Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe

Podatki i doradztwo podatkowe – Uniwersytet Gdański 2021

Studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku podatki i doradztwo podatkowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ekonomia
 • źródła i wykładnia prawa podatkowego
 • prawo administracyjne
 • rachunkowość
 • finanse publiczne
 • administracja podatkowa
 • teoria podatku i opodatkowania

 

Podatki to bardzo ciekawe zagadnienie. Dlaczego? Słysząc słowo „podatki” niektórzy się denerwują, inni opowiadają o nich dowcipy, a jeszcze inni milkną, ponieważ wiedzą, że istnieją i należy je odprowadzać, ale nic więcej. Rzeczywiście, w temacie podatków łatwo się pogubić dlatego potrzebni są specjaliści w ich zakresie. Tych kształci Uniwersytet Gdański na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe, który prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Podatki i doradztwo podatkowe realizowany na Uniwersytecie Gdańskim przygotowuje do wykonywania zawodu doradcy podatkowego. Studenci pozyskują wiedzę na temat prawa podatkowego i rachunkowości i niemal wszystkie prowadzone przedmioty stanowią zagadnienia objęte egzaminem na doradcę podatkowego, jak również znaczną część zagadnień objętych egzaminem na biegłego rewidenta. Studia pierwszego stopnia realizowane są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, natomiast studia drugiego stopnia prowadzone są w trybie niestacjonarnym.

Studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim obejmują między innymi takie przedmioty jak: ekonomia, źródła i wykładnia prawa podatkowego, prawo administracyjne, rachunkowość, finanse publiczne, administracja podatkowa, teoria podatku i opodatkowania, zarządzanie przedsiębiorstwem, źródła prawa i legislacja podatkowa, system administracji podatkowej i skarbowej, rachunkowość finansowa, ordynacja podatkowa, rachunek kosztów, prawo spółek handlowych.

A co po studiach? Absolwenci kierunku Podatki i doradztwo podatkowe, po uzyskaniu uprawnień zawodowych, mogą prowadzić samodzielną działalność doradztwa podatkowego. Oprócz tego, mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w kancelariach doradztwa podatkowego, kancelariach biegłych rewidentów i kancelariach prawniczych, biurach rachunkowych, administracji skarbowej, a także w działach podatkowych, finansowych, księgowych i prawnych przedsiębiorców.

Studia w Gdańsku dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając kierunek Podatki i doradztwo podatkowe warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie do życia zawodowego. Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Witek, student Podatków i doradztwa podatkowego mówi:

„Mówiąc żartem, mnóstwo ludzi nie rozumie podatków. Żeby je pojąć trzeba iść na studia. Najlepiej na Uniwersytet Gdański. To po prostu świetna uczelnia, w której uczą doświadczeni specjaliści.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Podatki i doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim:

Absolwent kierunku Podatki i doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • systemu administracji podatkowej i skarbowej,
 • prowadzenia ksiąg podatkowych,
 • zarządzania ryzykiem,
 • prawa karnego skarbowego,
 • opodatkowania dochodu w prawie polskim,
 • analizy podatkowej i planowania podatkowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Podatki i doradztwo podatkowe:

Absolwent kierunku Podatki i doradztwo podatkowe na Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • kancelariach doradztwa podatkowego,
 • kancelariach biegłych rewidentów,
 • kancelariach prawniczych,
 • biurach rachunkowych,
 • administracji skarbowej,
 • działach podatkowych, finansowych, księgowych i prawnych przedsiębiorców.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, fizyka i astronomia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest konkurs ocen na dyplomie.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Trójmieście

Uniwersytet Gdański kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Trójmieście

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)