Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
21.10.2024
Studia na kierunku pedagogika specjalna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej to studia magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku pedagogika specjalna w APS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek pedagogika specjalna - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Kandydaci na Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek pedagogika specjalna musieli uzyskać co najmniej 140 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Pedagogika specjalna główne przedmioty:
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to uczelnia o historii sięgającej początku lat 20 XX wieku. W ofercie dydaktycznej, pod literą „P” kandydaci odnajdą kierunek Pedagogika specjalna, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem nauki na Kierunku Pedagogika specjalna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie jest pozyskanie umiejętności posługiwania się interdyscyplinarną wiedzą dotyczącą prawidłowości rozwojowych człowieka, odchyleń organicznych, psychicznych i społecznych oraz możliwości edukacyjnych, rehabilitacyjnych i resocjalizacyjnych. Pedagogika specjalna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie to znajomość filozoficznych, psychologicznych oraz społecznych koncepcji człowieka, stanowiących teoretyczne podstawy rehabilitacji, edukacji, terapii i resocjalizacji, jak również procesów komunikacji społecznej oraz ich prawidłowości i zakłóceń.
W programie nauczania znajdują się takie przedmioty, jak: emisja i higiena głosu, problemy współczesnej cywilizacji, historia wychowania, teoria wychowania, edukacja integracyjna i włączająca, psychologia ogólna, historia kształcenia specjalnego, diagnostyka w pedagogice specjalnej, psychopatologia rozwoju, etyczne problemy współczesności, antropologia kulturowa, pedagogika specjalna porównawcza, integracja społeczna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie będą mogli wykorzystać w przedszkolach, szkołach specjalnych i integracyjnych, poradniach rehabilitacyjnych, placówkach oświatowych, centrach wsparcia rodziny, zespołach wczesnego wspomagania, placówkach wczesnej interwencji, świetlicach środowiskowych, ogniskach wychowawczych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, strukturach pomocy społecznej.
Okres rekrutacji na studia to czas, w którym kandydaci zadają sobie wiele pytań. Która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie oraz dobry start w przyszłość? Jakie ma Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie opinie? Dominika, studentka Pedagogiki specjalnej mówi:
„Dopiero rozpoczęcie studiów w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie otworzyło mi oczy i uświadomiło jak ważną dyscypliną jest Pedagogika specjalna. To uczelnia, która wprowadza we wszystkie zagadnienia, wszystkie tajemnice związane z daną dziedziną. To fantastyczne miejsce. „
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
PEDAGOGIKA SPECJALNA - ważne informacje
Absolwent kierunku Pedagogika specjalna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Pedagogika specjalna w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika specjalna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia pedagogiczne wybrać
Studia na kierunku Pedagogika specjalna - wszystko co musisz wiedzieć
Studia pedagogiczne w Warszawie