Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.11.2024
Studia na kierunku zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku zdrowie publiczne w UJ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Progi punktowe na kierunek zdrowie publiczne - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kandydaci na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek zdrowie publiczne musieli uzyskać co najmniej 40 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Zdrowie publiczne główne przedmioty:
Uniwersytet Jagielloński to jeden z najważniejszych punktów na mapie rodzimego kształcenia wyższego. W ramach szesnastu wydziałów, kandydaci odnajdą trzy o charakterystyce medycznej, a w ich ramach, między innymi, kierunek Zdrowie publiczne, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu nauk społecznych oraz nauk medycznych. Studenci poznają podstawowe problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej Polski i krajów członkowskich Unii Europejskiej. Ponadto, nabywają umiejętności rozpoznawania biologicznych i środowiskowych uwarunkowań zdrowia człowieka, zbiorowości ludzi oraz wzajemnych między nimi relacji, realizowania ustawowych kontroli i ocen stanu sanitarno- epidemiologicznego społeczeństwa i środowiska na szczeblu regionalnym, czy też gromadzenia danych o sytuacji zdrowotnej zbiorowości.
Program nauczania zawiera takie przedmioty, jak: biologia człowieka, podstawy psychologii, podstawy socjologii i problemy społeczne, biostatystyka, demografia, metody badań społecznych, choroby o znaczeniu społecznym, środowiskowe uwarunkowania zdrowia, podstawy żywienia człowieka, nowoczesne technologie w ochronie zdrowia, organizacja ochrony zdrowia, podstawy prawa w obszarze zdrowia, podstawy epidemiologii, prawo zdrowia publicznego, promocja i edukacja zdrowotna, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, wstęp do ekonomiki zdrowia, informatyka medyczna, polityka zdrowotna, zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Zdrowia publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli wykorzystać w roli wykonawców programów ochrony zdrowia, szkoleniowców w zespołach pracowników technicznych wykonujących zadania w ramach programów ochrony zdrowia, pracowników działów metodyczno- organizacyjnych placówek i jednostek opieki zdrowotnej, pracowników działów zajmujących się prewencją i promocją zdrowia w placówkach i jednostkach administracyjnych opieki zdrowotnej.
Czy wybór kierunku kształcenia to jedyna decyzja jaką należy podjąć w związku z naszą edukacją? Nie. Należy jeszcze wybrać odpowiednią uczelnię.
Dagmara, studentka Zdrowia publicznego mówi:
„Jeśli chce się zdobyć najlepsze wykształcenie, to należy wybrać najlepszą uczelnię. Wybór jest prosty – to Uniwersytet Jagielloński.”
Studia na kierunku zdrowie publiczne prowadzone są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany przy ul. Michałowskiego 12 w Krakowie.
Kontakt:
tel. (12) 634 33 97
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
ZDROWIE PUBLICZNE - ważne informacje
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zdrowie publiczne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, filozofia, geografia, historia, informatyka, język angielski, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest średnia ze studiów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Zdrowie publiczne - wszystko co musisz wiedzieć