowanie oraz przetwarzanie sygnałów czy projektowanie sieci telekomunikacyjnych to jedne z zadań, które czekają na Ciebie w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja! Jeżeli zatem Twoją mocną strona są nauki ścisłe to Telekomunikacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej telekomunikacji z naciskiem na rozwiązywanie problemów w zakresie projektowania cyfrowych urządzeń, układów, a także systemów telekomunikacyjnych, do czego konieczna jest znajomość nowczesnych technologii oraz umiejętności przetwarzania sygnałów transmisji. Do wyboru będziesz mieć kilka ciekawych specjalności, na przykład: Telekomunikacja mobilna, Sieci teleinformatyczne czy Multimedia w komunikacji. W ramach kierunku przewidziane są także studia magisterskie jako kontynuacja studiów licencjackich.

Czytaj więcej: Telekomunikacja studia - kierunek studiów


towaroznawstwo studia inżynierskieTowaroznawstwo studia - kierunek studiów

Towaroznawstwo łączy w sobie nauki przyrodnicze z wiedzą prawną oraz ekonomiczną. Chcesz wiedzieć jakie obowiązują standardy jakości? Na czym polega certyfikacja żywności? Jak wprowadza się systemy jakości? Studia na kierunku Towaroznawstwo odpowiedzą na te oraz na wiele więcej pytań! Jeżeli zatem zastanawiasz się jak produkowana jest żywność i chciałbyś mieć udział w procesie ochrony jakości produktów spożywczych to Towaroznawstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Towaroznawstwo? Studia kształcą w zakresie oceny jakości produktów spożywczych i przemysłowych. Aby to zrobić konieczne będą umiejętności przeprowadzenia badań laboratoryjnych, a także systemów zarządzania jakością. Będziesz w stanie przeprowadzić analizy cyklu trwania produktu. Nie będzie Ci obca także wiedza z zakresu kontroli jakości oraz certyfikacji produktów. Wszystko to będzie wsparte o solidne podstawy w dziedzinie marketingu, zarządzania oraz usług dotyczących dystrubucji żywności. 

Czytaj więcej: Towaroznawstwo studia - kierunek studiów


włókiennictwo studia inżynierskieWłókiennictwo studia - kierunek studiów

Przemysł włókienniczy jest gałęzią tzw. “przemysłu lekkiego” i ma za sobą całkiem długą historię przez wieki. Zajmuje się przetwórstwem surowców na włókna, dzianiny czy tkaniny i tym podobnych. Między innymi, zawiera w sobie tkactwo, przędzalnictwo czy dziewiarstwo. W Polsce, kierunek studiów włókiennictwo masz możliwość studiować, na przykład, w Łodzi. Dlaczego akurat tam? Po wojnie, mieścił się tam największy - jeden z dwóch - okręg przemysłu lekkiego i włókienniczego. Jedynie w Łodzi i Bielsku-Białej (drugim największym okręgu przemysłu włókienniczego w Polsce) istnieją dwa muzea dokumentujące historię przemysłu włókienniczego: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej. Jeżeli zatem jesteś osobą zainteresowaną historią włókiennictwa oraz chcesz związać swoją przyszłość zawodową z tą właśnie gałęzią przemysłu, powinieneś aplikować na kierunek studiów włókiennictwo. 

Czytaj więcej: Włókiennictwo studia - kierunek studiów


wzornictwo przemysłowe studia inżynierskieWzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

Z języka angielskiego “wzornictwo przemysłowe” to “design”, a to pojęcie jest na tyle wieloznaczne, że odnosi się do wyglądu i projektowania przeznaczenia przedmiotów użytkowych oraz dzieł sztuki. Jest on związany z grafiką użytkową i sztuką użytkową. Design może być i wyglądem danej rzeczy, i jej funkcjonalnością czy jej ergonomią. Ludzie zajmujący się zawodowo wzornictwem-designem, nierzadko są artystami - projektują również wnętrza, wyposażenie wnętrzarskie, modę czy nawet multimedia. W Polsce wzornictwo przemysłowe wykładane jest na około dwudziestupięciu uczelniach. Jeśli chcesz stać się studentem jednej z nich musisz odznaczać się nieszablonowym myśleniem, dużą dozą kreatywności, zdolnościami manualnymi oraz niewątpliwie szeroką wiedzą z zakresu sztuki i jej historii oraz aktualnych trendów panujących w świecie designu. Musisz również posiadać swego rodzaju intuicję, która podpowie Ci, jakie rozwiązania będą najbardziej odpowiadały klientom - produkt musi być dopasowany do wymagań i potrzeb odbiorcy.

Czytaj więcej: Wzornictwo przemysłowe studia - kierunek studiów

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE