uczelnia łazarskiego w warszawie studia

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie – Sport na Łazarskim

Studia to oczywiście nauka, zajęcia, pozyskiwanie bagażu wiedzy i doświadczeń, ale także ogromna szansa na rozwój w innych, pozanaukowych dyscyplinach – sportowych. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie jest najlepszym przykładem na to, że nauka sprawia większą łatwość tym, którzy dbają o zdrowie i kondycję fizyczną, a ponadto zajęcia sportowe rozwijają konkretne umiejętności. Sport i aktywność fizyczna, od początku istnienia uczelni, stanowiły istotne elementy nie tylko edukacji, ale i samodzielnego rozwoju, kształtowania charakteru i szacunku.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uczelni Łazarskiego to przestrzeń aktywności, angażujących ciało i umysł. Studium realizuje zajęcia wychowania fizycznego, jak również prowadzi sekcje AZS, czyli Akademickiego Związku Sportowego. W ramach wychowania fizycznego studenci otrzymują szeroki wybór form aktywności, w które mogą się zaangażować. Czekają: basen, siłownia, fitness, hatha joga, treningi ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki i akrobatyki, cheer dance oraz ladies dance. W ramach Akademickiego Związku Sportowego działają następujące sekcje:

  • cheerleaders,
  • futsal,
  • pływanie,
  • siatkówka,
  • koszykówka,
  • tenis,
  • żeglarstwo,
  • taniec towarzyski,
  • trójbój siłowy,
  • golf.

Sport, kondycja fizyczna i zdrowie w Uczelni Łazarskiego to zagadnienia, do których podchodzi się jak najbardziej poważnie. Świadczy o tym wysoka aktywność studentów, którzy biorą udział w zawodach, nie tylko rangi lokalnej, ale również międzynarodowej. Przykładem świecą, między innymi:

Angelika Wikieł
dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza,
 
Drużyna futsalowa
która w Akademickich Mistrzostwach Warszawy stanęła na drugim miejscu podium,
 
Jan Napieraj
zdobywca brązowego medalu na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza,
 
Hubert Kubrak
zdobywca trzeciego miejsca w Akademickich Mistrzostwach Polski w brazylijskim Ju-jitsu,
 
Damian Stępień
złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski w judo, 
 
Hubert Hurkacz
który rozgrywał mecze na australijskich kortach w ramach turnieju ATP Challenger Tour.

 

Co warto podkreślić, studentami Uczelni Łazarskiego zostają profesjonalni sportowcy, którzy mogą pochwalić się solidnym dorobkiem medalowym. Małżeństwo wioślarskich mistrzów- Agnieszka Kobus- Zawojska i Maciej Zawojski w zeszłym roku zasilili grono studentów uczelni, a studentami Uczelni Łazarskiego są także Weronika Deresz, zdobywczyni srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie, Anna Wągrodzka, medalistka zawodów Runmaggedon, a także Arkadiusz Wrzosek, kickbokser, mistrz organizacji Fight Excluxive Night.

Popularność aktywności sportowej wśród studentów to wynik ciekawej oferty, która zawsze jest odpowiedzią na zapotrzebowanie i sportowe sympatie zainteresowanych. Dodatkowo, studenci odnoszący sukcesy sportowe mają możliwość ubiegania się o stypendia rektorskie oraz zniżki z czesnego. Jak to wygląda? O stypendium rektorskie mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku, o polskim obywatelstwie, którzy w ubiegłym semestrze zdobyli podia (pierwsze, drugie lub trzecie miejsce) w rozgrywkach sportowych na poziomie miejskim, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

O zniżkę w czesnym zaś mogą ubiegać się: wszyscy studenci, w tym obcokrajowcy, na podstawie sukcesów sportowych w rozgrywkach akademickich na poziomie miejskim, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, w których reprezentują uczelnię; studenci pierwszego roku o doniosłych osiągnięciach sportowych, którzy decydują się na współpracę w zakresie sportu z uczelnią; studenci w dużym stopniu angażujący się w działalność organizacyjną na rzecz Klubu Uczelnianego AZS Łazarski.

Wszyscy, którym zależy nie tylko na zaliczeniu zajęć wychowania fizycznego, ale i na poważnym rozwoju sportowym powinni zgłosić się do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

dowiedz się więcej

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Komentarze (0)