Inżynieria danych

Inżynieria danych

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - kierunki studiów

Inżynieria danych – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 2021

Studia na kierunku inżynieria danych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Za postępem technologicznym muszą podążać zainteresowani udziałem w nim, a co za tym idzie, odpowiedź na proces rozwoju leży także w gestii szkół wyższych. Wiadomym jest, że najbardziej dynamicznie rozwijającą się przestrzenią są technologie informatyczne, w tym obszar analiz dużych zbiorów danych. Studia w Kielcach to duża przestrzeń do pozyskiwania wiedzy i umiejętności i nie mogło w niej zabraknąć dyscypliny zajmującej się inżynierią danych i sztuczną inteligencją. W procesie kształcenie duży nacisk kładzie się na zdobywanie kwalifikacji zawodowych dających przyszłe możliwości specjalistycznego zatrudnienia informatycznego zarówno na szczeblu lokalnym w regionie, jak i globalnym. A kwalifikacje te odnoszą się do kierunku Inżynieria danych, który odnaleźć można w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu analizy danych przy użyciu najnowszych technologii i narzędzi informatycznych, praktycznego użycia podstawowych platform i programów komputerowych służących inżynierii danych, głębokiemu uczeniu, sztucznej inteligencji, jak również podstawowego programowania w języku Python i użycia odpowiednich bibliotek specjalistycznego oprogramowania. Studenci Inżynierii danych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego poznają najnowsze technologie dotyczące obróbki tych danych, łącząc zarazem umiejętności i wiedzę z różnych obszarów nauki: informatyki, matematyki, fizyki. Proces kształcenia oparty jest od strony praktycznej o technologie komputerowe.

Nauka na kierunku bazuje na kadrze wydziału, mogącej pochwalić się niemałym doświadczeniem w zakresie prowadzenia studiów z fizyki, matematyki i informatyki. W szczególności, szerokie zaangażowanie fizyków zatrudnionych na wydziale w wielkie międzynarodowe programy badawcze wymagające stosowania najnowocześniejszych technologii analizy danych masowych zapewnia realizowanie zajęć na wysokim poziomie, jak również uczestniczenie w atrakcyjnych projektach.

Studia powinny być inwestycją. W przypadku takiego kierunku jak Inżynieria danych można mówić wyłącznie o udanej inwestycji, gdyż przestrzeń zawodowa rozszerza się nieprzerwanie, stąd na absolwentów czekają interesujące oferty pracy. Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w instytucjach specjalizujących się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych, ich zabezpieczaniu oraz prywatnych i państwowych przedsiębiorstwach na stanowiskach wymagających umiejętności analizowania informacji i tworzenia rozwiązań wspierających strategie oraz decyzje pracodawców. Ponadto, będą mogli realizować się zawodowo w urzędach statystycznych, przedsiębiorstwach, biznesie, uczelniach i laboratoriach badawczych.

Inżynieria danych uważana jest za dominującą profesję XXI wieku, zatem nie mogło jej zabraknąć w gronie kierunków kształcenia oferowanych przez kielecką uczelnię.

 

Jakie ma Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach opinie?

Seweryn, student Inżynierii danych mówi:

„UJK to bardzo nowoczesna uczelnia i każdy, kto chce być na bieżąco z różnego rodzaju nowinkami naukowymi wybiera tę właśnie uczelnię.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię danych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego:

Absolwent kierunku Inżynieria danych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • analizy danych przy użyciu najnowszych technologii i narzędzi informatycznych,
  • standardów bezpieczeństwa danych,
  • podstawowego programowania w języku Python,
  • digitalizacji i interpretacji wyników pomiarów parametrów układów fizycznych,
  • praktycznego użycia podstawowych platform i programów komputerowych służących inżynierii danych, głębokiemu uczeniu, sztucznej inteligencji.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria danych:

Absolwent kierunku Inżynieria danych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może znaleźć zatrudnienie w:

  • biznesie,
  • przedsiębiorstwach,
  • instytucjach specjalizujących się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych,
  • urzędach statystycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżnieria danych - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Kielcach

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK

Komentarze (0)