Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie - kierunki studiów

Stosunki międzynarodowe – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 2021

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub onlineStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku stosunki międzynarodowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • socjologia
 • polska polityka zagraniczna
 • teoria stosunków międzynarodowych
 • organizacje międzynarodowe
 • cywilizacje świata
 • różne typy kapitalizmu
 • nauka o państwie i polityce

 

Stosunki międzynarodowe można tłumaczyć jako część stosunków społecznych, która dotyczy wzajemnych relacji między państwami oraz innymi organizacjami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi. Ich uczestnikami są przede wszystkim państwa, ale mogą też być inne podmioty prawa międzynarodowego oraz uczestnicy życia międzynarodowego, nie mający takiej osobowości, którzy odgrywają samodzielną rolę w takich stosunkach, wchodząc bezpośrednio w relacje na płaszczyźnie międzynarodowej. Na tych, którzy pragną zrozumieć zawiłości funkcjonujące w świecie czeka kierunek o nazwie Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to możliwość zrozumienia aktualnych i najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem nauk ekonomicznych, społecznych, prawnych i politycznych, dzięki którym znacznie łatwiejsze będzie pojęcie funkcjonowania tego, co określamy mianem stosunków międzynarodowych oraz światowej gospodarki. Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to kierunek unikatowy, gdyż w proces kształcenia włączeni są także praktycy z obszarów dyplomacji i polityki, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. Kierunek prowadzony jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: socjologia, polska polityka zagraniczna, teoria stosunków międzynarodowych, organizacje międzynarodowe, cywilizacje świata, różne typy kapitalizmu, nauka o państwie i polityce, transformacja gospodarcza i społeczna Europy Środkowej i Wschodniej, międzynarodowy wymiar współczesnego biznesu, studia wschodnie, najnowsza historia powszechna, studia strategiczne, współczesne problemy bezpieczeństwa, marketing w środowisku międzynarodowym, procesy integracyjne we współczesnym świecie, tradycje relacji transatlantyckich, sojusze międzynarodowe, bezpieczeństwo energetyczne.

Stosunki międzynarodowe to niełatwy temat i potrzeba niemałej wiedzy, aby pojąć go chociaż w pewnym zakresie. Ale na pewno to zagadnienie ciekawe, na dodatek mające wpływ na naszą egzystencję, choć może nie w bezpośrednim charakterze. A dokąd może zaprowadzić pozyskana na studiach wiedza? Absolwenci Stosunków międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, administracji państwowej i samorządowej, organizacjach i firmach zajmujących się bezpieczeństwem krajowym i międzynarodowym, organizacjach pozarządowych, korporacjach międzynarodowych, instytucjach finansowych.

Studia w Warszawie to temat długi i szeroki jak Wisła. Wybór kierunku kształcenia jeszcze nie jest pełnym sukcesem, gdyż pozostaje nam jeszcze zdecydowanie się na uczelnię, a tych w stolicy jest całkiem sporo.

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Jacek, student Stosunków międzynarodowych mówi:

„Wybrałem naukę w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, ponieważ tutaj uczą doświadczeni praktycy, znane i cenione postacie. Nauka w takim środowisku, wśród takich osób to prawdziwa przyjemność i nawet ciekawa przygoda.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - ważne informacje

Stosunki międzynarodowe studia Warszawa

Stosunki międzynarodowe studia

Stosunki międzynarodowe studia online

Stosunki międzynarodowe studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent kierunku Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozumienia natury prawa,
 • interpretacji zjawisk ekonomicznych i procesów gospodarczych,
 • istoty procesów demograficznych,
 • oceny i analizy ewolucji państwa,
 • geografii politycznej i ekonomicznej,
 • międzynarodowych stosunków kulturalnych,
 • międzynarodowych stosunków politycznych,
 • procesów integracyjnych we współczesnym świecie,
 • migracji w stosunkach międzynarodowych,
 • terroryzmu i cyberterroryzmu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Stosunki międzynarodowe:

Absolwent kierunku Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych,
 • administracji państwowej i samorządowej,
 • organizacjach i firmach zajmujących się bezpieczeństwem krajowym i międzynarodowym,
 • organizacjach pozarządowych,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • instytucjach finansowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia psychologiczne i społeczne wybrać

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/