Wzornictwo

Wzornictwo

Wzornictwo – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 2021

Studia na kierunku wzornictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy rysunku
 • estetyka
 • historia sztuki i wzornictwa
 • komputerowe wspomaganie projektowania
 • podstawy projektowania z modelowaniem
 • zagadnienia sztuki XX i XXI wieku

 

Czy istnieje wzór na wzornictwo? Jeśli tak, to znają go ci, którzy posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne wykwalifikowanego wszechstronnego twórcy. A czym dokładnie zajmuje się wzornictwo? Mówiąc krótko, projektowaniem przedmiotów użytkowych, a przestrzeń ta wydaje się nie mieć granic. Wzornictwo buduje innowacyjność, pobudza myślenie i w efekcie doprowadza do dobrego produktu. Na tych, których interesuje ten krótki opis czeka kierunek Wzornictwo. A gdzie? Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tam prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu sztuki, nauk humanistycznych i nauk technicznych, jak również nabycie umiejętności projektowych, które prowadzą do wykonywania zawodu projektanta wzornictwa. Nauka przygotowuje do twórczej pracy zawodowej w jednostkach zajmujących się projektowaniem wzorów użytkowych przeznaczonych do jednostkowej i masowej produkcji. Kierunek Wzornictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach prowadzony jest wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania kierunku Wzornictwo? Na przykład: podstawy rysunku, estetyka, historia sztuki i wzornictwa, komputerowe wspomaganie projektowania, podstawy projektowania z modelowaniem, zagadnienia sztuki XX i XXI wieku, wiedza techniczna, fotografia reklamowa, struktury wizualne, rysunek techniczny, projektowanie reklamy zewnętrznej, projektowanie interaktywne, projektowanie grafiki użytkowej, autoprezentacja, użytkowe techniki rzeźbiarskie, kształtowanie produktu, techniki druku.

Wydaje się, że wzornictwo przeżywa drugą młodość, a taki stan rzeczy jest efektem rozwoju różnych technologii. Co się z tym wiąże, poszerza się przestrzeń zawodowa dla osób, które ukończyły studia w tym kierunku. Absolwenci Wzornictwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach będą mogli znaleźć zatrudnienie w zakładach produkcyjnych, zespołach projektowych, studiach grafiki reklamowej, studiach grafiki wydawniczej, agencjach reklamowych.

Studia w Kielcach to temat, o którym można długo dyskutować, a miejsca pozyskiwania wiedzy wymieniać bez końca. Dlatego niektórzy kandydaci na studia mogą poczuć się zagubieni i zdezorientowani i podjęcie decyzji o wyborze uczelni stanie się twardym orzechem do zgryzienia. Co robić? Po pierwsze, zdecydować się na kierunek kształcenia. Jeśli takowy został wybrany i padło na Wzornictwo, to warto prześwietlić szkołę wyższą, która w swojej ofercie dydaktycznej przedstawia obraną przez nas dziedzinę.

 

Jakie ma Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach opinie?

Joasia, studentka Wzornictwa mówi:

„Zawsze wiedziałam, że chcę studiować na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Kocham swoje miasto i nigdy nie chciałam go opuszczać, a poza tym daje mi wiele możliwości rozwoju, więc nawet nie miałam potrzeby szukać kształcenia gdzie indziej. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Wzornictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach:

Absolwent kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii sztuki, wzornictwa i kultury,
 • warsztatu plastycznego w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz współczesnych mediów,
 • technik wspomagających projektowanie,
 • metodycznego rozwiązywania problemów projektowych,
 • projektowania wieloaspektowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Wzornictwo:

Absolwent kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach może znaleźć zatrudnienie w:

 • zakładach produkcyjnych,
 • zespołach projektowych,
 • studiach grafiki reklamowej,
 • studiach grafiki wydawniczej,
 • agencjach reklamowych,
 • mediach.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest kwalifikacja teczek oraz konkurs świadectw.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Wzornictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Kielcach

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym UJK

Komentarze (0)