Fizjoterapia

Fizjoterapia

18.03.2024

Fizjoterapia – Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku fizjoterapia w KWSPZ KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Fizjoterapia skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać obszerną wiedzę oraz liczne umiejętności praktyczne, które razem stanowią podstawę do późniejszej pracy zawodowej, a zatem pracy z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, czy też będącymi w stanach zagrożenia zdrowia. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z biomechaniką kliniczną, anatomią prawidłową, fizjologią wysiłku fizycznego, biofizyką, kinezyterapią, fizykoterapią, czy terapią manualną. Ponadto, poznają metody reedukacji posturalnej, metody reedukacji nerwowo- mięśniowej, metody terapii neurorozwojowej, jak również fizjoterapię kliniczną w chorobach wewnętrznych.

Absolwenci studiów na kierunku Fizjoterapia wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach służby zdrowia, ośrodkach rehabilitacji, sanatoriach, czy ośrodkach i klubach sportowych. Ponadto, mogą pracować w administracji ochrony zdrowia jednostek samorządowych, administracji państwowej, czy organizacjach pozarządowych, które realizują specyficzne zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia główne przedmioty:

  • anatomia prawidłowa
  • bioetyka
  • historia rechabilitacji
  • fizykoterapia
  • patologia ogólna
  • biologia medyczna
  • biochemia
  • biofizyka
  • genetyka
  • fizjologia człowieka
  • socjologia niepełnosprawności i rehabilitacji

 

Fizjoterapia jest niezwykle istotnym elementem nauk medycznych, który obejmuje metody leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnorodnych formach energii fizycznej. Istotą jest oczywiście utrzymanie oraz powrót do sprawności ruchowej oraz prawidłowego funkcjonowania, ale być może nie wszyscy wiedzą, że w fizjoterapii wyszczególnić można promocję zdrowia, rehabilitację, prewencję oraz samo leczenie. To pokazuje wyraźnie, że działalność fizjoterapeuty jest wielopłaszczyznowa i obejmuje między innymi fizjoterapię neurologiczną, ortopedyczną, korekcję wad postawy, czy specyficzną analizę i terapię dolegliwości bólowych narządu ruchu. Od czego należy zacząć spełnianie marzeń o pracy fizjoterapeuty? Naturalnie, od studiów. Zainteresowani tą dziedziną powinni zwrócić uwagę na Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia, gdzie Fizjoterapia prowadzona jest na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Fizjoterapia realizowany w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia zakłada profesjonalne przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz celach leczniczych. Studenci pozyskują wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób, bądź urazów. Przygotowują się do wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowywania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych oraz kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia jest kierunkiem prowadzonym zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak: anatomia prawidłowa, patologia ogólna, biologia medyczna, biochemia, biofizyka, genetyka, fizjologia człowieka, socjologia niepełnosprawności i rehabilitacji, fizykoterapia, demografia i epidemiologia, kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, terapia manualna, diagnostyka funkcjonalna w dysfunkcjach układu ruchu, fizjoterapia kliniczna w pediatrii, fizjoterapia kliniczna w reumatologii, zdrowie publiczne, biomechanika kliniczna, kinezjologia.

Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia jest kierunkiem, który wyróżnia się praktycznym wymiarem. Rozwijane w toku studiów umiejętności będą stanowić fundament przeprowadzania diagnostyki fizjoterapeutycznej, wykonywania testów funkcjonalnych, planowania i programowania zabiegów fizjoterapeutycznych, wykonywania zabiegów wykorzystujących czynniki naturalne, czy też współdziałania w zespołach fizjoterapeutycznych. Szeroki program nauczania ma na celu dostarczenie kompleksowej i nowoczesnej wiedzy, na podstawie której absolwenci kierunku będą mogli podjąć zatrudnienie w szpitalach, przychodniach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach, ośrodkach i klubach sportowych, ośrodkach SPA, jak również w organizacjach pozarządowych, które realizują specyficzne zadania na rzecz osób okresowo lub trwale niepełnosprawnych.

 

Opinie

Stwierdzenie, że studia medyczne należą do najbardziej wymagających wydaje się banalne, ale pomimo tego, nie brakuje chętnych do wejścia na tę drogę. Gdzie się kształcić? Gdzie zdobyć umiejętności? Osoby zainteresowane studiowaniem omawianego kierunku powinni zwrócić uwagę na Kraków, ponieważ w mieście nad Wisłą funkcjonuje odpowiednia do tego uczelnia. Jakie ma Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia opinie? Szymon, student Fizjoterapii mówi:

„Studia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia to strzał w dziesiątkę. To miejsce, w którym rozwijają się prawdziwe talenty pod okiem uznanych i doświadczonych specjalistów. Studiuję na trzecim roku i nie wyobrażam sobie, abym studiował gdzie indziej. Polecam.”

 

Fizjoterapia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: 8500 zł

studia niestacjonarne: 8500 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

Fizjoterapia studia Kraków

Fizjoterapia studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Fizjoterapię w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • anatomii prawidłowej człowieka,
  • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, w szczególności tych związanych z poruszaniem się, sterowaniem ruchami i wysiłkiem fizycznym,
  • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
  • biomechanicznej analizy postawy ciała,
  • kształcenia ruchowego i metodyki nauczania ruchu,
  • technik i metodyki terapii manualnej,
  • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu,
  • wykonywania masażu leczniczego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

  • szpitalach,
  • ośrodkach i klubach sportowych,
  • przychodniach,
  • ośrodkach rehabilitacji,
  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • sanatoriach,
  • ośrodkach SPA i wellness,
  • administracji ochrony zdrowia jednostek samorządowych,
  • organizacjach pozarządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Komentarze (0)