Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie i inżynieria produkcji

08.03.2024

Zarządzanie i inżynieria produkcji – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w SGGW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program studiów i przedmioty

Zarządzanie i inżynieria produkcji główne przedmioty:

  • automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych
  • metody wytwarzania
  • maszynoznawstwo
  • automatyka
  • logistyka w przedsiębiorstwie
  • biologiczne podstawy produkcji
  • budowa maszyn
  • ekologia i zarządzanie środowiskiem
  • eksploatacja techniczna
  • finanse i rachunkowość

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to szkoła wyższa, której historia sięga 1816 roku. Przez lata działalności, oferta edukacyjna powiększała się, i dzisiaj, w gronie niemal czterdziestu kierunków kształcenia kandydaci mogą obrać Zarządzanie i inżynierię produkcji, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru matematyki, fizyki, chemii i biologii przydatnej do formułowania i rozwiązywania zadań związanych z zarządzaniem i inżynierią produkcji rolnej, leśnej oraz przetwórstwa żywności. Studenci poznają zasady zarządzania jakością, prowadzenia działalności gospodarczej oraz ekonomiki produkcji, jak również pojęcia z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to również wiedza na temat stanu obszarów wiejskich i czynników determinujących ich funkcjonowanie i rozwój.

Program nauczania składa się z takich przedmiotów jak: automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, biologiczne podstawy produkcji, budowa maszyn, ekologia i zarządzanie środowiskiem, eksploatacja techniczna, finanse i rachunkowość, inżynieria elektryczna, komputerowe przetwarzanie danych, laboratorium sterowników, logistyka w przedsiębiorstwie, marketing, inżynieria systemów. Jaka przyszłość czeka absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły Zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych działających w sektorze rolnym, leśnym lub żywnościowym, biurach doradczych, jednostkach administracji lokalnej, instytutach badawczych.

 

Opinie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Łukasz, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:

„Studia w SGGW to chyba jedyna możliwość, aby przygotować się do pracy w szeroko pojętym rolnictwie. Nie ma drugiej tak prestiżowej i szanowanej uczelni z tego obszaru tematycznego. „

 

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzone są przez Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zlokalizowany przy ul. Nowoursynowskiej 164 w Warszawie.

Kontakt:

tel. 22 59 345 03

www.wip.sggw.edu.pl

Zarządzanie i inżynieria produkcji Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 120
  • studia stacjonarne II stopnia: 75

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia

EKONOMIA - ważne informacje

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • matematycznego opisu zjawisk fizycznych i zagadnień technicznych,
  • procesów ekonomicznych i zasad sterowania nimi,
  • prawa gospodarczego,
  • marketingowego planowania i realizacji przedsięwzięć,
  • ekologii i zarządzania środowiskowego,
  • zarządzania procesem produkcyjnym oraz usługami z wykorzystaniem narzędzi komputerowego wspomagania,
  • zarządzania jakością i bezpieczeństwem,
  • logistyki w przedsiębiorstwie,
  • doboru procesów produkcyjnych oraz opracowywania dokumentacji związanej z przepływem produkcji,
  • korzystania z aparatury pomiarowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji:

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych działających w sektorze rolnym, leśnym lub żywnościowym,
  • biurach doradczych,
  • jednostkach administracji lokalnej,
  • instytutach badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

chemia, fizyka, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się osoby mające dyplom ukończenia studiów. W Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) kandydaci nie mogą wybrać kierunku, na którym uzyskali tytuł magistra lub magistra inżyniera. Przyjęcia kandydatów na studia odbywają się na podstawie list rankingowych powstałych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Kandydaci na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w rekrutacji 2024/2025 prowadzonej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wśród przedmiotów maturalnych mogą uwzględnić: matematykę albo chemię, albo fizykę.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)