Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego studia Warszawa

O uczelni – Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie jest uczelnią o biznesowym profilu kształcenia, za prestiżem której stoją wysokie pozycje w różnego rodzaju rankingach, międzynarodowe akredytacje oraz absolwenci, których liczba przekracza już 70 tysięcy. Uczelnia powstała w 1993 roku, dołączając tym samym do grona najstarszych niepublicznych uczelni w kraju, a obecnie kształci 12 tysięcy studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i studiów MBA oraz doktorantów.

Od lat Akademia Leona Koźmińskiego znajduje uznanie w rozmaitych rankingach, w tym światowym rankingu edukacyjnym prestiżowego „Financial Times”. Brytyjski dziennik przyznał Akademii pierwsze miejsce pośród uczelni biznesowych w Europie Środkowo- Wschodniej, dzięki czemu utrzymała także wysoką pozycję w gronie najlepszych uczelni na świecie. Co warto podkreślić, Akademia Leona Koźmińskiego może pochwalić się liczniejszymi wyróżnieniami, w tym uzyskaniem trzech prestiżowych akredytacji międzynarodowych: AACSB, EQUIS i AMBA, które zdobyło mniej niż 1% szkół biznesu na całym świecie.

 

Uczelnia międzynarodowa

Akademia Leona Koźmińskiego wyróżnia się nie tylko tytułami, nagrodami czy nowoczesnymi programami kształcenia, ale również międzynarodowym charakterem. W Akademii kształci się ponad 1500 zagranicznych studentek i studentów, pochodzących z niemal wszystkich zakątków świata. Ponadto zajęcia prowadzą dydaktycy i naukowcy wykładający i realizujący badania także za granicą, między innymi w: Harvard University, MIT oraz ESCP Business School - najstarszej na świecie uczelni biznesowej, będącej strategicznym partnerem Akademii.

Współpraca międzynarodowa to ważny element funkcjonowania ALK. Dzięki niej studenci otrzymują możliwość uzyskania podwójnego dyplomu, a zatem dyplomu Akademii Leona Koźmińskiego oraz dyplomu uczelni partnerskich, w gronie których znajdują się uczelnie między innymi z Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Chin, Irlandii czy Hongkongu. Ponadto studenci mogą uczestniczyć w popularnym programie Erasmus+, dzięki któremu mogą studiować przez semestr lub dwa w ramach wymiany międzynarodowej. A gdzie? Nawet w najbardziej odległych rejonach świata, takich jak Singapur, Meksyk czy Australia.

 

Wiedza praktyczna

To, co stoi za sukcesami Akademii Leona Koźmińskiego to praktyczny model kształcenia, odpowiadający potrzebom i wymaganiom współczesnego rynku. Prowadzenie nauki w taki sposób możliwe jest dzięki konsultacjom prowadzonym z pracodawcami, którzy nierzadko współpracują przy opracowywaniu programów kształcenia. Partnerami studiów w ALK są firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje reprezentujące niemal każdy sektor gospodarki, a na długiej liście znajdują się między innymi: Accenture, Amazon, BNP Paribas, EY, L'Oréal czy Santander Bank.

Co również warto podkreślić, Akademia dba o rozwój kariery zarówno studentów, jak i absolwentów, a Biuro Karier rocznie oferuje średnio dwa tysiące ofert pracy, staży i praktyk.

 

Kampus

Nowoczesność widoczna jest nie tylko w sferze edukacyjnej, ale również w infrastrukturze. Akademia Leona Koźmińskiego może pochwalić się laboratorium finansowym, wyposażonym w technologie Bloomberga, w którym studenci mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie.

ALK posiada również specjalnie zaprojektowaną salę dla studentów prawa, która umożliwia uczestnictwo w rozprawach sądowych na wzór renomowanych szkół prawniczych. Oprócz tego studenci mogą korzystać z biblioteki, której zbiór liczy ponad 70 tysięcy woluminów, wielofunkcyjnej sali sportowej oraz bogato wyposażonej siłowni. Cały kampus dostosowany jest zaś do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Milion talentów

Milion talentów to program obejmujący wszystkie dostępne formy finansowania i wsparcia w edukacji. Oznacza to, że elementami programu są zarówno stypendia socjalne, wsparcie finansowane przez uczelnię oraz firmy partnerskie, jak i współtworzone z organizatorami uznanych polskich i międzynarodowych inicjatyw. Akademia oferuje stypendia dla osób osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, ale także wywierających pozytywny wpływ, sportowców, laureatów konkursów i olimpiad.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Komentarze (0)