05.04.2024
Studia na kierunku geografia na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku geografia w UG GDAŃSK | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Geografia główne przedmioty:
Geografia jest nauką funkcjonującą na pograniczu dyscyplin przyrodniczych i społecznych. Zawiera w sobie różnorodne tematy i zagadnienia, dlatego też trudno o jednoznaczną jej definicję. W celu ułatwienia zrozumienia tej dyscypliny podzielono ją na dwie części: geografię fizyczną i ekonomiczną, choć niektórzy stosują trójpodział, dodając do niego jeszcze geografię regionalną. Niezależnie od definicji, sposobów rozróżniania i charakterystyki, geografia to niezwykle interesujący kierunek kształcenia. Można go podjąć na Uniwersytecie Gdańskim, w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia.
Kierunek Geografia oferowany przez Uniwersytet Gdański umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu funkcjonowania środowiska życia człowieka. Studenci poznają procesy zachodzące w przyrodzie, społeczeństwie i gospodarce, a także rozwijają umiejętności wykorzystywania wyników analiz i informacji o naturalnych i antropogenicznych zjawiskach i procesach dla potrzeb kompleksowego gospodarowania i zarządzania przestrzenią. Kształcenie stanowi przygotowanie do pracy w podmiotach gospodarczych zajmujących się między innymi ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, planowaniem przestrzennym, czy osłoną hydrometeorologiczną kraju. Geografia na Uniwersytecie Gdańskim jest kierunkiem prowadzonym zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.
Studia na kierunku Geografia na Uniwersytecie Gdańskim posiadają szeroki program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: geofizyka i geochemia, podstawy geografii społeczno- ekonomicznej, geologia, teledetekcja, meteorologia i klimatologia, geograficzne systemy informacyjne, geografia polityczna, gleboznawstwo i geografia gleb, kształtowanie i ochrona środowiska, geopolityczne problemy współczesnego świata, geografia regionalna świata, geografia ekonomiczna Polski, gospodarka przestrzenna z elementami planowania przestrzennego, ekologiczne warunki życia człowieka, system społeczno- kulturowy Pomorza. Istotnym elementem kształcenia na kierunku Geografia są zajęcia praktyczne w terenie. Odbywają się one w Stacji Limnologicznej w Borucinie, wyposażonej w nowoczesny sprzęt badawczy.
A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w instytutach naukowych, instytutach oświatowych, firmach zajmujących się planowaniem przestrzennym, podmiotach gospodarczych zajmujących się ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego.
Opinie
Geografia to jeden z najważniejszych kierunków kształcenia, który odnajdziemy w ofertach edukacyjnych wielu szkół wyższych. Ale która uczelnia będzie najlepsza i spełni nasze edukacyjne oczekiwania? Studia w Gdańsku to szeroki temat dlatego zawężając nasze poszukiwania, warto zadać pytanie: jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Hubert, student Geografii mówi:
„Geografia zawsze była moim ulubionym przedmiotem w szkole, a potem stała się ogromną pasją. Co zrozumiałe, chciałem rozwijać swoje zainteresowania w najlepszym do tego miejscu. Dlatego wybrałem studia na Uniwersytecie Gdańskim.
Studia na kierunku geografia prowadzone są przez Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego zlokalizowany przy al. Piłsudskiego 46 w Gdańsku.
Kontakt:
tel. 58 523 66 17
STUDIA W GDAŃSKU - ważne informacje
GEOGRAFIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Geografia na Uniwersytecie Gdańskim może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Geografia na Uniwersytecie Gdańskim może znaleźć zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku geografia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język obcy nowożytny, geografia, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, historia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia geograficzne wybrać
Studia na kierunku Geografia - wszystko co musisz wiedzieć
Studia geograficzne w Trójmieście